Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Uczestniczyliśmy w prezentacji nowej letniej opony Nokian Wetproof

Firma Nokian zamierza wyjść poza swoją dotychczasową specjalizację skupiającą się na ogumieniu zimowym i nordyckim. Dowodzi tego wprowadzenie na rynek modelu Wetproof opisywanego jako prawdziwa opona przeciwdeszczowa. Byliśmy na prezentacji tej nowości na portugalskim torze w Portimao.

Portal Rezulteo przetestował nową letnią oponę przeciwdeszczową Nokian Wetproof

Portal rezulteo przetestował oponę Nokian Wetproof na portugalskim torze w Portimao. © Nokian

Nowa era letnich opon

Rok 2018 jest niezwykle ważny dla firmy Nokian, ponieważ w tym okresie zaprezentowała ona dwie nowości. Modele Powerproof i Wetproof mają trafiać w potrzeby konkretnych segmentów rynku i spełniać równie konkretne oczekiwania klientów.

Przeznaczenie modelu Wetproof jest jasne: opona ma służyć kierowcom podróżującym w zmiennych warunkach pogodowych. Nie należy jednak traktować tej opony jako całorocznej, nawet jeśli producent podkreśla jej wszechstronność i umiejętność przystosowania się do zmiennej pogody. Ogumienie to nie jest przewidziane do użycia w warunkach zimowych.

Bok przeciwdeszczowej opony Nokian Wetproof

© Nokian

 

Nowość w linii letniej

Nokian Wetproof to bezpieczna, niezawodna opona letnia zaprojektowana specjalnie do użytku w samochodach osobowych jeżdżących po Europie Środkowej. Maksymalny komfort i bezpieczeństwo w czasie deszczu ma zapewnić bieżnik opony podzielony na dwie funkcjonalne strefy określane jako „Dual Zone Safety”. Natomiast zadaniem technologii o nazwie „Stability Zone” jest poprawienie stabilności opony i jej ogólnego zachowania na drodze.

Aby osiągnąć cel, którym jest optymalne bezpieczeństwo, trwałość i efektywność energetyczna, do produkcji tego modelu wykorzystano najnowsze osiągnięcia techniczne marki.

Technologia Dual Zone Safety w oponie Nokian Wetproof

© Nokian

Przetestowaliśmy ją

Wybór Portugalii na miejsce testów opony przeciwdeszczowej może dziwić, jednak firma Nokian zastosowała urządzenia umożliwiające symulację zmiennych i zróżnicowanych warunków pogodowych.

Jedna z tras toru w Portimao jest wyposażona w system częściowego zraszania, co pozwala wypróbować ogumienie na nawierzchni pokrytej warstwą wody. Jest to konieczne, aby przetestować oponę, która według zapowiedzi producenta została opracowana specjalnie pod kątem ograniczania zjawiska aquaplaningu. Testy wykonano za pomocą samochodu z napędem tylnym, a konkretnie BMW serii 1. Na torze występują naprzemiennie strefy suche i mokre, co umożliwia skoncentrowanie się na wybranych osiągach, takich jak stabilność, trakcja czy przyczepność podczas hamowania. Wrażenia są pozytywne: opona zapewnia poczucie bezpieczeństwa, a jej zachowanie jest bardzo przewidywalne. Skoro marka zdecydowała się na podbój terytorium, na którym królują takie opony jak RainSport 3, z niecierpliwością czekamy na wyniki pierwszych testów porównawczych, aby zobaczyć, czy Wetproof potwierdzi swój bardzo obiecujący potencjał.

Strefy mokrej nawierzchni podczas testów przeciwdeszczowej opony Nokian Wetproof

© rezulteo

Organizacja TÜV SÜD przyznała certyfikat ogumieniu Nokian Wetproof. Testy zlecone przez firmę Nokian potwierdziły niezaprzeczalną konkurencyjność produktu w zakresie niektórych osiągów.

 

Dostępność

Zakres rozmiarów obejmuje 46 produktów do felg o średnicy od 14 do 20 cali z indeksami prędkości od T (190 km/h) do W (270 km/h). Opona Nokian Wetproof będzie dostępna na wiosnę 2019 r.

CZYTAJ TAKŻE

rezulteo testuje opony Goodyear Eagle F1 Supersport

Rok 2019 zapowiada się naprawdę ciekawie na rynku ogumienia sportowego. Goodyear podkreśla swoją pozycję w tym dynamicznie rozwijającym się sektorze, wprowadzając trzy nowe modele Eagle F1 z serii Supersport.

Test ogumienia całorocznego do SUV-ów 2019 – najlepsze opony wielosezonowe wg magazynu Auto Bild

Specjaliści z magazynu Auto Bild przetestowali i porównali 7 modeli opon całorocznych w takich samych warunkach, w jakich sprawdzano ogumienie typowo letnie i zimowe. Do testów wybrano opony o rozmiarze 235/55 R19 przeznaczonym do SUV-ów.

Test opon letnich do aut kompaktowych 2019 – najlepsze ogumienie według ACE Lenkrad

Niemiecki magazyn motoryzacyjny ACE Lenkrad właśnie opublikował wyniki najnowszego testu opon letnich na 2019 rok. W tegorocznej edycji porównano 9 modeli opon o rozmiarze 205/55 R16.

rezulteo testuje opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

Goodyear szykuje prawdziwą rewolucję na rynku ogumienia sportowego, wprowadzając do sprzedaży cztery nowe modele opon. Największą popularnością będzie cieszył się zapewne Asymmetric 5, któremu już dziś wróżymy świetlaną karierę.