Porównaj opony i znajdź je w najlepszej cenie!

Od 2021 r. więcej informacji na etykietach opon

Po przeprowadzeniu konsultacji społecznych Komisja Europejska zaproponowała nowe rozporządzenie w sprawie etykietowania opon. Nowe etykiety mają być lepiej widoczne, dokładniejsze i przede wszystkim trwalsze.

Nowe europejskie etykiety opon od 2021 r

Nowe europejskie etykiety opon od 2021 r © Adobe

Nowe przepisy w sprawie ogumienia

Wprowadzone w 2012 roku obowiązkowe europejskie oznaczenia opon wkrótce przejdą lifting! Komisja Europejska osiągnęła wstępne porozumienie w sprawie zmiany tego charakterystycznego systemu oznakowania. Większa czytelność oraz wprowadzenie nowych kryteriów oceny, takich jak trwałość, odporność na ścieranie oraz przyczepność na zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni, mają ułatwić konsumentom wybór odpowiedniego produktu. Nowy system etykietowania ma być stosowany również w przypadku opon do pojazdów ciężarowych, które dotychczas nie były objęte unijnymi wymogami w tej sprawie.

Nowa wersja etykiety europejskiej przypominać będzie wyglądem znane wszystkim etykiety informujące o efektywności energetycznej urządzeń AGD, z tym że zachowane zostaną oryginalne piktogramy. Inicjatywa ta została przyjęta z zadowoleniem przez Miguela Ariasa Cañete, komisarza ds. działań w dziedzinie klimatu i energii: – Efektywność energetyczna dotyczy przede wszystkim sposobu jazdy. Przestawienie się na energooszczędne opony pozwoli Europejczykom znacznie ograniczyć zużycie paliwa, a tym samym oszczędzić pieniądze i lepiej chronić środowisko naturalne. W ten sposób Europa zmierza w kierunku rzeczywistego bezpieczeństwa energetycznego w połączeniu z ochroną klimatu.

Zdaniem Komisji nowe przepisy umożliwią w całej Unii Europejskiej roczne oszczędności energii odpowiadające wycofaniu 4 mln samochodów. W najbliższym czasie projekt trafi pod obrady Parlamentu Europejskiego i Rady. Jeżeli przepisy zostaną przyjęte, nowe reguły będą miały zastosowanie od 1 maja 2021 roku.

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect – semi-slicki z dedykowaną aplikacją

Dwa lata po premierze zaawansowanej technologii komunikacyjnej Track Connect Michelin prezentuje najnowsze semi-slicki w 100% kompatybilne z tym nadzwyczaj wydajnym rozwiązaniem, czyli Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect.

Nowe opony Cinturato P7: Pirelli stawia na bezpieczeństwo

Na lato Pirelli szykuje premierę nowych opon Cinturato P7. Dowiedz się więcej o zaawansowanej technologii gwarantującej wyższą wydajność i lepszą przyczepność. To wyjątkowo bezpieczne ogumienie potrafi dostosować się do różnych stylów jazdy, a dzięki obniżonej masie odznacza się znakomitą wydajnością energetyczną. Odświeżający powiew lekkości na rynku ogumienia!

Firestone Winterhawk 4 – pełna kontrola podczas zimowej jazdy samochodem

Winterhawk 4 to nowa generacja opon zimowych Firestone opracowana na podstawie doświadczeń kierowców. Dzięki lepszej przyczepności oraz skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni potwierdzonej oceną B na etykiecie europejskiej w połączeniu z umiarkowaną ceną ogumienie to ma szansę zyskać sporą popularność.

Opony Hankook Dynapro AT2 – wyjątkowo ciche ogumienie terenowe

Najnowsze opony 4x4 w ofercie Hankook – Dynapro AT2 – zapewniają maksimum komfortu akustycznego na każdym rodzaju podłoża. Drugą istotną zaletą nowego modelu jest przydatność do użytku w warunkach zimowych potwierdzona oznaczeniem 3PMSF na bocznej ścianie opony. Zasmakuj wolności i jedź dokąd i kiedy tylko chcesz!