Porównaj opony i znajdź je w najlepszej cenie!

Barometr rezulteo: jakie opony wybierali użytkownicy porównywarki rezulteo w styczniu 2019 roku?

Jak co miesiąc, publikujemy i analizujemy dane dotyczące zachowań użytkowników naszej porównywarki opon. Styczeń minął pod znakiem opon letnich potwierdzając tendencje znacznej liczby polskich kierowców do poszukiwania nowego ogumienia z dużym wyprzedzeniem czasowym… Ten wpis pozwoli Ci również dowiedzieć się jakie rodzaje oraz jakie marki opon cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników rezulteo z Twojego regionu i z całej Polski.

Barometr rezulteo na styczeń 2019

Jakie opony wybierają użytkownicy porównywarki rezulteo? © Adobe

Skąd pochodzą użytkownicy rezulteo?

Podobnie jak w poprzednim miesiącu, prawie połowa użytkowników, którzy odwiedzili nasza stronę w styczniu 2019, pochodzi z województw mazowieckiego ( 38,7%) i śląskiego (10,9%). Stosunkowo duża grupa zainteresowanych portalem rezulteo  zamieszkuje w Małopolsce (10%), na Dolnym Śląsku (8,3%) i w Wielkopolsce (7,6%).

© rezulteo

Zimowe, letnie czy całoroczne?

Pośród setek modeli opon, które cieszyły się zainteresowaniem naszych użytkowników w pierwszym miesiącu bieżącego roku, niemal połowę stanowią opony letnie (49,4%). Opon zimowych szukało 31,4% osób. Na uwagę zasługuje znacząca obecność w naszym zestawie opon całorocznych (18,4%), świadcząca o stale rosnącej popularności tego rodzaju ogumienia w Polsce. 

© rezulteo

W niemal wszystkich regionach Polski (14/16) stanowczo przeważało zainteresowanie oponami letnimi. Jedynie w województwach opolskim i podkarpackim nadal poszukiwano głównie opon zimowych. Największą popularnością cieszyły się marki Nokian, Goodyear, Pirelli oraz Bridgestone

 

© rezulteo

Jakiej klasy opon poszukują polscy użytkownicy rezulteo?

Ponad połowa (54,3%) użytkowników rezulteo poszukiwała w styczniu 2019 r. opon tzw. marek premium, do których należą Michelin, Pirelli, Bridgestone, Goodyear, Dunlop i Continental. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też opony klasy średniej, przyciągające uwagę aż 31,4% odwiedzających portal. Co do opon klasy ekonomicznej, w ostatnim kwartale poszukiwało ich 18,1% korzystających z wyszukiwarki osób.

 

W większości polskich regionów potencjalni nabywcy opon wybierali produkty marek premium. Jedynie w Podkarpackim i w Podlaskim przeważyło zainteresowanie oponami klasy średniej.

© rezulteo

Top 10 opon najczęściej poszukiwanych na rezulteo (styczeń 2019 r.)

W pierwszej dziesiątce opon najczęściej wybieranych na rezulteo w styczniu 2019 r. znalazły się głównie modele letnie. Ulubioną oponą użytkowników okazała się być opona Goodyear EfficientGrip Performance. Na drugiej pozycji uplasowały się opony Presto UHP 2 naszej rodzimej firmy Dębica, wyprzedzając włoskie Pirelli Cinturato P7.

Model opony

Pozycja

Goodyear EfficientGrip Performance (letnia)

1

Dębica Presto UHP 2 (letnia)

2

Pirelli Cinturato P7 (letnia)

3

Dunlop Sport BluResponse (letnia)

4

Bridgestone Turanza T005 (letnia)

5

Nokian Line (letnia)

6

Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 (całoroczna)

7

Dunlop Winter Sport 5 (zimowa)

8

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 (letnia)

9

Dębica Frigo 2 (zimowa)

10

CZYTAJ TAKŻE

Najczęściej wyszukiwane marki opon w Google w 2020 r.

Porównywarka opon rezulteo zrealizowała kolejną edycję analizy popularności marek opon w Europie. W roku, który upłynął pod znakiem epidemii Covid-19, portal zbadał liczbę wyszukiwań producentów opon w Google od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. w krajach europejskich. Badanie obejmuje analizę porównawczą danych wyszukiwania dotyczących tych samych słów kluczowych w latach 2019-2020.

10 najważniejszych wiadomości ze świata opon w 2019 roku

2020 rok w rezulteo otwieramy przeglądem najważniejszych wiadomości z branży oponiarskiej w 2019 r. Ogumienie letnie i zimowe, testy i rankingi, przepisy prawne, koncerny samochodowe, dystrybutorzy, zrównoważona mobilność, innowacje i nie tylko – przypomnijmy sobie najważniejsze wiadomości ze świata opon.

Barometr rezulteo na pierwszy kwartał 2019 roku: opony letnie na podium

Każdego miesiąca portal rezulteo gromadzi i analizuje dane dotyczące zachowań użytkowników swojej porównywarki opon. Z badań tych wynikają interesujące tendencje na rynku oponiarskim. Wyniki z pierwszego kwartału 2019 roku nie był zaskoczeniem i potwierdziły duże zainteresowanie oponami letnimi.

Barometr rezulteo: jakie opony wybierali użytkownicy porównywarki w lutym 2019 roku?

Jak co miesiąc publikujemy i analizujemy dane dotyczące zachowań użytkowników naszej porównywarki opon. Statystyki dotyczące lutego potwierdziły powszchne przekonanie, że miesiąc ten można określić jako początek sezonu zakupów opon letnich. Czytając ten wpis dowiesz się również jakie rodzaje oraz jakie marki opon cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników rezulteo z Twojego regionu i z całej Polski.

Kontynuując nawigację na stronie akceptujesz, że będziemy wykorzystywać pliki Cookies do udoskonalania doświadczeń użytkownika oraz statystyk. Więcej informacji na temat naszej polityki prywatności znajdziesz w regulaminie.

;