Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Yokohama BluEarth GT-AE51 – sposób na oszczędność paliwa

Planowana na wiosnę premiera nowych opon letnich Yokohama BluEarth GT-AE51 wpisuje się w długofalową strategię firmy, która zakłada poszerzanie oferty o paliwooszczędne i przyjazne dla środowiska produkty.

Nowe opony letnie SUV Yokohamy – BluEarth-GT AE51

Yokohama poszerza ofertę o nowe ogumienie letnie do SUV-ów – BluEarth-GT AE51. © Yokohama

Yokohama BluEarth GT-AE51 – oszczędność energii

Po zapowiedzi wprowadzenia na rynek opon zimowych BluEarth*Winter V906, Yokohama rozszerza ofertę o nowe opony letnieBluEarth-GT AE51.

To ogumienie „GT” („Grand Touring”) przeznaczone do średniej klasy sedanów, zaprojektowane z myślą o długich podróżach. Podobnie jak w przypadku modelu BluEarth-XT AE61 do samochodów sportowo-użytkowych, inżynierowie z Yokohamy szczególny nacisk położyli na oszczędność paliwa. Dlatego główną zaletą ogumienia BluEarth-GT AE51 jest efektywność energetyczna, uzyskana m.in. dzięki zastosowaniu dwuwarstwowego bieżnika, który ogranicza straty energii powodowane nagrzewaniem się opon.

Yokohama BluEarth GT-AE51 – przyczepność

Podobnie jak poprzednie modele z serii BluEarth-A, opony letnie Yokohama BluEarth-GT AE51 odznaczają się znakomitą przyczepnością na mokrej nawierzchni, którą uzyskano dzięki zastosowaniu technologicznie zaawansowanych rozwiązań gwarantujących maksymalną wydajność:

●      Zwrotność, stabilność i komfort jazdy – specjalnie zaprojektowany asymetryczny bieżnik o podwyższonej sztywności zapewnia lepszą powierzchnię styku opony z podłożem.

●      Lepsza przyczepność na mokrej nawierzchni – przemyślane rozmieszczenie lameli i rowków bieżnika gwarantuje pewne trzymanie się drogi podczas opadów deszczu.

 

Yokohama BluEarth GT-AE51 – oszczędność paliwa i przyczepność

© Yokohama

Dostępne rozmiary opon Yokohama BluEarth GT-AE51

Opony pojawią się w sprzedaży na wiosnę w 66 rozmiarach od 245/35 R19 93W do 155/65 R14 75H.

 

Yokohama BluEarth GT-AE51 – rozmiary opon

© Yokohama

CZYTAJ TAKŻE

Cooper prezentuje opony Discoverer AT3 LT i XLT do samochodów terenowych i pick-upów

Marka Cooper Tires poszerza swoją ofertę o dwie nowe opony letnie 4x4 – Discoverer AT3 LT i Discoverer AT3 XLT. Oba modele sprawdzone już w Stanach Zjednoczonych wkrótce pojawią się na rynku europejskim. Oba mają też oznaczenie 3PMSF potwierdzające przydatność do jazdy terenowej, nawet po śniegu i błocie.

Yokohama przygotowana na kolejną zimę z oponami iceGuard iG53

Już tej jesieni trafią do sprzedaży nowe opony zimowe Yokohama iceGuard iG53 do różnego typu samochodów osobowych (kompaktów, sedanów i SUV-ów). W planach szeroka gama rozmiarów. Ogumienie zapewnia całkowicie bezpieczną i zarazem komfortową jazdę po śniegu i lodzie.

Nokian Snowproof P – opony zimowe z pazurem

Firma Nokian zapowiedziała już premierę swoich najnowszych opon zimowych Ultra High Performance przeznaczonych na rynek środkowoeuropejski. Nokian Snowproof P do samochodów osobowych znakomicie trzymają się drogi i charakteryzują nadzwyczajną przyczepnością w zimowych warunkach, zapewniając optymalny poziom bezpieczeństwa.

Yokohama GEOLANDAR CV G058 – opony letnie M+S do SUV-ów i pick-upów

Yokohama zapowiada kolejną nowość w ofercie – opony letnie GEOLANDAR CV G058 z oznaczeniem M+S. To model przeznaczony do pojazdów sportowo-użytkowych i pick-upów, zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie dalekich podróży i oszczędności paliwa.