Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Falken Sincera SN 110 – nowe opony letnie dla większej ekonomii jazdy

Falken zaprezentował nowe opony letnie Sincera SN 110 opatrzone znakiem Ecorun. Nowe ogumienie wykonane zostało w technologii 4D-Nano Design, która zapewnia lepszą przyczepność, wyższą trwałość i mniejszy opór toczenia. Opony zaprojektowano z myślą o wyższej ekonomii jazdy przekładającej się na realne oszczędności dla kierowców.

Opony letnie Falken Sincera SN 110 Ecorun – oszczędność paliwa potwierdzona znakiem Ecorun i wyższa trwałość dzięki technologii 4D-Nano Design

Nowe opony Falken opatrzone znakiem Ecorun. © Falken

Falken Sincera SN 110 Ecorun – ekonomiczne ogumienie

Po dwóch latach prac badawczo-rozwojowych na rynek trafią nowe opony letnie Falken Sincera SN 110 – następca modelu Sincera SN 832 Ecorun. Najważniejszą zaletą nowego ogumienia jest oszczędność:

  • niższe zużycie paliwa dzięki aerodynamicznym ścianom bocznym i poprawionej geometrii klocków bieżnika
  • wyższa trwałość dzięki półokrągłym żebrom
  • niski opór toczenia potwierdzony znakiem Ecorun

Czym jest Ecorun?

Etykieta Ecorun stosowana jest przez Falken do oznaczania opon o niskim oporze toczenia, który przekłada się na mniejsze zużycie paliwa. To z kolei oznacza mniejszy negatywny wpływ na środowisko oraz oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej.

Opony Falken Sincera SN 110 – technologia 4D-Nano Design

Technologię 4D-Nano Design znamy już z opon High Performance Azenis FK 510, opon letnich Ziex ZE310 Ecorun i całorocznych Euroall Season AS210. Polega ona na zastosowaniu specjalnych dodatków poprawiających wiązania między polimerami i krzemionką, co przekłada się na lepszą przyczepność ogumienia na suchych i mokrych drogach. Dzięki temu opony te uzyskały notę A w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni na etykiecie europejskiej. Poza tym są bardziej odporne na zużycie, a więc pozwalają pokonać więcej kilometrów. Nowe opony letnie Falken Sincera SN 110 Ecorun to czysta oszczędność pod każdym możliwym względem.

Pod względem konstrukcji Falken Sincera SN 110 wyróżniają się giętkimi lamelami w środkowej części bieżnika i zamkniętym rowkiem przy brzegu. Takie rozwiązanie zapewnia mniejsze odkształcenia klocków, a w rezultacie lepszą stabilność podczas jazdy po linii prostej, krótszą drogę hamowania oraz szybką reakcję auta na manewry kierownicą. Dodatkową zaletą opon jest ograniczony hałas toczenia zapewniający wysoki komfort jazdy.

Opony Falken Sincera SN 110 – rozmiary i dostępność

Opony Falken Sincera SN 110 są dostępne w 46 rozmiarach do felg o średnicy od 14 do 16 cali. Na stronie producenta można sprawdzić, jakie oceny przyznano poszczególnym modelom na etykiecie europejskiej w kategoriach opór toczenia, przyczepność na mokrej nawierzchni i emisja hałasu (w tym również głośność pracy w decybelach).

Do jakich aut pasują opony Falken Sincera SN 110?

Opony Falken Sincera SN 110 przeznaczone są do użytku w różnych modelach samochodów miejskich:

CZYTAJ TAKŻE

Goodyear EfficientGrip Performance 2 – nowy numer 1 pod względem trwałości

Nadzwyczaj trwałe i niezrównane pod względem hamowania opony letnie Goodyear EfficientGrip Performance 2 zapowiadają się jako uniwersalne i wydajne ogumienie nowej generacji. Mimo że dopiero co weszły na rynek, już zdążyły zdobyć pierwsze miejsce w prestiżowych testach TÜV SÜD.

BFGoodrich Advantage i Advantage SUV – opony letnie z możliwością dostosowania wyglądu

W 2020 roku opony BFGoodrich obchodzą 150 urodziny! Z tej okazji marka należąca do koncernu Michelin poszerza ofertę ogumienia letniego o nowe produkty. Opony BFGoodrich Advantage i Advantage SUV mają w założeniu spełniać najwyższe wymagania właścicieli tradycyjnych pojazdów oraz SUV-ów. Ich najważniejsze zalety to znakomita przyczepność na mokrej nawierzchni oraz możliwość dostosowania wyglądu.

Michelin Agilis 3 – nowe opony letnie do lekkich samochodów dostawczych

W zeszłym roku Michelin wypuścił na rynek opony Agilis Crossclimate. Francuski producent w żadnym wypadku nie zamierza wycofywać się z segmentu ogumienia do lekkich samochodów dostawczych i już ogłasza przyszłoroczną premierę nowych opon letnich Agilis 3.

Od 2021 r. więcej informacji na etykietach opon

Po przeprowadzeniu konsultacji społecznych Komisja Europejska zaproponowała nowe rozporządzenie w sprawie etykietowania opon. Nowe etykiety mają być lepiej widoczne, dokładniejsze i przede wszystkim trwalsze.