Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Przegląd 2018 – 10 najważniejszych wydarzeń ze świata opon według rezulteo

Rok 2018 już za nami. Krótkie podsumowanie dla tych, którzy przez ostatnich 12 miesięcy nie śledzili na bieżąco naszego bloga. Przypominamy 10 najważniejszych ubiegłorocznych wydarzeń branży oponiarskiej.

Chcesz przypomnieć sobie 10 najważniejszych wiadomości ze świata opon?

Chcesz przypomnieć sobie 10 najważniejszych wiadomości ze świata opon? © rezulteo

1. Targi w Genewie

Ta wielka europejska impreza motoryzacyjna obfitowała w ciekawe wydarzenia ze świata opon. Firma Yokohama zaprezentowała 3 nowe modele, w tym opony całoroczne Bluearth-4S AW21.

Goodyear skoncentrował się na przyszłości transportu i pod tym hasłem zaprezentował prototypowe opony ekologiczne „Oxygene”, które oczyszczają powietrze podczas jazdy. Amerykański producent pochwalił się również już dostępnymi rozwiązaniami, jak np. technologia „Electric Drive” dla opon do aut elektrycznych czy inteligentne ogumienie dla flot pojazdów.

Także firma Pirelli postawiła na inteligentne rozwiązania, prezentując system „Cyber Car”, który umożliwia komunikację opon z pojazdem za pośrednictwem aplikacji mobilnej informującej o stanie ogumienia.

2. Opony sportowe Michelin (track connect + PSC2R)

W zeszłym roku Michelin skupił się na rozwoju technologii ogumienia sportowego. Francuski producent zaprezentował innowacyjne rozwiązanie „Track Connect” przeznaczone dla amatorów wyścigów torowych. W założeniu ma ono umożliwiać stałą poprawę osiągów, a w konsekwencji bicie nowych rekordów.

Dzięki wielkiej dbałości o szczegóły i maksymalną wydajność Porsche 911 GT3 RS pokonuje legendarną pętlę północną (Nordschleife) na torze Nürburgring w mniej niż 7 minut. Tajemnica sukcesu? Opony Michelin Pilot Sport Cup 2, które kilka tygodni później trafiły do sprzedaży pod nazwą Pilot Sport Cup 2 R.

3. Bridgestone w końcu wypuszcza opony całoroczne 

To ostatni duży producent ogumienia, który jak dotąd nie oferował w Europie opon całorocznych. Sytuacja ta zmieniła się w 2018 roku, kiedy to na rynek trafiło pierwsze ogumienie wielosezonowe marki Bridgestone – Weather Control A005.

4. Nowe przeglądy techniczne

W 2018 roku weszły w życie nowe przepisy w sprawie przeglądów technicznych. W wielu krajach Europy zaostrzono wymagania dotyczące kontroli, zwłaszcza w zakresie ogumienia oraz stanu technicznego opon.

5. Prototypowe opony Nexen

Kolejny producent zainteresowany pomysłem na opony, które oczyszczają powietrze. W ślady firmy Goodyear poszła południowokoreańska marka Nexen, która zaprezentowała prototypowe ogumienie ekologiczne. Innowacyjne opony o nazwie „Breathre” mają filtrować powietrze atmosferyczne.

6. Nowe oznaczenia

Komisja Europejska rozpoczęła szeroko zakrojone konsultacje w sprawie oznakowania opon obowiązującego od 2012 r. W efekcie opracowano projekt nowelizacji przepisów, który wkrótce trafi pod obrady Parlamentu Europejskiego.

7. Michelin na Międzynarodowym Salonie Samochodowym

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu Michelin chwalił się wydajnością swoich nowych opon: CrossClimate +, Agilis CrossClimate, Primacy 4 i Alpin 6. Wszystkie te modele można było zobaczyć w kompleksie Expo Porte de Versailles, a także zapoznać się z ich parametrami oraz podejściem francuskiego producenta do zagadnienia planowanego postarzania produktu. „Optymalna wydajność ogumienia od pierwszego do ostatniego kilometra”.

8. Nokian Powerproof i Wetproof

Opony letnie do codziennego użytku zaprojektowane przez najlepszych techników. Nokian zaprosił nas do przetestowania swoich dwóch nowych modeli opon letnich Powerproof i Wetproof. Co w nich nadzwyczajnego? W projektowaniu uczestniczył dwukrotny mistrz Formuły 1 Mika Hakkinen, który też osobiście nam je zaprezentował!

9. Opony zimowe wkrótce obowiązkowe we Francji

Już niedługo wprowadzony zostanie obowiązek stosowania opon zimowych. Od przyszłego sezonu prefekci w niektórych regionach Francji będą mogli wprowadzić obowiązek stosowania opon zimowych w chłodniejszej porze roku.

10. Pirelli pozostaje w F1

Pirelli jeszcze przez kilka lat utrzyma pozycję wyłącznego dostawcy ogumienia dla Formuły 1, którą cieszy się od 2011 roku. Już wiadomo, że włoski producent będzie dostarczać opony dla największych zawodów samochodowych na świecie co najmniej do 2023 roku.

CZYTAJ TAKŻE

Barometr rezulteo na pierwszy kwartał 2019 roku: opony letnie na podium

Każdego miesiąca portal rezulteo gromadzi i analizuje dane dotyczące zachowań użytkowników swojej porównywarki opon. Z badań tych wynikają interesujące tendencje na rynku oponiarskim. Wyniki z pierwszego kwartału 2019 roku nie był zaskoczeniem i potwierdziły duże zainteresowanie oponami letnimi.

Barometr rezulteo: jakie opony wybierali użytkownicy porównywarki w lutym 2019 roku?

Jak co miesiąc publikujemy i analizujemy dane dotyczące zachowań użytkowników naszej porównywarki opon. Statystyki dotyczące lutego potwierdziły powszchne przekonanie, że miesiąc ten można określić jako początek sezonu zakupów opon letnich. Czytając ten wpis dowiesz się również jakie rodzaje oraz jakie marki opon cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników rezulteo z Twojego regionu i z całej Polski.

Barometr rezulteo: jakie opony wybierali użytkownicy porównywarki rezulteo w styczniu 2019 roku?

Jak co miesiąc, publikujemy i analizujemy dane dotyczące zachowań użytkowników naszej porównywarki opon. Styczeń minął pod znakiem opon letnich potwierdzając tendencje znacznej liczby polskich kierowców do poszukiwania nowego ogumienia z dużym wyprzedzeniem czasowym… Ten wpis pozwoli Ci również dowiedzieć się jakie rodzaje oraz jakie marki opon cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników rezulteo z Twojego regionu i z całej Polski.

Barometr rezulteo: jakie opony wybierali użytkownicy porównywarki rezulteo w grudniu 2018 roku?

Z racji zmian pogodowych związanych z nadejściem zimy i wynikającej z tego potrzeby wymiany ogumienia, nasz portal odwiedziła w grudniu znaczna grupa internautów. Czy wiesz jakie rodzaje oraz jakie marki opon cieszyły się największą popularnością wśród polskich użytkowników rezulteo? Dzięki prowadzonym przez nas badaniom i statystykom, czytając ten artykuł dowiesz się także o zwyczajach oponiarskich w Twoim regionie…