Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Barometr rezulteo: jakie opony wybierali użytkownicy porównywarki w lutym 2019 roku?

Jak co miesiąc publikujemy i analizujemy dane dotyczące zachowań użytkowników naszej porównywarki opon. Statystyki dotyczące lutego potwierdziły powszchne przekonanie, że miesiąc ten można określić jako początek sezonu zakupów opon letnich. Czytając ten wpis dowiesz się również jakie rodzaje oraz jakie marki opon cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników rezulteo z Twojego regionu i z całej Polski.

Dane statystyczne z lutego 2019 dotyczące użytkowników rezulteo

© Adobe

Skąd pochodzą użytkownicy rezulteo?

Niemal połowa użytkowników, którzy odwiedzili naszą stronę w lutym 2019 pochodzi z województw mazowieckiego ( 37,9%) i małopolskiego (10,8%). Wśród polskich internautów, którzy skorzystali w tym miesiącu z usług rezulteo ponownie znaleźli się mieszkańcy województwa śląskiego (10,5%), dolnośląskiego (8,3%) i wielkopolskiego (7,4%).

Skąd pochodzą użytkownicy rezulteo?

Zimowe, letnie czy całoroczne?

Pośród modeli opon, które zainteresowały naszych użytkowników w lutym bieżącego roku, nadal ogromną większość stanowią opony letnie (67,8%). Opon całorocznych szukało 21,8% osób. Tylko niewiele ponad 10% odwiedzających naszą stronę poszukiwało opon zimowych. 

Barometr na luty 2019: zimowe, letnie czy całoroczne?

W niemal wszystkich regionach Polski (15/16) stanowczo przeważało zainteresowanie oponami letnimi. Jedynie w województwie łódzkim ten typ opon zmierzył się z konkurencją opon całorocznych.

Jakiego rodzaju opon szukają polscy użytkownicy rezulteo?

Jakiej klasy opon poszukują polscy użytkownicy rezulteo?

Ponad połowa (54,6%) użytkowników rezulteo poszukiwała w lutym 2019 r. opon produkowanych przez liderów rynku, do których należą Michelin, Pirelli, Bridgestone, Goodyear, Dunlop i Continental. Opony klasy średniej i ekonomicznej przyciągnęły uwagę podobnej, sięgającej ponad 20%, liczby korzystających z wyszukiwarki osób.

W większości polskich regionów potencjalni nabywcy opon wybierali produkty marek premium. Jedynie w Podkarpackim i w Podlaskim przeważyło zainteresowanie oponami klasy średniej.

Jakiej klasy opon szukaja użytkownicy rezulteo?

Top 10 opon najczęściej poszukiwanych na rezulteo (luty 2019 r.)

W pierwszej dziesiątce opon najczęściej wybieranych na rezulteo w lutym 2019 r. znalazły się oczywiście głównie modele letnie. Tym razem pierwsze miejsce w rankingu uzyskała opona Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3. Na podium uplasowały się także modele Dunlop Sport BluResponse oraz Goodyear EfficientGrip Performance.

TOP 10 DES PNEUS LES PLUS SÉLECTIONNÉS SUR REZULTEO

Classement

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 (letnia)

1

Dębica Presto UHP 2 (letnia)

2

Pirelli Cinturato P7 (letnia)

3

Dunlop Sport BluResponse (letnia)

4

Bridgestone Turanza T005 (letnia)

5

Nokian Line (letnia)

6

Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 (całoroczna)

7

Dunlop Winter Sport 5 (zimowa)

8

Goodyear EfficientGrip Performance (letnia)

9

Dębica Frigo 2 (zimowa)

10

CZYTAJ TAKŻE

Barometr rezulteo na pierwszy kwartał 2019 roku: opony letnie na podium

Każdego miesiąca portal rezulteo gromadzi i analizuje dane dotyczące zachowań użytkowników swojej porównywarki opon. Z badań tych wynikają interesujące tendencje na rynku oponiarskim. Wyniki z pierwszego kwartału 2019 roku nie był zaskoczeniem i potwierdziły duże zainteresowanie oponami letnimi.

Barometr rezulteo: jakie opony wybierali użytkownicy porównywarki rezulteo w styczniu 2019 roku?

Jak co miesiąc, publikujemy i analizujemy dane dotyczące zachowań użytkowników naszej porównywarki opon. Styczeń minął pod znakiem opon letnich potwierdzając tendencje znacznej liczby polskich kierowców do poszukiwania nowego ogumienia z dużym wyprzedzeniem czasowym… Ten wpis pozwoli Ci również dowiedzieć się jakie rodzaje oraz jakie marki opon cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników rezulteo z Twojego regionu i z całej Polski.

Barometr rezulteo: jakie opony wybierali użytkownicy porównywarki rezulteo w grudniu 2018 roku?

Z racji zmian pogodowych związanych z nadejściem zimy i wynikającej z tego potrzeby wymiany ogumienia, nasz portal odwiedziła w grudniu znaczna grupa internautów. Czy wiesz jakie rodzaje oraz jakie marki opon cieszyły się największą popularnością wśród polskich użytkowników rezulteo? Dzięki prowadzonym przez nas badaniom i statystykom, czytając ten artykuł dowiesz się także o zwyczajach oponiarskich w Twoim regionie…

Przegląd 2018 – 10 najważniejszych wydarzeń ze świata opon według rezulteo

Rok 2018 już za nami. Krótkie podsumowanie dla tych, którzy przez ostatnich 12 miesięcy nie śledzili na bieżąco naszego bloga. Przypominamy 10 najważniejszych ubiegłorocznych wydarzeń branży oponiarskiej.