Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Continental EcoContact 6: nowy standard opon letnich od niemieckiego producenta

Continental zapowiada wprowadzenie na rynek modelu EcoContact 6, nowej opony do samochodów osobowych. Jego motto: oszczędność przede wszystkim!

Nowa opona letnia Continental EcoContact 6 zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i oszczędności

Continental obiecuje oponę letnią gwarantującą bezpieczeństwo i oszczędności. © Continental

Opona Continental – pełna nowoczesnych rozwiązań

Marka Continental przedstawia nową generację swojego modelu EcoContact. Nowa opona letnia Continental EcoContact 6 łączy w sobie różne technologie, które znacznie wpłynęły na poprawę trwałości, oporu toczenia i sterowności oraz krótszą drogę hamowania na suchych i mokrych nawierzchniach.

Bardziej trwała i skuteczna

W porównaniu do swojego poprzednika, modelu ContiEcoContact 5, nowa opona Continental jest o 20% bardziej trwała i ma o 15% niższy opór toczenia. Aby uzyskać taki wynik, inżynierowie niemieckiego producenta skupili się głównie na składnikach mieszanki gumowej. Mieszanka krzemionki nazwana „GreenChili 2.0” została zaprojektowana na nowo, aby bardziej równomiernie rozprowadzać składniki chemiczne w oponie. W wyniku tego powstają silniejsze wiązania między polimerami, co pozwala zapobiegać deformacji opony podczas jazdy i zmniejsza jej opór toczenia. Zastosowano dodatkowe substancje, dzięki którym opona lepiej dostosowuje się do drogi. Dzięki temu siły hamowania są lepiej przenoszone, a opona jest bardziej trwała.

Wzór bieżnika zależy od rozmiaru opony. Jego środkowa część składa się z 3, 4 lub 5 rowków wzdłużnych, zależnie od szerokości. Za sprawą tego specjalnego rozwiązania opona Continental EcoContact 6 oferuje kierowcom dobrą przyczepność i precyzyjną sterowność na mokrej drodze. Stosunek liczby rowków wzdłużnych i bocznych ma optymalizować odprowadzanie wody spod opony w celu lepszej ochrony przed aquaplaningiem. Lamele na fazowanych krawędziach zapewniają również lepszą przyczepność na mokrych nawierzchniach i poprawiają odprowadzanie wody.

Aby uzyskać dobre osiągi na suchej drodze, inżynierowie Continental zaczerpnęli inspirację z wyścigów samochodowych. Asymetryczna konstrukcja opony i jej kąty zostały zaokrąglone, aby zapewnić większą precyzję i przyczepność na tym rodzaju nawierzchni.

Dostępność

Opona letnia Continental EcoContact 6 zostanie wprowadzona do sprzedaży od marca 2019 roku. Będzie dostępna w 112 rozmiarach na felgi od 13 do 22 cali, o szerokości od 145 do 315 milimetrów. Niemiecka marka ogłosiła, że 12 producentów samochodów zatwierdziło już tę oponę dla swoich pojazdów w Europie.

CZYTAJ TAKŻE

Dębica wprowadza na rynek nową oponę zimową Frigo SUV2

Dębica przedstawiła swoją nową oponę Frigo SUV 2. Według producenta jest ona przystosowana do jazdy w każdych warunkach zimowych.

Hankook odświeża gamę opon UHP wypuszczając na rynek nowy model Ventus S1 evo 3

Hankook przedstawia nową oponę przeznaczoną do samochodów osobowych i SUV-ów. Model Ventus S1 evo 3 chce zająć pozycję lidera na rynku opon UHP.

10 najlepszych modeli opon całorocznych na sezon 2018/2019: wybór naszych ekspertów

Szukasz opon wielosezonowych ale nie wiesz jaki model wybrać? Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, nasi eksperci przygotowali listę najlepszych opon całorocznych na sezon 2018/2019.

Michelin Alpin 6: trwale wysokie osiągi w trudnych warunkach zimowych

Michelin ujawnił szczegóły na temat bardzo oczekiwanego modelu Alpin 6. Wypuszczając na rynek tę oponę producent odświeża swoją ofertę zimową przed nadchodzącym sezonem.