Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Bridgestone opracuje opony do jazdy po Księżycu

Bridgestone zapowiedział swój udział w misji kosmicznej planowanej przez Japońską Agencję Aerokosmiczną. Cel: opracowanie opon przystosowanych do jazdy po Księżycu.

Bridgestone opracuje opony do jazdy po Księżycu

Bridgestone opracuje specjalne ogumienie do pojazdów kosmicznych wysyłanych na Księżyc © Toyota

Bridgestone sięga coraz wyżej

Nie wystarcza mu już, że wszystko dobrze toczy się na ziemi. Japoński producent ogumienia właśnie ogłosił wspólny z Toyotą udział w misji kosmicznej planowanej przez Japońską Agencję Aerokosmiczną JAXA. Przedsięwzięcie to ma na celu zdobycie nowych doświadczeń na polu eksploracji przestrzeni kosmicznej. Zadanie Bridgestone polega na dopracowaniu parametrów użytkowych ogumienia do kosmicznych łazików. W tym celu Bridgestone dokładnie zbada specyficzne cechy powierzchni Księżyca, aby w niedalekiej przyszłości wyposażyć łaziki Toyoty w opony zdolne do pracy w tym wyjątkowo trudnym terenie.

Japoński producent już rozpoczął prace nad prototypem elastycznych kół, które mogą wytrzymać masę oraz siły przyspieszania i hamowania takich pojazdów. Aby wypełnić swoją misję, łazik powinien bezpiecznie pokonać co najmniej 10 000 km na powierzchni Księżyca.

– Możliwość współpracy z Toyotą i JAXA nad podbojem kosmosu to dla nas ogromny zaszczyt – powiedział Nizar Trigui, dyrektor ds. technologii w Bridgestone Americas. – Jesteśmy pewni, że nasze zdolności techniczne pozwolą nam opracować opony, które poradzą sobie w ekstremalnych warunkach panujących na powierzchni Księżyca i tym samym przeniosą ludzkość na wyższy poziom mobilności. Założyciel Bridgestone, Shojiro Ishibashi, często podkreślał, że celem firmy jest praca na rzecz rozwoju i postępu społeczeństwa. W dalszym ciągu realizujemy tę wizję w oparciu o zasadę „Creative Pioneering” (Shinshu-Dokuso), która stanowi kluczowy element naszej filozofii zakładającej promowanie innowacyjnych rozwiązań i śmiałe podejmowanie aktualnych wyzwań. Planowana misja kosmiczna idealnie wpisuje się w ten paradygmat i stanowi doskonałą okazję do potwierdzenia naszego zaangażowania w poprawę warunków życia, pracy, podróży i rozrywki.

CZYTAJ TAKŻE

Opony Bridgestone na oryginalnym wyposażeniu BMW X5 serii 3 i 8

Japoński producent ogumienia Bridgestone ogłosił nawiązanie współpracy z BMW w zakresie dostawy opon do nowych modeli X5 serii 3 i 8.

Nokian Tyres wyposaży pierwszy na świecie pojazd autonomiczny całkowicie odporny na warunki pogodowe

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres właśnie ogłosił podpisanie umowy na wyposażenie nowego autobusu autonomicznego, który będzie mógł poruszać się w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających, warunkach pogodowych.

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.

Show Pirelli P Zero w Genewie

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zapowiedział ciekawe dodatki do swojej serii sportowej P Zero, między innymi specjalne oznakowanie „Elect” oraz ogumienie „Color Edition”, które będzie fabrycznie montowane w niektórych autach.