Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Continental dostarczy terenowe ogumienie dla elektrycznego SUV-a klasy Extreme E

Dwa nowe modele opon Continental opracowane na mistrzostwa SUV-ów elektrycznych Extreme E pojawiły się na Goodwood Festival of Speed. Wersję letnią i zimową zaprezentowano na elektrycznym SUV-ie Odyssey 21, który posłuży do testów w ekstremalnych warunkach drogowych.

Terenowe opony Continental Extreme E

© Continental

Ogumienie na najtrudniejsze podłoże 

Continental jest jednym ze współtwórców nowych mistrzostw elektrycznych SUV-ów Extreme E, których pierwsza edycja rozegrana zostanie w 2021 roku. Uczestnicy korzystać będą z wielu ujednoliconych elementów wyposażenia, w tym między innymi z opon niemieckiego producenta. Pierwszym samochodem zakwalifikowanym do tej serii rajdowej jest Odyssey 21 zaprezentowany na Goodwood Festival of Speed w Anglii. 

– Extreme E SUV Odyssey 21 to naprawdę wyjątkowe auto sportowe. Zaawansowana technologia w połączeniu z ogumieniem Continental dały w efekcie pojazd, który doskonale sprawdza się w najbardziej wymagających i zróżnicowanych warunkach środowiskowych, od Arktyki, poprzez Himalaje, Amazonię i Saharę, aż po wyspy na oceanie Indyjskim. Ten samochód to prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów sportów motorowych, ale też dla wszystkich tych, którzy stawiają na pojazdy elektryczne przez wzgląd na przyszłość naszej planety – przekonuje Alejandro Agag, założyciel i dyrektor generalny Formuły E.

Specjalnie dla tego wyjątkowego auta Continental opracował wysokowydajne opony gwarantujące znakomitą przyczepność w trakcie przyspieszania i hamowania oraz niebywałą precyzję nawet podczas najtrudniejszych manewrów. – Opony będą idealnie dostosowane do elektrycznych SUV-ów tej serii wyścigowej, aby zapewnić jak najlepszą kontrolę nad autem i maksymalny poziom bezpieczeństwa – obiecuje Tansu Isik, dyrektor ds. marketingu na region EMEA w firmie Continental.

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect – semi-slicki z dedykowaną aplikacją

Dwa lata po premierze zaawansowanej technologii komunikacyjnej Track Connect Michelin prezentuje najnowsze semi-slicki w 100% kompatybilne z tym nadzwyczaj wydajnym rozwiązaniem, czyli Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect.

Nowe opony Cinturato P7: Pirelli stawia na bezpieczeństwo

Na lato Pirelli szykuje premierę nowych opon Cinturato P7. Dowiedz się więcej o zaawansowanej technologii gwarantującej wyższą wydajność i lepszą przyczepność. To wyjątkowo bezpieczne ogumienie potrafi dostosować się do różnych stylów jazdy, a dzięki obniżonej masie odznacza się znakomitą wydajnością energetyczną. Odświeżający powiew lekkości na rynku ogumienia!

Firestone Winterhawk 4 – pełna kontrola podczas zimowej jazdy samochodem

Winterhawk 4 to nowa generacja opon zimowych Firestone opracowana na podstawie doświadczeń kierowców. Dzięki lepszej przyczepności oraz skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni potwierdzonej oceną B na etykiecie europejskiej w połączeniu z umiarkowaną ceną ogumienie to ma szansę zyskać sporą popularność.

Opony Hankook Dynapro AT2 – wyjątkowo ciche ogumienie terenowe

Najnowsze opony 4x4 w ofercie Hankook – Dynapro AT2 – zapewniają maksimum komfortu akustycznego na każdym rodzaju podłoża. Drugą istotną zaletą nowego modelu jest przydatność do użytku w warunkach zimowych potwierdzona oznaczeniem 3PMSF na bocznej ścianie opony. Zasmakuj wolności i jedź dokąd i kiedy tylko chcesz!