Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Dwa modele opon marki Bridgestone będą fabrycznie montowane w BMW X3

Japoński producent opon Bridgestone poinformował, że dwa modele wytwarzanych przez niego opon otrzymały homologację jako część pierwszego wyposażenia SUV-a BMW X3.

Dwa modele opon marki Bridgestone będą fabrycznie montowane w BMW X3

Bridgestone Alenza 001 to jedna z dwóch opon tego producenta, które będą fabrycznie montowane w BMW X3 © Bridgestone

BMW daje możliwość wyboru

BMW pozwoli Ci wybrać opony do nowego SUV-a X3! Po markach Hankook, Kumho i Yokohama, tym razem Bridgestone dostarczy ogumienie do pierwszego wyposażenia tego SUV-a klasy premium. Wybór firmy BMW padł na opony Bridgestone Alenza 001 i Blizzak LM-001 przeznaczone do jazdy w warunkach letnich i zimowych.

Opona letnia Alenza 001 będzie fabrycznie montowana w modelu X3 z felgami o średnicy od 18 do 21 cali. Niektóre rozmiary będą dostępne również w wersji Run Flat umożliwiającej przejechanie do 80 km z prędkością 80 km/h. Bridgestone podkreśla, że ta wersja letniej opony Alenza 001 została zoptymalizowana specjalnie do potrzeb modelu BMW X3, aby zapewnić większą precyzję jazdy i poczucie komfortu podczas prowadzenia samochodu zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Jeśli chodzi o zimową oponę Bridgestone Blizzak LM-001, znajdzie się ona na pierwszym wyposażeniu BMW X3 w krajach, w których konieczne jest stosowanie opon zimowych przez kilka miesięcy w roku. Opona Blizzak LM-001, dostępna w wersji klasycznej i Run Flat, ma zapewnić lepszą trakcję na ubitym i roztopionym śniegu. Wersja, która uzyskała homologację BMW, będzie dostępna także na rynku wtórnym.

CZYTAJ TAKŻE

Systemy TPMS niedługo obowiązkowe w SUV-ach i lekkich pojazdach użytkowych

Rada Unii Europejskiej zaproponowała przepisy rozszerzające obowiązek stosowania systemów monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) na lekkie pojazdy użytkowe i SUV-y.

Hexonic i Aeroflow: dwa modele inteligentnych opon przyszłości od firmy Hankook

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w niemieckim Essen Hankook zaprezentował dwa prototypowe modele opon opracowane w ramach projektu Design Innovation. Opony „Aeroflow” i „Hexonic” to nowatorskie podejście do mobilności i technologii jutra, która znajdzie zastosowanie zarówno w samochodach miejskich, jak i autach wyścigowych.

Skąd pochodzą producenci? Południowokoreańskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Hankook? Gdzie produkuje się opony Nexen oraz Kumho? Poznaj najważniejsze koreańskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach ogumienia z Korei Południowej.

Skąd pochodzą producenci? Indyjskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Apollo? Gdzie produkuje się opony CEAT oraz MRF? Poznaj najważniejsze indyjskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach z tego kraju.