Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Z której strony samochodu znajduje się wlew paliwa?

Po której stronie samochodu znajduje się zbiornik paliwa – po prawej czy po lewej? Po wjeździe na stację benzynową zawsze zastanawiasz się, z której strony dystrybutora ustawić samochód? Poznaj jeden prosty trik, który pozwoli zlokalizować wlew paliwa bez ruszania się z fotela kierowcy.

Po której stronie samochodu znajduje się wlew paliwa?

Poznaj jeden praktyczny trik, który pozwoli zlokalizować wlew paliwa bez ruszania się z fotela kierowcy. © iStock

Jak rozpoznać, po której stronie auta znajduje się wlew paliwa?

Wystarczy spojrzeć na deskę rozdzielczą, a konkretnie na symbol dystrybutora obok wskaźnika poziomu paliwa. Jeżeli nie ma przy nim dodatkowych oznaczeń, położenie wlewu paliwa poznajemy po umiejscowieniu pistoletu dystrybutora. 

Symbol dystrybutora wskazuje, po której stronie samochodu znajduje się wlew paliwa

© Pixabay 

Czasem obok symbolu umieszczona jest strzałka, która wskazuje, po której stronie pojazdu znajduje się wlew paliwa.

Strzałka obok dystrybutora wskazuje, po której stronie auta znajduje się wlew paliwa

© Pexels - Markus Spiske

To bardzo przydatna wskazówka, zwłaszcza jeżeli często pożyczamy od kogoś samochód, wynajmujemy auto na wczasy, chwilowo jeździmy pojazdem zastępczym lub po prostu ciągle wypadają nam z głowy takie detale. Ta praktyczna umiejętność pozwoli całkowicie skupić się na prowadzeniu pojazdu i uniknąć przykrych niespodzianek przy tankowaniu. W rzeczy samej – notoryczne parkowanie auta po złej stronie dystrybutora może być naprawdę denerwujące. Tym bardziej, że na niektórych stacjach węże bywają niezbyt długie. I wtedy wiadomo, co dalej.

Skąd wiedzieć, jakie paliwo wlać do baku?

Silnik każdego samochodu przeznaczony jest do pracy z konkretnym rodzajem paliwa. Jeżeli jeździsz czyimś autem, możesz to sprawdzić pod klapką wlewu paliwa lub w dowodzie rejestracyjnym.

Gdzie znaleźć zalecaną wartość ciśnienia w oponach?

W niektórych samochodach zalecaną wartość ciśnienia można znaleźć pod klapką wlewu paliwa. Czasami producenci podają różne wartości zależnie od pory roku i obciążenia pojazdu.

Nikt wcześniej Ci o tym nie powiedział? Teraz Ty możesz powiedzieć znajomym. Wielu pewnie się zdziwi, że odpowiedzi na nurtujące ich pytania mieli cały czas dosłownie pod nosem.

CZYTAJ TAKŻE

Odpowiedzi na 10 najważniejszych pytań o opony zimowe

Co roku powracają te same pytania w sprawie opon zimowych. Zebraliśmy 10 najczęstszych wraz z odpowiedziami, które pozwolą Ci dowiedzieć się więcej o oponach zimowych i generalnie o kwestiach związanych z użytkowaniem ogumienia zimą – prawidłowym ciśnieniu, wpływie na środowisko, oznaczeniach 3PMSF i M+S, oponach całorocznych i nie tylko...

Zakupy świąteczne – co na prezent gwiazdkowy dla Twojego auta?

Już czas pomyśleć o prezentach na Boże Narodzenie. Dla odmiany w tym roku proponujemy wybór przydatnych akcesoriów do ogumienia. Oto lista propozycji rezulteo, które mogą Ci przypaść do gustu...

Porównywarka cen rezulteo już dostępna w serwisie Rastreator.com

rezulteo zacieśnia współpracę z hiszpańską porównywarką cen Rastreator.com, dostarczając jej swoje narzędzie do porównywania cen opon.

Nowe badania techniczne: co to oznacza dla naszych opon?

20 maja we Francji i w wielu europejskich krajach czekają nas zmiany w zakresie badań technicznych. Zapoznaj się z nowymi przepisami i dowiedz się, co nowe przepisy oznaczają dla opon w Twoim aucie!