Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Weather Control A005: pierwsza opona całoroczna od Bridgestone

Marka Bridgestone przedstawiła swoją pierwszą oponę całoroczną – Weather Control A005. To pierwszy model z tego coraz popularniejszego segmentu w ofercie japońskiego producenta.

Bridgestone Weather Control A005 prezentacja

Nowa opona Bridgestone Weather Control A005 to pierwszy model całoroczny marki Bridgestone. © Bridgestone

Całkowita kontrola we wszystkich warunkach klimatycznych

„Opona całoroczna, która pomoże kierowcom zapanować nad drogą bez względu na porę roku”. Prezentacja nowej opony Bridgestone nie pozostawia wątpliwości – to model prosty i skuteczny. Weather Control A005 oferuje kierowcom optymalną kontrolę nad torem jazdy. „Chcieliśmy zaprojektować oponę całoroczną, która zapewniałaby skuteczność bez żadnych kompromisów w zakresie bezpieczeństwa. Udało nam się to osiągnąć dzięki Bridgestone Weather Control A005”, mówi Laurent Dartoux, dyrektor marketingu Bridgestone Europe.

Opona inspirowana opiniami użytkowników

Przy opracowywaniu pierwszej gamy opon całorocznych Bridgestone posłużyło się opiniami europejskich kierowców. W przeprowadzonym badaniu udział wzięło 15 000 osób regularnie jeżdżących samochodem. Zapytano ich o oczekiwania względem opony całorocznej oraz o trudności napotykane podczas codziennej jazdy. „Kierowcy chcą mieć zaufanie do opon oraz ich niezawodności w różnych warunkach klimatycznych”, wyjaśnia Laurent Dartoux. „Jednak nasza ankieta wykazała również, że ich największym zmartwieniem jest bezpieczeństwo na mokrej drodze”.

Opona zaprojektowana i wyprodukowana w Europie

Wyniki badania skłoniły firmę Bridgestone do opracowania opony, która zapewniałaby wysoki poziom osiągów. Zadanie stworzenia modelu Weather Control A005 powierzono inżynierom chemikom z rzymskiego Centrum Technicznego Bridgestone.

Projekt bieżnika został zoptymalizowany dzięki zastosowaniu rowków w kształcie litery V na środku, w kształcie litery Z po bokach oraz szerokich szczelin na barkach opony. Uzupełnieniem tych szczególnych cech jest struktura opony i zoptymalizowana powierzchnia styku z podłożem. Mieszanka gumowa na bazie krzemionki wykorzystuje technologię Bridgestone „Nano Pro-Tech” – stosowaną już w nowym modelu Turanza T005 – która polega na obróbce mieszanki na poziomie molekularnym, aby lepiej związać krzemionkę i kauczuk. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom opona Bridgestone Weather Control A005 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców związanym z przyczepnością, okresem eksploatacji i oszczędnością paliwa.

Opona Bridgestone Weather Control A005 bieżnik

© Bridgestone

Bezpieczeństwo i dobre osiągi przez cały rok

Aby wykazać skuteczność nowej opony, japoński producent poddał ją testom przeprowadzanym przez niezależny instytut TÜV SÜD. Wyniki pokazały, że Bridgestone Weather Control A005 pod względem jazdy po mokrej i zaśnieżonej drodze radzi sobie lepiej od nowych konkurencyjnych modeli opon całorocznych. Rezultaty bezpośrednio odzwierciedla etykieta europejska – model we wszystkich rozmiarach otrzymał ocenę „A” w kategorii hamowania na mokrej drodze. Jeśli chodzi o opory toczenia, opona uzyskała w większości przypadków notę „C”, a kilka rozmiarów zostało ocenionych na „B”. Model Bridgestone Weather Control A005 posiada również oznaczenie 3PMSF (płatek śniegu na tle trzech szczytów), które świadczy o jego skuteczności w warunkach zimowych. Pod względem wydajności kilometrowej Weather Control A005 nie odbiega od modelu Turanza T005 – producent gwarantuje możliwość przejechania 40 000 km.

Dostępność

Nowa opona całoroczna Bridgestone Weather Control A005 jest już dostępna w 68 rozmiarach dla felg o średnicach od 15 do 20 cali, a 2019 roku mają pojawić się nowe. W listopadzie Bridgestone wypuści na rynek 4 rozmiary opon do małych vanów, w których wykorzystana zostanie technologia DriveGuard umożliwiająca kontynuowanie jazdy mimo przebicia.

Zobacz prezentację wideo nowej opony całorocznej Bridgestone Weather Control A005:

CZYTAJ TAKŻE

Bridgestone Blizzak Ice – ogumienie na najcięższe zimy

Japoński producent ogumienia Bridgestone zaprezentował najnowszy model opon przeznaczonych do użytku w północnej Europie – Blizzak Ice.

Vredestein Quatrac Pro – pierwsze opony całoroczne do samochodów o wysokich osiągach

Holenderski producent ogumienia Vredestein zaprezentował nowe opony całoroczne Quatrac Pro – to pierwszy na rynku europejskim model pasujący do felg o średnicy od 17 do 21 cali.

Opony Bridgestone do prototypu miejskiego kompaktu elektrycznego Seat Minimó

Japoński producent ogumienia Bridgestone pojawił się na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie w ramach współpracy z hiszpańskim Seatem, który zaprezentował ciekawy prototyp elektrycznego miejskiego kompaktu.

Nokian WR Snowproof – poczucie bezpieczeństwa w warunkach zimowych

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres prezentuje zupełnie nowe opony WR Snowproof przystosowane do środkowoeuropejskich zim. Zapewniają one maksymalny poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych, jakie można zimą napotkać w Europie.