Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Hankook odświeża gamę opon UHP wypuszczając na rynek nowy model Ventus S1 evo 3

Hankook przedstawia nową oponę przeznaczoną do samochodów osobowych i SUV-ów. Model Ventus S1 evo 3 chce zająć pozycję lidera na rynku opon UHP.

Hankook Ventus S1 evo 3

Hankook przedstawił model Ventus S1 evo 3, nową oponę UHP do samochodów osobowych i SUV-ów. © Hankook

Unowocześniona opona UHP

Promując model Ventus S1 evo 3, marka Hankook pragnie odświeżyć swoją flagową gamę opon UHP „S1 evo”, i to już na początku 2019 roku. W pracach nad oponami trzeciej generacji południowokoreański producent skupił się na bezpieczeństwie, ale nie zaniedbał też takich aspektów jak trwałość czy zużycie paliwa.

Bok modelu Hankook Ventus S1 evo 3

© Hankook

Technologia opracowana w drodze rywalizacji

Najnowsza opona UHP marki Hankook była testowana i ulepszana w europejskim centrum testowym znajdującym się w Hanowerze. Południowokoreański producent w swoich badaniach opierał się na sportach motorowych, zwłaszcza na DTM (niemieckich mistrzostwach w wyścigach samochodowych).

Z myślą o oponie Ventus S1 evo 3, Hankook opracował nową mieszankę gumową. Duża zawartość żywicy zapewnia lepsze zachowanie opony na suchej i mokrej nawierzchni. Wpływa to na lepszą przyczepność ogumienia w szerszym zakresie temperatur. Zastosowanie nowej techniki mieszania pozwoliło na dodanie i lepsze rozprowadzenie wysoce przyczepnej krzemionki. Hankook zapowiedział, że te nowe technologie znacząco poprawią skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni. Wpłyną także na zmniejszenie oporów toczenia, w szczególności dzięki ulepszonej gumie tworzącej ścianę boczną opony.

Bieżnik opony Hankook Ventus S1 evo 3

© Hankook

Konstrukcja wyposażona w warstwę z aramidu pozwala oponie na zachowanie pierwotnego kształtu, nawet przy bardzo dużej prędkości, w porównaniu ze zwykle stosowanym nylonem. Model Hankook Ventus S1 evo 3 gwarantuje dzięki temu lepszą stabilność jazdy i wyższą trwałość. Warstwa ta zapewnia również lepszą o 5% przyczepność na zakrętach w porównaniu z poprzednią generacją. Właściwość ta została dodatkowo ulepszona przez lamele na środku bieżnika, które zwiększają powierzchnię styku opony z drogą.

Solidne bloki boczne zostały wzmocnione, zwłaszcza na zewnątrz asymetrycznej rzeźby, dzięki czemu opona Ventus S1 evo 3 jest bardziej precyzyjna i stabilna na zakrętach. Rzeźba bieżnika wyposażonego w 4 rowki zmniejsza ryzyko wystąpienia aquaplaningu i poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni, nie tracąc na skuteczności na suchej nawierzchni.

Dostępność

Model Hankook Ventus S1 evo 3 będzie dostępny w Europie na początku 2019 roku. Opona będzie dostępna w 72 rozmiarach na felgi od 17 do 22 cali oraz w wersji przystosowanej do SUV-ów. Hankook poinformował również, że nowy model został już zatwierdzony jako oryginalne wyposażenie kilku samochodów niemieckich producentów.

CZYTAJ TAKŻE

Jakie opony do Forda Fiesty? Nasz wybór najlepszych opon do Twojego Forda Fiesty

Jakie opony wybrać do Forda Fiesty? Ten samochód już od dość dawna cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach Europy. W tym wpisie przedstawiamy najlepsze opony do Forda Fiesty w różnych wymiarach pasujących do felg o średnicy od 15 do 18 cali.

Continental EcoContact 6: nowy standard opon letnich od niemieckiego producenta

Continental zapowiada wprowadzenie na rynek modelu EcoContact 6, nowej opony do samochodów osobowych. Jego motto: oszczędność przede wszystkim!

Dębica wprowadza na rynek nową oponę zimową Frigo SUV2

Dębica przedstawiła swoją nową oponę Frigo SUV 2. Według producenta jest ona przystosowana do jazdy w każdych warunkach zimowych.

10 najlepszych modeli opon całorocznych na sezon 2018/2019: wybór naszych ekspertów

Szukasz opon wielosezonowych ale nie wiesz jaki model wybrać? Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, nasi eksperci przygotowali listę najlepszych opon całorocznych na sezon 2018/2019.