Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Nowe opony Cinturato P7: Pirelli stawia na bezpieczeństwo

Na lato Pirelli szykuje premierę nowych opon Cinturato P7. Dowiedz się więcej o zaawansowanej technologii gwarantującej wyższą wydajność i lepszą przyczepność. To wyjątkowo bezpieczne ogumienie potrafi dostosować się do różnych stylów jazdy, a dzięki obniżonej masie odznacza się znakomitą wydajnością energetyczną. Odświeżający powiew lekkości na rynku ogumienia!

Pirelli wprowadza do sprzedaży nowe wysokowydajne opony letnie Cinturato P7

© Pirelli

Inteligentne ogumienie

Nowy model ze znanej i uznanej serii – Pirelli Cinturato P7 – wkrótce trafi na europejski rynek. Zgodnie ze strategią ciągłego doskonalenia kolejnych generacji Cinturato P7, Pirelli przeprowadził wstępne badanie na reprezentatywnej grupie kierowców używających opon do felg o średnicy od 18 cali wzwyż.

Zdecydowana większość ankietowanych stwierdziła, że najważniejszym kryterium, jakim kierują się przy zakupie nowych opon jest jakość, która bezpośrednio przekłada się na poziom bezpieczeństwa.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Pirelli od wielu lat ściśle współpracuje z różnymi producentami samochodów, m.in. BMW, Volvo czy Jaguar.

W ramach tej współpracy inżynierowie włoskiego producenta opracowali innowacyjne rozwiązania technologiczne mające zapewnić nowemu modelowi Cinturato P7 istotną przewagę konkurencyjną.

Przyświecał im jeden cel – uzyskanie bezkompromisowej wydajności dzięki koncepcji tzw. „inteligencji mechanicznej”.

Bieżnik wykonano z mieszanki żywic krzemowych i polimerów, których cząsteczki wzajemnie na siebie oddziałują. Rozwiązanie to w połączeniu z dopracowanym wzorem bieżnika o podłużnych i poprzecznych rowkach, solidnymi barkami i w przemyślany sposób rozmieszczonymi klockami gumowymi zapewnia:

●      możliwość dostosowania się do temperatury otoczenia oraz indywidualnego stylu jazdy danego kierowcy

●      lepszą przyczepność

●      szybsze odprowadzanie wody

●      zdecydowanie krótszą drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni

●      przyczepność na zakrętach

●      optymalny komfort jazdy

●      mniejszy hałas toczenia

●      dłuższy przebieg

Homologowane ogumienie jako nieoceniona pomoc dla kierowców

Na tym jednak zalety opon Pirelli Cinturato P7 się nie kończą. Dzięki współpracy Pirelli z producentami pojazdów nowe ogumienie może „porozumiewać się” z elektronicznymi systemami wspomagania (jak np. ABS itp.).

Stosowanie opon Cinturato P7 o właściwym rozmiarze może zdecydowanie skrócić drogę hamowania dzięki natychmiastowej reakcji bieżnika współpracującego z systemem ABS pojazdu.

Ponadto homologowane lub fabrycznie montowane ogumienie Cinturato P7 (w pojazdach marki Audi, Seat, Alfa Romeo, Volkswagen i nie tylko) ma być bezproblemowo wykrywane przez elektroniczny system kontroli pasa ruchu. 

Czy wszystkie te innowacyjne rozwiązania pozwalają jednak ograniczyć zużycie paliwa?

Wydajność dzięki obniżonej masie

Zastosowana w Cinturato P7 koncepcja „inteligencji mechanicznej” obejmuje również zrównoważone gospodarowanie surowcami. Zgodnie z tą strategią Pirelli „odchudza” oferowane produkty w trosce o środowisko i oszczędność zasobów. Stosowanie lżejszych opon ma szereg zalet, które wprost wynikają jedna z drugiej:

●      niższe opory toczenia

●      mniejsze zużycie paliwa

●      oszczędność wydatków na paliwo

●      ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko

Korzystając okazji premiery nowego ogumienia o wysokiej wysokości Pirelli promuje też niedawno wprowadzoną na rynek serię „Elect” dedykowaną do najnowszych modeli samochodów. Opony Cinturato P7 dostępne będą w wersji Elect do aut elektrycznych i hybrydowych. W sprzedaży pojawią się także modele wykorzystujące technologię RunFlat oraz Seal Inside.

Dostępne rozmiary opon

Cinturato P7 to homologowane opony letnie przeznaczone do aut kompaktowych, sedanów, SUV-ów i crossoverów o felgach o średnicy od 16 cali wzwyż. Do końca 2020 roku na rynek ma trafić ponad sto modeli z homologacją producentów pojazdów.

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect – semi-slicki z dedykowaną aplikacją

Dwa lata po premierze zaawansowanej technologii komunikacyjnej Track Connect Michelin prezentuje najnowsze semi-slicki w 100% kompatybilne z tym nadzwyczaj wydajnym rozwiązaniem, czyli Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect.

Firestone Winterhawk 4 – pełna kontrola podczas zimowej jazdy samochodem

Winterhawk 4 to nowa generacja opon zimowych Firestone opracowana na podstawie doświadczeń kierowców. Dzięki lepszej przyczepności oraz skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni potwierdzonej oceną B na etykiecie europejskiej w połączeniu z umiarkowaną ceną ogumienie to ma szansę zyskać sporą popularność.

Opony Hankook Dynapro AT2 – wyjątkowo ciche ogumienie terenowe

Najnowsze opony 4x4 w ofercie Hankook – Dynapro AT2 – zapewniają maksimum komfortu akustycznego na każdym rodzaju podłoża. Drugą istotną zaletą nowego modelu jest przydatność do użytku w warunkach zimowych potwierdzona oznaczeniem 3PMSF na bocznej ścianie opony. Zasmakuj wolności i jedź dokąd i kiedy tylko chcesz!

Cooper Discoverer A/T3 Sport 2 – całoroczne ogumienie do samochodów terenowych

Producent ogumienia Cooper wprowadził na rynek nowe opony całoroczne do samochodów terenowych i SUV-ów. Amerykańscy inżynierowie opracowali nowoczesną technologię, która zapewnia większą przyczepność i wytrzymałość bieżnika. Ogumienie zaprojektowane do użytku zarówno w lecie jak i zimą doskonale sprawdza się na utwardzonej nawierzchni, w błocie, na kamienistym podłożu i nie tylko.