Porównaj opony i znajdź je w najlepszej cenie!

Trzy pomysły na samochodową wycieczkę

Coraz więcej czasu spędzamy w samochodzie, załatwiając codzienne sprawy. Auto wygrywa z innymi środkami transportu pod względem wygody użytkowania. Dzięki temu równie dobrze może sprawdzić się w czasie wolnym od pracy i rutynowych obowiązków. W jaki sposób? Wykorzystaj urlop lub weekend na zwiedzanie ciekawych miejsc albo wycieczki z rodziną i przyjaciółmi.

Trzy pomysły na wycieczkę samochodową: park safari, kino plenerowe, zwiedzanie miast

© iStockphoto - Aneese

Pomysł numer 1 – zwiedzanie miast

Wakacje są po to, aby cieszyć się życiem i wolnością. Zamiast gnać prosto do celu, warto czasem nadłożyć nieco drogi i zobaczyć niecodzienne miejsca, zwiedzić miasta zachwycające oryginalną architekturą albo podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy. Zaplanuj niezapomnianą wycieczkę z naszym wakacyjnym przewodnikiem turystycznym. Samochód pozwala ujrzeć świat pod zupełnie innym kątem.

W niektórych biurach informacji turystycznej można otrzymać gotowe programy wycieczek dla zmotoryzowanych uwzględniające najciekawsze miasta i regiony. Czasami wystarczy sam przejazd daną trasą bez żadnego postoju. Innym razem warto zatrzymać się tu i ówdzie, by lepiej poznać atrakcje opisane w folderach. Gotowe pomysły na wycieczki samochodowe opracowano dla wielu większych i mniejszych miast, a także dla rozmaitych regionów.

Przeczytaj nasz poradnik, w którym podpowiadamy, jak uniknąć wysokich temperatur w samochodzie podczas letnich upałów

Pomysł numer 2 – safari

Wprawdzie afrykańskie sawanny wciąż pozostają poza zasięgiem przeciętnych urlopowiczów, ale w wielu miejscach Europy także można podziwiać egzotyczne zwierzęta żyjące na względnie otwartej przestrzeni. Do takiego parku najlepiej wybrać się w godzinach najmniejszego napływu turystów, ponieważ zwierzęta bywają wówczas bardziej śmiałe. Wycieczka z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, trzeba tylko pamiętać o stosowaniu się do obowiązujących zasad zwiedzania. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć żyrafy, lwy, wilki, niedźwiedzie, zebry i wiele innych gatunków zwierząt, a wszystko to zza szyby własnego samochodu! Najbardziej znanym tego typu parkiem w Polsce jest Zoo-Safari w Świerkocinie na południe od Gorzowa Wielkopolskiego.

W trakcie wycieczki czasami trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość (chodzi zwłaszcza o dzieci). Z pewnością pomoże w tym osiem gier słownych, które uprzyjemnią długą podróż samochodem.

Pomysł numer 3 – kino samochodowe

Plenerowe seanse filmowe cieszą się w sezonie letnim dużą popularnością. Prawdziwe kino samochodowe ma tę dodatkową zaletę, że pozwala się poczuć jak w Stanach Zjednoczonych za czasów świetności tego rodzaju rozrywki. Film oglądamy zza szyby własnego samochodu zaparkowanego na specjalnie przystosowanym do tego celu placu. Można w ten sposób uniknąć tłumu i miło spędzić czas z drugą osobą w przytulnej atmosferze. Repertuar do wyboru, do koloru: od kinowych arcydzieł, poprzez evergreeny i filmy familijne, po najnowsze kasowe hity. Przygotuj się na zupełnie inne doznania niż w zwyczajnym kinie. Kina samochodowe rozpoczęły już działalność w kilku większych miastach Polski. Najlepiej sprawdź repertuar i ceny biletów w Internecie.

Jeżeli chcesz miło spędzić wieczór w swoim samochodzie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł sześć prostych zabiegów pozwalających utrzymać auto w czystości.

CZYTAJ TAKŻE

Gry słowne, które uprzyjemnią długą podróż samochodem

W podróży na wymarzone wakacje czas potrafi dłużyć się w nieskończoność! Trzy razy sprawdzaliście walizki i plecaki, ale tuż po wyjeździe okazało się, że zapomnieliście spakować gry na podróż? Spokojnie! Telefon to nie jedyne wyjście z sytuacji. W tym artykule proponujemy osiem gier słownych, które przypadną do gustu starszym i młodszym.

Jak uniknąć wysokich temperatur w samochodzie podczas letnich upałów

Latem wszyscy staramy się parkować auto w cieniu. Ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Jak obniżyć temperaturę w samochodzie? Czym grozi pozostawienie dziecka lub zwierzaka domowego w zamkniętym pojeździe? Jak wysoka temperatura wpływa na ogumienie?

Sposoby na tańsze ubezpieczenie samochodu

Jeżeli nie chcesz przepłacać za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, musisz na bieżąco śledzić zmiany w ofertach firm ubezpieczeniowych. Wysokość składki często zależy od wieku pojazdu, a niektóre firmy oferują korzystne rabaty, jeśli zdecydujesz się wykupić kilka polis u tego samego ubezpieczyciela. Przed zawarciem umowy na pewno warto sprawdzić aktualne oferty za pomocą porównywarki internetowej. Korzystających z takiego udogodnienia pragniemy jednak z góry uprzedzić, że rezygnacja z dodatkowych opcji ubezpieczeniowych nie jest dobrym pomysłem na oszczędności. Poniższe wskazówki ułatwią znalezienie przyzwoitej oferty ubezpieczeniowej za rozsądną cenę.

Jaki samochód dla młodego kierowcy?

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem czy młodym pracownikiem, Twój budżet przeznaczony na samochód jest często dość ograniczony…
Chociaż na początku dorosłego życia czuje się potrzebę niezależności, młody kierowca nie może wydać wszystkich swoich oszczędności na zakup pierwszego pojazdu, niezależnie od tego, czy jest on używany czy nowy. rezulteo odpowiada na pytania, które zadaje sobie większość przyszłych nabywców pierwszego auta.

Kontynuując nawigację na stronie akceptujesz, że będziemy wykorzystywać pliki Cookies do udoskonalania doświadczeń użytkownika oraz statystyk. Więcej informacji na temat naszej polityki prywatności znajdziesz w regulaminie.