Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Targi motoryzacyjne Genewa 2019: Premiera nowych opon całorocznych Coopera

W dniach od 7 do 17 marca 2019 r. odbywa się 89 edycja międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Europejski oddział amerykańskiego producenta Cooper Tire zaprezentował na nich nowe całoroczne opony Discoverer All Season, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu niezawodnej trakcji we wszystkich warunkach pogodowych przez cały rok.

Cooper Discoverer All Season – nowe ogumienie całoroczne zaprezentowane na targach w Genewie 2019

Poznaj nowe ogumienie całoroczne Coopera zaprezentowane na targach w Genewie 2019. © Cooper Tires

Zaprojektowane specjalnie na europejskie drogi

Nowe opony całoroczne Coopera – opracowane w Europie z uwzględnieniem warunków drogowych panujących na starym kontynencie – mają być w założeniu wyjątkowo odporne na niesprzyjające zjawiska pogodowe. Posiadają oznaczenie 3PMSF, które gwarantuje odpowiednią wydajność w warunkach zimowych. Dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki krzemionki i żywic Discoverer All Season wykazują znakomitą przyczepność w szerokim zakresie temperatur.

Oznaczenia na boku opony Cooper Discoverer All Season

© Cooper Tires

Nowe opony całoroczne Coopera uzyskały notę B na etykiecie europejskiej w kategorii hamowanie na mokrej nawierzchni. Boczne lamele 3D i rowki zapewniają sprawne odprowadzanie wody spod kół. Środkowy pasek zapobiega zjawisku akwaplanacji i pomaga utrzymać kierunek jazdy. Specjalnie dopracowane klocki bieżnika pozwalają ograniczyć hałas powstający wskutek kontaktu z jezdnią (do 71 dB).

Stworzone, by trwać

Według producenta nowe opony zostały zaprojektowane, by trwać i mają odznaczać się ponadprzeciętną żywotnością. Wyniki zeszłorocznych testów przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii przez PT & A potwierdzają, że Cooper Discoverer All Season są o 20% trwalsze od porównywalnych modeli oferowanych przez konkurencję.

Targi w Genewie 2019 – nowe opony całoroczne Cooper Discoverer All Season

©rezulteo

– Cooper Discoverer All Season są ważnym rozszerzeniem naszej oferty produktowej, ponieważ opony całoroczne zyskują wśród europejskich kierowców coraz większą popularność. Ten istotny dodatek do naszego, i tak już pokaźnego, katalogu produktów opracowano z myślą o zapewnieniu maksymalnej trwałości i wysokiego poziomu bezpieczeństwa – tłumaczy Michiel Kramer, dyrektor ds. marketingu w Cooper EMEA (Europa, Środkowy Wschód Afryka).

Nowe opony Cooper Discoverer All Season będą dostępne w szerokiej gamie rozmiarów.

CZYTAJ TAKŻE

Vredestein Quatrac Pro – pierwsze opony całoroczne do samochodów o wysokich osiągach

Holenderski producent ogumienia Vredestein zaprezentował nowe opony całoroczne Quatrac Pro – to pierwszy na rynku europejskim model pasujący do felg o średnicy od 17 do 21 cali.

Opony Bridgestone do prototypu miejskiego kompaktu elektrycznego Seat Minimó

Japoński producent ogumienia Bridgestone pojawił się na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie w ramach współpracy z hiszpańskim Seatem, który zaprezentował ciekawy prototyp elektrycznego miejskiego kompaktu.

Nokian WR Snowproof – poczucie bezpieczeństwa w warunkach zimowych

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres prezentuje zupełnie nowe opony WR Snowproof przystosowane do środkowoeuropejskich zim. Zapewniają one maksymalny poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych, jakie można zimą napotkać w Europie.

Yokohama GT Special Classic – nowoczesna technologia dla zabytkowych samochodów

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie japoński producent ogumienia Yokohama zapowiedział europejską premierę opon do zabytkowych samochodów – G.T. Special Classic.