Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Continental dostarczy terenowe ogumienie dla elektrycznego SUV-a klasy Extreme E

Dwa nowe modele opon Continental opracowane na mistrzostwa SUV-ów elektrycznych Extreme E pojawiły się na Goodwood Festival of Speed. Wersję letnią i zimową zaprezentowano na elektrycznym SUV-ie Odyssey 21, który posłuży do testów w ekstremalnych warunkach drogowych.

Terenowe opony Continental Extreme E

© Continental

Ogumienie na najtrudniejsze podłoże 

Continental jest jednym ze współtwórców nowych mistrzostw elektrycznych SUV-ów Extreme E, których pierwsza edycja rozegrana zostanie w 2021 roku. Uczestnicy korzystać będą z wielu ujednoliconych elementów wyposażenia, w tym między innymi z opon niemieckiego producenta. Pierwszym samochodem zakwalifikowanym do tej serii rajdowej jest Odyssey 21 zaprezentowany na Goodwood Festival of Speed w Anglii. 

– Extreme E SUV Odyssey 21 to naprawdę wyjątkowe auto sportowe. Zaawansowana technologia w połączeniu z ogumieniem Continental dały w efekcie pojazd, który doskonale sprawdza się w najbardziej wymagających i zróżnicowanych warunkach środowiskowych, od Arktyki, poprzez Himalaje, Amazonię i Saharę, aż po wyspy na oceanie Indyjskim. Ten samochód to prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów sportów motorowych, ale też dla wszystkich tych, którzy stawiają na pojazdy elektryczne przez wzgląd na przyszłość naszej planety – przekonuje Alejandro Agag, założyciel i dyrektor generalny Formuły E.

Specjalnie dla tego wyjątkowego auta Continental opracował wysokowydajne opony gwarantujące znakomitą przyczepność w trakcie przyspieszania i hamowania oraz niebywałą precyzję nawet podczas najtrudniejszych manewrów. – Opony będą idealnie dostosowane do elektrycznych SUV-ów tej serii wyścigowej, aby zapewnić jak najlepszą kontrolę nad autem i maksymalny poziom bezpieczeństwa – obiecuje Tansu Isik, dyrektor ds. marketingu na region EMEA w firmie Continental.

CZYTAJ TAKŻE

Nokian zapowiada nowe ogumienie Powerproof i Wetproof do SUV-ów

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres zaprezentował opony letnie Powerproof i Wetproof do SUV-ów. Nowe ogumienie dostosowane do większych obciążeń gwarantuje bezpieczeństwo i wydajność podczas jazdy samochodami sportowo-użytkowymi i crossoverami.

7 najlepszych opon letnich 2019/2020 wg naszych ekspertów

Nie wiesz, które opony wybrać? Przygotowane przez naszych ekspertów zestawienie opon letnich 2019 pomoże Ci dokonać właściwego wyboru, niezależnie od tego, jakim dysponujesz budżetem i jakie są Twoje szczególne wymagania.

Nokian radzi, jak wybrać najlepsze opony na wakacyjny wyjazd kamperem

Urlopowicze w Europie coraz chętniej zamieniają tradycyjne hotele, pensjonaty czy domki wczasowe na kampery, vany i przyczepy kempingowe. Aby w pełni wykorzystać możliwości tego typu pojazdów, koniecznie należy zaopatrzyć się w odpowiednie ogumienie – radzi Nokian.

Goodyear rozszerza linię UltraGrip o trzy nowe modele opon zimowych

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział rozszerzenie oferty opon zimowych o trzy nowe modele.