Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Zakupy świąteczne – co na prezent gwiazdkowy dla Twojego auta?

Już czas pomyśleć o prezentach na Boże Narodzenie. Dla odmiany w tym roku proponujemy wybór przydatnych akcesoriów do ogumienia. Oto lista propozycji rezulteo, które mogą Ci przypaść do gustu...

Pomysły na świąteczne prezenty: opony zimowe, łańcuchy śniegowe, TPMS, zestaw naprawczy, opony z rantem ochronnym

Brak pomysłu na świąteczny prezent? rezulteo podpowiada jakie elementy wyposażenia pojazdu warto kupić! © iStock

Co na prezent gwiazdkowy dla Twojego auta?

Przedświąteczne zakupy mogą przyprawić o ból głowy, zwłaszcza jeżeli w ogóle nie mamy pomysłów na prezenty. Oto kilka oryginalnych pomysłów w temacie akcesoriów do ogumienia.

  • Skarpety śniegowe, czyli inaczej łańcuchy tekstylne – bardzo przydatny dodatek ułatwiający poruszanie się po zaśnieżonej nawierzchni. Do wyboru różne modele w zależności od potrzeb i zasobności portfela, wykonane zarówno z materiałów tekstylnych, jak i kompozytowych. Skarpety śniegowe można stosować zamiast tradycyjnych łańcuchów na trudniejszych odcinkach dróg ze znakiem C-18.
Łańcuchy tekstylne

© All Rights Reserved

Co lepsze - łańcuch tekstylny czy kompozytowy

  • Złote łańcuchy śniegowe lub skromniejsze, ale solidne łańcuchy z łatwym mocowaniem ułatwią poruszanie się po mocno zaśnieżonych trasach. Wybór zależy od zasobności portfela i tego, jak często planujemy odwiedzać zimniejsze rejony. Przypomnijmy, że w niektórych wyżej położonych regionach oraz na odcinkach dróg ze znakiem C-18 stosowanie łańcuchów śniegowych jest obowiązkowe.
Łańcuchy szybkiego montażu

© www.mtk-auto.fr

 Wszystko o łańcuchach śniegowych

  • Stylowe opony zimowe z rantem chroniącym Twoje lśniące felgi przed uszkodzeniami przy najeżdżaniu na krawężniki i inne przeszkody. Łatwo je rozpoznać po oznaczeniach literowych FP lub FSL (w zależności od producenta). Tego typu opony znajdziemy m.in. w ofercie firm Bridgestone, Continental, Michelin, Hankook oraz Nokian. Ciekawą propozycją dla amatorów tuningu i niebanalnej stylistyki mogą być wymienne ranty, które z łatwością zdemontujesz i zastąpisz innymi w razie uszkodzenia lub po prostu gdy Ci się znudzą.
  • Zestaw naprawczy – odpukać, ale w razie wyjątkowego pecha taki zestaw pozwoli łatwo załatać przebitą oponę i dojechać do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego. Do wyboru wiele różnych rozwiązań: sznur wulkanizacyjny, koło zapasowe w sprayu itp. Nie trać czasu, bezczynnie czekając na poboczu na przyjazd pomocy drogowej!
Zestaw do naprawy przebitych opon

© All rights reserved

Co robić w razie przebicia opony runflat?

  • TPMS – jeżeli Twój samochód ma więcej niż pięć lat, możesz doposażyć go w system TPMS. Jest to system monitorowania ciśnienia w oponach dostępny w dwóch wariantach: pośrednim i bezpośrednim. TPMS na bieżąco kontroluje ciśnienie i ostrzega kierowcę w razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości. Przed zakupem warto sprawdzić cenę oraz zapoznać się z instrukcją montażu i konserwacji.
wymianie samych opon

© rezulteo

wymianie całych kół

© rezulteo

Pośrednie i bezpośrednie systemy TPMS – jak ich używać?

  • Garażowy kompresor do pompowania kół. Dopompuj swoje opony, kiedy tylko chcesz! Prawidłowo napompowane opony są bardziej odporne na ścieranie, pozwalają zaoszczędzić na paliwie, zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa dzięki krótszej drodze hamowania, charakteryzują się lepszą przyczepnością i precyzją jazdy, a w dodatku są bardziej odporne na zjawisko akwaplanacji.
Ciśnienie w oponach – kompresor samochodowy

© Pixabay

Ciśnienie w kołach, czyli kiedy i jak pompować opony

CZYTAJ TAKŻE

Koronawirus – jak zadbać o samochód podczas kwarantanny?

Podczas kwarantanny z powodu epidemii Covid-19 Twój samochód raczej nie będzie zbyt często używany. Właściwie przez większość czasu będzie stał na parkingu albo w garażu. Dlaczego więc zawracać sobie nim głowę? Odpowiedź jest prosta – prawidłowa konserwacja unieruchomionego pojazdu pozwoli uniknąć zanieczyszczenia silnika i miejscowego spłaszczenia opon. Warto pomyśleć o tym zawczasu, jeżeli nie chcemy, aby spotkała nas przykra niespodzianka przy pierwszym rozruchu auta po zniesieniu stanu wyjątkowego.

Koronawirus - komunikat o działalności rezulteo w okresie epidemii

W odpowiedzi na obecny stan epidemii koronawirusa i związane z nim rozporządzenia władz państwowych, firma Lizeo (wydawca portalu rezulteo) podjęła decyzję o objęciu wszystkich swoich zespołów systemem pracy zdalnej. rezulteo kontynuuje więc realizację misji polegającej na dostarczaniu informacji i wskazówek dotyczących zakupów opon, dostosowując jednocześnie swoje działania do walki z epidemią.

8 najpiękniejszych europejskich tras górskich na zimowe wycieczki

Jeżeli wybierasz się na zimową wyprawę samochodem po Europie, spróbuj zaplanować trasę tak, aby nie zabrakło na niej pięknych, górskich krajobrazów. Przy odrobinie szczęścia być może uda Ci się zobaczyć ośnieżone szczyty. Poniżej przedstawiamy osiem najciekawszych naszym zdaniem miejsc, które warto odwiedzić zimą, rzecz jasna z odpowiednim ogumieniem!

Z której strony samochodu znajduje się wlew paliwa?

Po której stronie samochodu znajduje się zbiornik paliwa – po prawej czy po lewej? Po wjeździe na stację benzynową zawsze zastanawiasz się, z której strony dystrybutora ustawić samochód? Poznaj jeden prosty trik, który pozwoli zlokalizować wlew paliwa bez ruszania się z fotela kierowcy.