Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Hankook odświeża gamę opon UHP wypuszczając na rynek nowy model Ventus S1 evo 3

Hankook przedstawia nową oponę przeznaczoną do samochodów osobowych i SUV-ów. Model Ventus S1 evo 3 chce zająć pozycję lidera na rynku opon UHP.

Hankook Ventus S1 evo 3

Hankook przedstawił model Ventus S1 evo 3, nową oponę UHP do samochodów osobowych i SUV-ów. © Hankook

Unowocześniona opona UHP

Promując model Ventus S1 evo 3, marka Hankook pragnie odświeżyć swoją flagową gamę opon UHP „S1 evo”, i to już na początku 2019 roku. W pracach nad oponami trzeciej generacji południowokoreański producent skupił się na bezpieczeństwie, ale nie zaniedbał też takich aspektów jak trwałość czy zużycie paliwa.

Bok modelu Hankook Ventus S1 evo 3

© Hankook

Technologia opracowana w drodze rywalizacji

Najnowsza opona UHP marki Hankook była testowana i ulepszana w europejskim centrum testowym znajdującym się w Hanowerze. Południowokoreański producent w swoich badaniach opierał się na sportach motorowych, zwłaszcza na DTM (niemieckich mistrzostwach w wyścigach samochodowych).

Z myślą o oponie Ventus S1 evo 3, Hankook opracował nową mieszankę gumową. Duża zawartość żywicy zapewnia lepsze zachowanie opony na suchej i mokrej nawierzchni. Wpływa to na lepszą przyczepność ogumienia w szerszym zakresie temperatur. Zastosowanie nowej techniki mieszania pozwoliło na dodanie i lepsze rozprowadzenie wysoce przyczepnej krzemionki. Hankook zapowiedział, że te nowe technologie znacząco poprawią skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni. Wpłyną także na zmniejszenie oporów toczenia, w szczególności dzięki ulepszonej gumie tworzącej ścianę boczną opony.

Bieżnik opony Hankook Ventus S1 evo 3

© Hankook

Konstrukcja wyposażona w warstwę z aramidu pozwala oponie na zachowanie pierwotnego kształtu, nawet przy bardzo dużej prędkości, w porównaniu ze zwykle stosowanym nylonem. Model Hankook Ventus S1 evo 3 gwarantuje dzięki temu lepszą stabilność jazdy i wyższą trwałość. Warstwa ta zapewnia również lepszą o 5% przyczepność na zakrętach w porównaniu z poprzednią generacją. Właściwość ta została dodatkowo ulepszona przez lamele na środku bieżnika, które zwiększają powierzchnię styku opony z drogą.

Solidne bloki boczne zostały wzmocnione, zwłaszcza na zewnątrz asymetrycznej rzeźby, dzięki czemu opona Ventus S1 evo 3 jest bardziej precyzyjna i stabilna na zakrętach. Rzeźba bieżnika wyposażonego w 4 rowki zmniejsza ryzyko wystąpienia aquaplaningu i poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni, nie tracąc na skuteczności na suchej nawierzchni.

Dostępność

Model Hankook Ventus S1 evo 3 będzie dostępny w Europie na początku 2019 roku. Opona będzie dostępna w 72 rozmiarach na felgi od 17 do 22 cali oraz w wersji przystosowanej do SUV-ów. Hankook poinformował również, że nowy model został już zatwierdzony jako oryginalne wyposażenie kilku samochodów niemieckich producentów.

CZYTAJ TAKŻE

7 najlepszych opon letnich 2019/2020 wg naszych ekspertów

Nie wiesz, które opony wybrać? Przygotowane przez naszych ekspertów zestawienie opon letnich 2019 pomoże Ci dokonać właściwego wyboru, niezależnie od tego, jakim dysponujesz budżetem i jakie są Twoje szczególne wymagania.

Continental dostarczy terenowe ogumienie dla elektrycznego SUV-a klasy Extreme E

Dwa nowe modele opon Continental opracowane na mistrzostwa SUV-ów elektrycznych Extreme E pojawiły się na Goodwood Festival of Speed. Wersję letnią i zimową zaprezentowano na elektrycznym SUV-ie Odyssey 21, który posłuży do testów w ekstremalnych warunkach drogowych.

Nokian radzi, jak wybrać najlepsze opony na wakacyjny wyjazd kamperem

Urlopowicze w Europie coraz chętniej zamieniają tradycyjne hotele, pensjonaty czy domki wczasowe na kampery, vany i przyczepy kempingowe. Aby w pełni wykorzystać możliwości tego typu pojazdów, koniecznie należy zaopatrzyć się w odpowiednie ogumienie – radzi Nokian.

Goodyear rozszerza linię UltraGrip o trzy nowe modele opon zimowych

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział rozszerzenie oferty opon zimowych o trzy nowe modele.