Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Covid-19 – Michelin zamierza produkować milion masek wielorazowego użytku tygodniowo

Giganci przemysłu mobilizują się do walki z koronawirusem. Michelin zapowiedział, że 10 jego zakładów w rożnych krajach Europy aktywnie włączy się do walki z pandemią, produkując maski klasy FFP1 i FFP2.

Michelin wyprodukuje maski wielorazowego użytku do walki przeciwko koronawirusowi

Już w maju Michelin zamierza produkować milion masek wielorazowego użytku tygodniowo. © Michelin

Setki tysięcy masek chirurgicznych

Bamberg w Niemczech, Bourges, La Combaude, Golbey, Joué les Tours i Ladoux we Francji, Alessandria i Cuneo we Włoszech, Olsztyn w Polsce i wreszcie Zalău w Rumunii – to dziesięć fabryk francuskiego producenta ogumienia Michelin, które wkrótce rozpoczną produkcję masek chirurgicznych tak potrzebnych do powstrzymania pandemii Covid-19. W obliczu chronicznego braku niezbędnych środków ochronnych gigant z branży ogumienia czyni przygotowania do produkcji 400 000 masek klasy 1 tygodniowo. Docelowo liczba ta ma znacząco wzrosnąć, gdy do inicjatywy dołączą zakłady w Ameryce Północnej. Michelin zamierza nieodpłatnie przekazać wyprodukowane maski szpitalom w tych krajach, w których znajdują się oddziały firmy.

Wiele francuskich szpitali zgłosiło również pilne zapotrzebowanie na przyłbice do użytku medycznego. Aby sprostać tym oczekiwaniom, Michelin zleci podwykonawcom produkcję 10 000 sztuk przyłbic z poliwęglanu nadającego się do sterylizacji.

Michelin zamierza wyprodukować miliony masek wielorazowego użytku

© Michelin

Nowy model maski wielorazowego użytku

W ramach wspólnej inicjatywy przedsiębiorstw i organów rządowych z regionu Owernia-Rodan-Alpy opracowano nowy model maski ochronnej wielorazowego użytku. Nowe maski klasy FM P1 i P2 da się wyprodukować w rekordowym tempie, ale ich największą zaletą jest możliwość użytkowania nawet do 100 razy. Maski o nazwie „OCOV” od początku do końca powstają w regionie. Już w maju Michelin planuje wytwarzać milion sztuk tygodniowo. Na daną chwilę zarezerwowano już 130 tys. masek, pozostała część trafi do regionalnych instytucji sanitarno-epidemiologicznych. Maski wielorazowego użytku produkcji Michelin dostępne będą dla wszystkich w cenie 28 euro za sztukę, a więc wcale nie tak dużo, biorąc pod uwagę że jednorazowe maseczki kosztują obecnie ok. 3 euro.

CZYTAJ TAKŻE

Goodyear w Lexusie LF-30 – opony chłodzące silnik w trakcie jazdy

Targi motoryzacyjne Genewa 2020 to znakomita okazja do zaprezentowania innowacyjnych pomysłów na transport przyszłości. Podczas imprezy zaprezentowano prototyp elektrycznego Lexusa LF-30 wyposażonego w komplet opon Goodyear zaprojektowanych z myślą o poprawie funkcjonalności tego luksusowego samochodu.

Samochodowy szyk Pirelli i Junya Watanabe na Tygodniu Mody w Paryżu

Ubrania spod znaku znanego producenta opon zaczynają być modne. Pirelii i kreator mody Junya Watanabe zaprezentowali na Tygodniu Mody w Paryżu nową, czteroczęściową kolekcję odzieży męskiej na sezon jesień/zima 2020. To odważna linia ubrań łączących modę vintage ze sportami motorowymi.

Jak producenci ogumienia walczą z globalnym ociepleniem?

W miarę wzrostu świadomości nadciągającej katastrofy ekologicznej, zarówno firmy jak i konsumenci poszukują zrównoważonych rozwiązań mających na celu ograniczenie możliwych szkód. Branża oponiarska nie jest pod tym względem wyjątkiem. Do produkcji opon potrzeba surowców naturalnych i rozmaitych chemikaliów. Zużyte ogumienie wymaga złożonego procesu recyklingu, o ile tylko nie zostało beztrosko porzucone w lesie. W jaki sposób producenci starają się ograniczać negatywny wpływ swojej działalności na środowisko? Jakie podejmują działania na rzecz ekologicznego rozwoju?

Opony bezdętkowe – opis i historia współczesnego ogumienia

Opony bezdętkowe zrobiły zawrotną karierę od czasów ich wynalezienia ponad 90 lat temu. Stosowane są w motocyklach, rowerach szosowych i górskich oraz oczywiście w nowoczesnych samochodach. Czy znasz historię tych opon? Wiesz, kto je wynalazł? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedzi na te pytania.