Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Yokohama BluEarth-air EF21 – lekkie jak piórko dla większej oszczędności energii

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Yokohama zaprezentowała swoje najnowsze ekologiczne opony BluEarth-air EF21.

Targi motoryzacyjne 2019 w Genewie – nowe opony Yokohama BluEarth air EF21

Yokohama BluEarth air EF21 – nowe, bardziej ekologiczne opony. © Yokohama

Dwie oceny A na etykiecie europejskiej

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Yokohama ogłosiła jedną z najświeższych innowacji swoich inżynierów. W poszukiwaniu bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie ogumienia japoński producent opracował opony BluEarth-air EF21, które już od tej wiosny będą dostępne w Europie w jednym rozmiarze – 205/55 R16 91V.

BluEarth-air EF21 o lżejszej o 25% konstrukcji w porównaniu z podobnymi modelami, jak np. Advan dB V551, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza na mokrej nawierzchni, a także większe oszczędności. Potwierdza to ocena A w kategorii opór toczenia i hamowanie na mokrej nawierzchni na etykiecie europejskiej.

Nouveau pneu Yokohama BluEarth air EF 21 présenté au Salon de l'automobile de Genève 2019

© Yokohama

Najnowocześniejsza technologia dla większej wydajności

Inżynierowie z Yokohamy skupili swoje wysiłki na opracowaniu lżejszej i sztywniejszej drutówki w stopce opony. Mniejsza masa opon to lżejszy pojazd, a więc i mniejsze zużycie energii, a także większa oszczędność zasobów i niższa emisja CO2 podczas produkcji.

Opracowano również specjalną mieszankę gumową, która zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zawiera ona nanocząsteczki krzemionki oraz środek poprawiający ich dyspersję i wzmacniający wiązania z polimerami. Ta innowacyjna mieszanka o kryptonimie „A.R.T.” pozwala uzyskać większą powierzchnię styku opony z podłożem oraz skrócić drogę hamowania na mokrej nawierzchni w porównaniu do innych modeli Yokohamy, produkowanych w oparciu o standardową technologię.

Bieżnik opon Yokohama BluEarth-air EF21 zaprojektowano z myślą o zapewnieniu optymalnych osiągów na mokrej nawierzchni. Skorygowano też położenie wzdłużnych rowków bieżnika, aby usprawnić odprowadzanie wody spod kół i zapobiec odkształceniom. Rowki zmieniają kształt w miarę zużywania się opony, utrzymując dzięki temu skuteczność pracy przez cały okres użytkowania. Poprawiono także ułożenie lameli, które lepiej trzymają się drogi, zwłaszcza na mokrej nawierzchni.

Oprócz tego inżynierowie z Yokohamy dopracowali kształt strefy barkowej, aby poprawić hamowanie i zredukować hałas. W poszukiwaniu rozwiązań skutecznie obniżających zużycie paliwa opony BluEarth-air EF21 wnikliwie przebadano też pod kątem aerodynamiki. Na tle ogólnie poprawionego wyglądu uwagę zwracają płaskie oznaczenia na ścianie bocznej zastosowane w miejsce tradycyjnych wypukłych znaków.

 

Dostępność

Opony letnie Yokohama BluEarth-air EF21 będą dostępne w całej Europie od wiosny 2019 roku w jednym, ale za to popularnym rozmiarze 205/55 R16 91V.

CZYTAJ TAKŻE

Vredestein Quatrac Pro – pierwsze opony całoroczne do samochodów o wysokich osiągach

Holenderski producent ogumienia Vredestein zaprezentował nowe opony całoroczne Quatrac Pro – to pierwszy na rynku europejskim model pasujący do felg o średnicy od 17 do 21 cali.

Opony Bridgestone do prototypu miejskiego kompaktu elektrycznego Seat Minimó

Japoński producent ogumienia Bridgestone pojawił się na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie w ramach współpracy z hiszpańskim Seatem, który zaprezentował ciekawy prototyp elektrycznego miejskiego kompaktu.

Nokian WR Snowproof – poczucie bezpieczeństwa w warunkach zimowych

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres prezentuje zupełnie nowe opony WR Snowproof przystosowane do środkowoeuropejskich zim. Zapewniają one maksymalny poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych, jakie można zimą napotkać w Europie.

Yokohama GT Special Classic – nowoczesna technologia dla zabytkowych samochodów

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie japoński producent ogumienia Yokohama zapowiedział europejską premierę opon do zabytkowych samochodów – G.T. Special Classic.