Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Yokohama Advan Neova AD08RS w zgodzie z najnowszymi przepisami

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie japoński producent ogumienia Yokohama zapowiedział premierę semi-slicków Advan Neova AD08RS, które spełniają najnowsze europejskie standardy dotyczące oporu toczenia.

Targi motoryzacyjne 2019 w Genewie – nowe opony Yokohama Advan Neova AD08RS

Nowe opony semi-slick Yokohama Advan Neova AD08RS spełniają najnowsze europejskie standardy dotyczące oporu toczenia. © Yokohama

Nowe semi-slicki zgodne z przepisami

Yokohama dwoi i się i troi na tegorocznych międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie. Po zaprezentowaniu paliwooszczędnego modelu BluEarth-air EF21Japończycy pokazali najnowszy produkt ze swojej oferty sportowej, czyli Advan Neova AD08RS. Jeżeli jesteś fanem semi-slicków, ta nazwa może brzmieć znajomo. I słusznie, ponieważ to odświeżona wersja modelu Advan Neova AD08, któremu groziło zniknięcie z półek w związku z nowymi europejskimi przepisami w sprawie ogumienia. Wprowadzają one zakaz sprzedaży nowych opon z oceną F lub niższą w kategorii opór toczenia.

Podobnie jak poprzedni, bardzo ceniony model, Advan Neova „nowej generacji” oferuje znakomite osiągi sportowe na suchej i mokrej nawierzchni, spełniając przy tym najnowsze wymogi prawne. Aby obniżyć opory toczenia, inżynierowie z Yokohamy zoptymalizowali skład mieszanki gumowej używanej do produkcji modelu Advan Neova AD08RS. Dzięki tej drobnej korekcie technicznej japońskie ogumienie sportowe trafi do sprzedaży w całej Europie już wiosną tego roku.

Dostępność

Najnowsze semi-slicki z homologacją do jazdy po drogach publicznych Yokohama Advan Neova AD08RS będą dostępne w sprzedaży już tej wiosny (2019 r.) w 31 rozmiarach pasujących do felg o średnicy od 15 do 19 cali.

CZYTAJ TAKŻE

Vredestein Quatrac Pro – pierwsze opony całoroczne do samochodów o wysokich osiągach

Holenderski producent ogumienia Vredestein zaprezentował nowe opony całoroczne Quatrac Pro – to pierwszy na rynku europejskim model pasujący do felg o średnicy od 17 do 21 cali.

Opony Bridgestone do prototypu miejskiego kompaktu elektrycznego Seat Minimó

Japoński producent ogumienia Bridgestone pojawił się na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie w ramach współpracy z hiszpańskim Seatem, który zaprezentował ciekawy prototyp elektrycznego miejskiego kompaktu.

Nokian WR Snowproof – poczucie bezpieczeństwa w warunkach zimowych

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres prezentuje zupełnie nowe opony WR Snowproof przystosowane do środkowoeuropejskich zim. Zapewniają one maksymalny poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych, jakie można zimą napotkać w Europie.

Yokohama GT Special Classic – nowoczesna technologia dla zabytkowych samochodów

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie japoński producent ogumienia Yokohama zapowiedział europejską premierę opon do zabytkowych samochodów – G.T. Special Classic.