Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Firestone Winterhawk 4 – pełna kontrola podczas zimowej jazdy samochodem

Winterhawk 4 to nowa generacja opon zimowych Firestone opracowana na podstawie doświadczeń kierowców. Dzięki lepszej przyczepności oraz skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni potwierdzonej oceną B na etykiecie europejskiej w połączeniu z umiarkowaną ceną ogumienie to ma szansę zyskać sporą popularność.

Opony zimowe Firestone Winterhawk 4 – optymalna przyczepność na mokrej, zaśnieżonej czy oblodzonej nawierzchni za rozsądną cenę

© Bridgestone

Opony zimowe odporne na każde warunki

Model Winterhawk 3 właśnie ustępuje miejsca nowym Firestone Winterhawk 4. Nowe opony przeznaczone do samochodów osobowych i SUV-ów imponują nadzwyczajną odpornością na wszelkie typowo zimowe utrudnienia. Deszcz, śnieg, oblodzona czy mokra nawierzchnia? Opony zimowe Firestone Winterhawk są wręcz stworzone do takich warunków.

Przy projektowaniu idealnych opon zimowych inżynierowie z Firestone wzięli rzecz jasna pod uwagę oczekiwania kierowców i opracowali szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych:

●      Wzór bieżnika zapewniający optymalną kontrolę nad pojazdem na śniegu i lodzie

●      Zygzakowate rowki w strefie barkowej opony dla lepszej przyczepności na zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni

●      O 7% lepsza trakcja w porównaniu do modelu Winterhawk 3.

Bridgestone, do którego należy marka Firestone, zlecił testy porównawcze modeli Winterhawk 3 i 4 o rozmiarze 225/45 R17, które przeprowadzono w Szwecji na Volkswagenie Golfie. 

●      O 4% krótsza droga hamowania na mokrej nawierzchni w porównaniu do poprzedniego modelu. Warto podkreślić, że Firestone Winterhawk 4 otrzymały w tej kategorii ocenę B na etykiecie europejskiej.

Testy opon zimowych Winterhawk 3 i 4 o rozmiarze 225/45 R17 zlecono niezależnej niemieckiej instytucji TÜV SÜD.

- Firestone od samego początku oferuje bezpieczne, wydajne i niezawodne ogumienie o znakomitym stosunku jakości do ceny. Pamiętajmy, że zima to okres szczególnie trudny dla kierowców. Jestem jednak przekonany, że z najnowszymi oponami Winterhawk 4 od Firestone, śmiało stawią czoła nawet najbardziej niesprzyjającym warunkom drogowym przy zachowaniu pełnej kontroli nad pojazdem, która jest podstawowym gwarantem bezpieczeństwa – zapewnia Emilio Tiberio, dyrektor techniczny w Bridgestone EMIA.

Dostępne rozmiary opon

Nowe opony zimowe Firestone Winterhawk dostępne są w sprzedaży od czerwca w 94 rozmiarach do felg o średnicy od 14 do 20 cali. Oferując modele do felg o średnicy od 17 cali wzwyż, Firestone liczy na podbicie nowych segmentów rynku.

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect – semi-slicki z dedykowaną aplikacją

Dwa lata po premierze zaawansowanej technologii komunikacyjnej Track Connect Michelin prezentuje najnowsze semi-slicki w 100% kompatybilne z tym nadzwyczaj wydajnym rozwiązaniem, czyli Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect.

Nowe opony Cinturato P7: Pirelli stawia na bezpieczeństwo

Na lato Pirelli szykuje premierę nowych opon Cinturato P7. Dowiedz się więcej o zaawansowanej technologii gwarantującej wyższą wydajność i lepszą przyczepność. To wyjątkowo bezpieczne ogumienie potrafi dostosować się do różnych stylów jazdy, a dzięki obniżonej masie odznacza się znakomitą wydajnością energetyczną. Odświeżający powiew lekkości na rynku ogumienia!

Opony Hankook Dynapro AT2 – wyjątkowo ciche ogumienie terenowe

Najnowsze opony 4x4 w ofercie Hankook – Dynapro AT2 – zapewniają maksimum komfortu akustycznego na każdym rodzaju podłoża. Drugą istotną zaletą nowego modelu jest przydatność do użytku w warunkach zimowych potwierdzona oznaczeniem 3PMSF na bocznej ścianie opony. Zasmakuj wolności i jedź dokąd i kiedy tylko chcesz!

Cooper Discoverer A/T3 Sport 2 – całoroczne ogumienie do samochodów terenowych

Producent ogumienia Cooper wprowadził na rynek nowe opony całoroczne do samochodów terenowych i SUV-ów. Amerykańscy inżynierowie opracowali nowoczesną technologię, która zapewnia większą przyczepność i wytrzymałość bieżnika. Ogumienie zaprojektowane do użytku zarówno w lecie jak i zimą doskonale sprawdza się na utwardzonej nawierzchni, w błocie, na kamienistym podłożu i nie tylko.