Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Opony Hankook Dynapro AT2 – wyjątkowo ciche ogumienie terenowe

Najnowsze opony 4x4 w ofercie Hankook – Dynapro AT2 – zapewniają maksimum komfortu akustycznego na każdym rodzaju podłoża. Drugą istotną zaletą nowego modelu jest przydatność do użytku w warunkach zimowych potwierdzona oznaczeniem 3PMSF na bocznej ścianie opony. Zasmakuj wolności i jedź dokąd i kiedy tylko chcesz!

Całoroczne opony 4x4 do jazdy terenowej i drogowej – z Hankook Dynapro AT2 dojedziesz wszędzie!

Nowe opony Hankook Dynapro AT2 do samochodów terenowych doskonale sprawdzają się na każdym podłożu, również w zimowych warunkach. © Hankook

Opony terenowe na każdą nawierzchnię

Hankook wprowadził na rynek nowe opony 4x4 Dynapro AT (skrót od „All Terrain”) 2, które – jak sama nazwa wskazuje – nadają się do jazdy terenowej. Niezależnie od tego, czy chodzi tylko i wyłącznie o rekreację, czy o sprawy zawodowe, południowokoreański producent ogumienia Hankook oddaje do dyspozycji kierowców aut z napędem na cztery koła (terenowych i SUV-ów) niezawodny produkt do jazdy po asfalcie, nieutwardzonych nawierzchniach oraz błotnistym podłożu i kamieniach.

W porównaniu do poprzedniego modelu o nazwie Dynapro ATM nowe opony całoroczne Hankook wyróżniają się ulepszoną, dwuwarstwową osnową. Wzmocnione barki gwarantują wyższą odporność na uszkodzenia podczas jazdy po kamienistym podłożu. Dodatkowa warstwa ochronna pod bieżnikiem zapobiega ewentualnym uszkodzeniom stalowego opasania opony. Pozostałe opasania wzmocnione są nylonem dla większej trwałości i zwrotności. Dodatkowym atutem jest jednolita drutówka, szczególnie przydatna podczas jazdy terenowej, która wymaga niskiego ciśnienia powietrza. Niby szczegół, ale jak istotny dla każdego kierowcy auta terenowego!

Przyczepność o każdej porze roku

Największą zaletą opon całorocznych jest brak konieczności wymiany na przełomie sezonów. Można z nich bezpiecznie korzystać przez okrągły rok. Aby jednak mieć stuprocentową pewność co do niezawodności podczas opadów deszczu i śniegu, na oblodzonej nawierzchni, a także podczas silnych upałów, warto uważnie zapoznać się z parametrami wydajnościowymi danego ogumienia. Miarodajnym wskaźnikiem wydajności opon w warunkach zimowych jest oznaczenie 3PMSF przyznawane na podstawie rygorystycznych testów.

Liczne rowki i lamele na bieżniku opon Hankook Dynapro AT2 zapewniają optymalną trakcję we wszystkich kierunkach, a krawędzie tnące wyraźnie poprawiają przyczepność na zaśnieżonej nawierzchni. W stosunku do modelu Dynapro AT M przeprojektowano też konstrukcję bieżnika, który zyskał dzięki temu nową funkcjonalność – wszelkie zanieczyszczenia oraz ciała obce, takie jak kamyki czy bryły śniegu, są samoczynnie usuwane spomiędzy klocków podczas jazdy, aby zachować maksymalną przyczepność.

Niski hałas toczenia

Zazwyczaj opony 4x4 charakteryzują się dobrą przyczepnością na każdym typie podłoża kosztem dość wysokiego poziomu generowanego hałasu. Dzieje się tak głównie za sprawą rowków bieżnika. W przypadku modelu Dynapro AT2 inżynierowie z Hankook zrobili wszystko, aby hałas toczenia ograniczyć do minimum:

●      Wzmocniona osnowa zapewnia wysoki komfort jazdy po utwardzonej nawierzchni.

●      Krawędzie klocków o specjalnej budowie pełnią funkcję bariery akustycznej.

●      Strefa barkowa zaprojektowana w oparciu o technologię „aero” niweluje hałas powstający w wyniku kontaktu z podłożem.

●      Mostki gumowe między klockami bieżnika także ograniczają poziom emisji hałasu.

Dostępne rozmiary opon Hankook Dynapro AT2

Opony Hankook Dynapro AT2 dostępne są w najpopularniejszych rozmiarach do felg o średnicy od 15 do 22 cali, w indeksie prędkości od R do H. Prawdopodobnie już niedługo będą fabrycznie montowane w samochodach marki Chevrolet i Ford.

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect – semi-slicki z dedykowaną aplikacją

Dwa lata po premierze zaawansowanej technologii komunikacyjnej Track Connect Michelin prezentuje najnowsze semi-slicki w 100% kompatybilne z tym nadzwyczaj wydajnym rozwiązaniem, czyli Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect.

Nowe opony Cinturato P7: Pirelli stawia na bezpieczeństwo

Na lato Pirelli szykuje premierę nowych opon Cinturato P7. Dowiedz się więcej o zaawansowanej technologii gwarantującej wyższą wydajność i lepszą przyczepność. To wyjątkowo bezpieczne ogumienie potrafi dostosować się do różnych stylów jazdy, a dzięki obniżonej masie odznacza się znakomitą wydajnością energetyczną. Odświeżający powiew lekkości na rynku ogumienia!

Firestone Winterhawk 4 – pełna kontrola podczas zimowej jazdy samochodem

Winterhawk 4 to nowa generacja opon zimowych Firestone opracowana na podstawie doświadczeń kierowców. Dzięki lepszej przyczepności oraz skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni potwierdzonej oceną B na etykiecie europejskiej w połączeniu z umiarkowaną ceną ogumienie to ma szansę zyskać sporą popularność.

Cooper Discoverer A/T3 Sport 2 – całoroczne ogumienie do samochodów terenowych

Producent ogumienia Cooper wprowadził na rynek nowe opony całoroczne do samochodów terenowych i SUV-ów. Amerykańscy inżynierowie opracowali nowoczesną technologię, która zapewnia większą przyczepność i wytrzymałość bieżnika. Ogumienie zaprojektowane do użytku zarówno w lecie jak i zimą doskonale sprawdza się na utwardzonej nawierzchni, w błocie, na kamienistym podłożu i nie tylko.