Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Yokohama GT Special Classic – nowoczesna technologia dla zabytkowych samochodów

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie japoński producent ogumienia Yokohama zapowiedział europejską premierę opon do zabytkowych samochodów – G.T. Special Classic.

Targi motoryzacyjne Genewa 2019 – nowe opony Yokohama Special Classic do samochodów zabytkowych i kolekcjonerskich

Yokohama przywraca blask zabytkowym pojazdom oferując stylowe ogumienie o nowoczesnych parametrach. © Yokohama

Opony jak dawniej, wydajność jak dziś

Choć Yokohama oferuje coraz więcej ciekawych opon do modnych pojazdów jak SUV-y, to nie zapomina o wielbicielach starych samochodów. Japoński producent właśnie zapowiedział w Genewie nowy model opracowany z myślą o zabytkowych pojazdach z lat 60-70 – G.T. Special Classic.

To opony inspirowane jednym z klasycznych modeli Yokohamy, G.T. Special Y350. Mają podobny wygląd i ten sam wzór bieżnika, ale odznaczają się zdecydowanie poprawioną wydajnością. Dzięki temu zapewniają całkowite bezpieczeństwo jazdy starymi samochodami, a przy tym bardzo przekonujące wrażenia retro.

Opona Yokohama G.T Special Classic

© Yokohama

G.T. Special to pierwsze modele opon o budowie radialnej, które weszły do sprzedaży w 1967 roku, a więc w okresie, gdy na rynku pojawiło się wiele japońskich i europejskich samochodów cieszących się uznaniem po dziś dzień. Wznowione ogumienie Yokohamy do oldsmobili wyprodukowano w oparciu o najnowocześniejsze technologie, z mieszanki gumowej, która zapewnia optymalną sterowność i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Premiera tego nowego klasycznego modelu wpisuje się w średnioterminową strategię firmy o nazwie „Grand Design 2020”. W jej ramach japoński producent planuje opracowanie szeregu rozwiązań dla samochodów „rekreacyjnych”, m.in wyścigowych, zabytkowych i kolekcjonerskich.

CZYTAJ TAKŻE

Goodyear rozszerza linię UltraGrip o trzy nowe modele opon zimowych

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział rozszerzenie oferty opon zimowych o trzy nowe modele.

Bridgestone Blizzak Ice – ogumienie na najcięższe zimy

Japoński producent ogumienia Bridgestone zaprezentował najnowszy model opon przeznaczonych do użytku w północnej Europie – Blizzak Ice.

Vredestein Quatrac Pro – pierwsze opony całoroczne do samochodów o wysokich osiągach

Holenderski producent ogumienia Vredestein zaprezentował nowe opony całoroczne Quatrac Pro – to pierwszy na rynku europejskim model pasujący do felg o średnicy od 17 do 21 cali.

Opony Bridgestone do prototypu miejskiego kompaktu elektrycznego Seat Minimó

Japoński producent ogumienia Bridgestone pojawił się na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie w ramach współpracy z hiszpańskim Seatem, który zaprezentował ciekawy prototyp elektrycznego miejskiego kompaktu.