Porównaj opony i znajdź je w najlepszej cenie!

Barometr rezulteo: jakie opony wybierali użytkownicy porównywarki rezulteo w grudniu 2018 roku?

Z racji zmian pogodowych związanych z nadejściem zimy i wynikającej z tego potrzeby wymiany ogumienia, nasz portal odwiedziła w grudniu znaczna grupa internautów. Czy wiesz jakie rodzaje oraz jakie marki opon cieszyły się największą popularnością wśród polskich użytkowników rezulteo? Dzięki prowadzonym przez nas badaniom i statystykom, czytając ten artykuł dowiesz się także o zwyczajach oponiarskich w Twoim regionie…

Jakie opony wybierają użytkownicy porównywarki rezulteo?

Jakie opony wybierają użytkownicy porównywarki rezulteo? © Adobe

Skąd pochodzą użytkownicy rezulteo?

Prawie połowa odwiedzających naszą stronę użytkowników pochodzi z województw mazowieckiego ( 39,6%) i śląskiego (9,9%). Stosunkowo duża grupa darzących nas zaufaniem internautów zamieszkuje w Małopolsce (9,6%), na Dolnym Śląsku (8,4%) i w Wielkopolsce (7,7%).

Skąd pochodzą użytkownicy rezulteo?

© rezulteo

Zimowe, letnie czy całoroczne?

Pośród setek modeli opon, które cieszyły się zainteresowaniem naszych użytkowników w ostatnim miesiącu 2018 roku, największą grupę stanowią opony zimowe (50,7%). 29,8% osób szukało opon letnich. Na uwagę zasługuje dość duży w naszym zestawie odsetek opon całorocznych (17,9%), świadczący o coraz większej popularności tego rodzaju opon na naszej szerokości geograficznej. 

Jakie opony wybierają użytkownicy rezulteo: zimowe, letnie czy całoroczne?

© rezulteo

W większości regionów Polski (10/16) stanowczo przeważało zainteresowanie oponami zimowymi: liczba użytkowników poszukujących tego rodzaju opon dochodziła w niektórych województwach nawet do 89% (woj. kujawsko-pomorskie). Największą popularnością cieszyły się modele Nokian WR D4, Dębica Frigo 2, Dunlop Winter Sport 5 oraz Bridgestone Blizzak LM32.

W regionach, w których poszukiwano najczęściej opon letnich (6/16) wybierano takie modele jak Goodyear EfficientGrip Performance i Dębica Presto UHP.

Niemniej jednak, w województwie mazowieckim, w którym użytkownicy rezulteo są najliczniejsi, wygrała opona całoroczna Goodyear Vector 4Seasons Gen 2.

Ulubione opony użytkowników rezulteo

© rezulteo

Jakiej klasy opon poszukują polscy użytkownicy rezulteo?

Ponad połowa (54,45%) użytkowników rezulteo poszukiwała w grudniu 2018 r. opon tzw. marek premium, do których należą Michelin, Pirelli, Bridgestone, Goodyear, Dunlop i Continental. Opony klasy średniej przyciągnęły uwagę 28,1% odwiedzających nasz portal. Opony budżetowe zainteresowały 17,5% korzystających z wyszukiwarki osób.

W województwach lubuskim, świętokrzyskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim, około 80% potencjalnych nabywców opon wybrało produkty marek premium podczas gdy średnia krajowa w tym przedziale wynosiła 54,4%. W ostatnim z wymienionych regionów zaskakuje słabe zainteresowanie oponami klasy średniej, które przyciągnęły uwagę jedynie 5,9% internautów. Godnym uwagi jest także fakt, że użytkownicy pochodzący z województwa kujawsko-pomorskiego i opolskiego jednakowym zainteresowaniem darzą wszystkie trzy grupy marek.    

Jakie marki opon wybierają użytkownicy porównywarki rezulteo?

© rezulteo

Top 10 opon najczęściej poszukiwanych na rezulteo (grudzień 2018 r.)

Ulubioną oponą naszych użytkowników okazała się być opona całoroczna Goodyear Vector 4Seasons Gen-2. Na drugiej i trzeciej pozycji uplasowały się zimowe opony Nokian WR D4 oraz Dunlop Winter Sport 5.

Model opony

Pozycja

Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 (całoroczna)

Nokian WR D4 (zimowa)

Dunlop Winter Sport 5 (zimowa)

Dębica Frigo 2 (zimowa)

Goodyear Ultragrip 9 (zimowa)

Continental WinterContact TS 860 (zimowa)

Goodyear EfficientGrip Performance (letnia)

Dunlop SP Winter Response 2 (zimowa)

Bridgestone Blizzak LM32 (zimowa)

Dunlop Sport BluResponse (letnia)

10 

CZYTAJ TAKŻE

Najczęściej wyszukiwane marki opon w Google w 2020 r.

Porównywarka opon rezulteo zrealizowała kolejną edycję analizy popularności marek opon w Europie. W roku, który upłynął pod znakiem epidemii Covid-19, portal zbadał liczbę wyszukiwań producentów opon w Google od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. w krajach europejskich. Badanie obejmuje analizę porównawczą danych wyszukiwania dotyczących tych samych słów kluczowych w latach 2019-2020.

10 najważniejszych wiadomości ze świata opon w 2019 roku

2020 rok w rezulteo otwieramy przeglądem najważniejszych wiadomości z branży oponiarskiej w 2019 r. Ogumienie letnie i zimowe, testy i rankingi, przepisy prawne, koncerny samochodowe, dystrybutorzy, zrównoważona mobilność, innowacje i nie tylko – przypomnijmy sobie najważniejsze wiadomości ze świata opon.

Barometr rezulteo na pierwszy kwartał 2019 roku: opony letnie na podium

Każdego miesiąca portal rezulteo gromadzi i analizuje dane dotyczące zachowań użytkowników swojej porównywarki opon. Z badań tych wynikają interesujące tendencje na rynku oponiarskim. Wyniki z pierwszego kwartału 2019 roku nie był zaskoczeniem i potwierdziły duże zainteresowanie oponami letnimi.

Barometr rezulteo: jakie opony wybierali użytkownicy porównywarki w lutym 2019 roku?

Jak co miesiąc publikujemy i analizujemy dane dotyczące zachowań użytkowników naszej porównywarki opon. Statystyki dotyczące lutego potwierdziły powszchne przekonanie, że miesiąc ten można określić jako początek sezonu zakupów opon letnich. Czytając ten wpis dowiesz się również jakie rodzaje oraz jakie marki opon cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników rezulteo z Twojego regionu i z całej Polski.

Kontynuując nawigację na stronie akceptujesz, że będziemy wykorzystywać pliki Cookies do udoskonalania doświadczeń użytkownika oraz statystyk. Więcej informacji na temat naszej polityki prywatności znajdziesz w regulaminie.

;