Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Yokohama przygotowana na kolejną zimę z oponami iceGuard iG53

Już tej jesieni trafią do sprzedaży nowe opony zimowe Yokohama iceGuard iG53 do różnego typu samochodów osobowych (kompaktów, sedanów i SUV-ów). W planach szeroka gama rozmiarów. Ogumienie zapewnia całkowicie bezpieczną i zarazem komfortową jazdę po śniegu i lodzie.

Opony zimowe Yokohama iceGuard iG53 – jazda na śniegu i przyczepność

© Yokohama

Opony zimowe do wszystkich samochodów osobowych

Seria ogumienia iceGuard Yokohamy wkrótce zostanie poszerzona o nowy model opon zimowych – iceGuard iG53, specjalnie zaprojektowany pod kątem niższych temperatur, w szczególności do jazdy po śniegu i lodzie. Opony pracują bardzo cicho, a ponadto charakteryzują się niskim oporem toczenia i dużą odpornością na zużycie.

Nowe opony zimowe iceGuard przeznaczone są do różnego typu samochodów osobowych (sedanów, kompaktów i SUV-ów) jak np. Honda Civic, Fiat 500X, Nissan Juke, Ford Escape czy BMW serii 4. Zostały zaprojektowane w oparciu o technologię BluEarth, którą japoński producent stosuje w najbardziej ekologicznych produktach ze swojej oferty. Najnowocześniejsze rozwiązania gwarantują znakomitą wydajność i efektywność energetyczną.

Yokohama iceGuard iG53 – lepsza styczność z podłożem

Bieżnik opon zimowych Yokohama iceGuard iG53 wykonany jest z mieszanki gumowej ze specjalnym dodatkiem absorbującym, posiada lamele 3D najnowszej generacji oraz podkład generujący małe ilości ciepła.

●      Znakomita przyczepność na mokrych i zaśnieżonych drogach dzięki zagłębieniom, które pochłaniają wodę zgromadzoną na bieżniku, zmniejszając tym samym ryzyko akwaplanacji i zapewniając dużą powierzchnię styku opony z podłożem.

●      Doskonała wydajność na śniegu i lodzie dzięki mikroskopijnym, skośnym rowkom, które zapewniają „efekt obręczy”, a także dzięki współpracy między potrójnymi lamelami 3D i szerokim żebrem pośrodku. Zwiększona powierzchnia styku opony z podłożem gwarantuje lepszą stabilność na oblodzonej i suchej nawierzchni.

Dostępne rozmiary opon

Opony zimowe iceGuard IG53 trafią do sprzedaży na jesień w 16 rozmiarach od 245 / 45 R18 100H XL do 175 / 65R15 84T. Dwanaście z nich dostępnych będzie z indeksem prędkości H do aut rozwijających prędkość do 210 km/h.

Przeczytaj o innych nowych oponach zimowych Yokohamy: BluEarth*Winter V906

CZYTAJ TAKŻE

Cooper prezentuje opony Discoverer AT3 LT i XLT do samochodów terenowych i pick-upów

Marka Cooper Tires poszerza swoją ofertę o dwie nowe opony letnie 4x4 – Discoverer AT3 LT i Discoverer AT3 XLT. Oba modele sprawdzone już w Stanach Zjednoczonych wkrótce pojawią się na rynku europejskim. Oba mają też oznaczenie 3PMSF potwierdzające przydatność do jazdy terenowej, nawet po śniegu i błocie.

Nokian Snowproof P – opony zimowe z pazurem

Firma Nokian zapowiedziała już premierę swoich najnowszych opon zimowych Ultra High Performance przeznaczonych na rynek środkowoeuropejski. Nokian Snowproof P do samochodów osobowych znakomicie trzymają się drogi i charakteryzują nadzwyczajną przyczepnością w zimowych warunkach, zapewniając optymalny poziom bezpieczeństwa.

Yokohama GEOLANDAR CV G058 – opony letnie M+S do SUV-ów i pick-upów

Yokohama zapowiada kolejną nowość w ofercie – opony letnie GEOLANDAR CV G058 z oznaczeniem M+S. To model przeznaczony do pojazdów sportowo-użytkowych i pick-upów, zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie dalekich podróży i oszczędności paliwa.

Yokohama BluEarth GT-AE51 – sposób na oszczędność paliwa

Planowana na wiosnę premiera nowych opon letnich Yokohama BluEarth GT-AE51 wpisuje się w długofalową strategię firmy, która zakłada poszerzanie oferty o paliwooszczędne i przyjazne dla środowiska produkty.