Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Eagle F1 SuperSport: ultra sportowe opony Goodyear

Goodyear zaprezentował nową gamę opon Ultra Ultra High Performance (UUHP). Semi-slicki Eagle F1 SuperSport powstały z inspiracji najbardziej spektakularnymi osiągnięciami w sportach motorowych, aby zapewnić kierowcom jeszcze lepszą wydajność.

Goodyear Eagle F1 SuperSport: nowe opony sportowe UUHP

Opony Goodyear Eagle F1 SuperSport do aut sportowych sprawdzą się równie dobrze na torach wyścigowych, jak i na zwykłych drogach. © Goodyear

Ultra Ultra High Performance według Goodyear

Nie jeden, nie dwa, ale aż trzy nowe modele semi-slicków od Goodyear! Amerykański producent zaprezentował niedawno nową gamę opon sportowych zaprojektowanych w oparciu o innowacyjne technologie, które umożliwiają rozwijanie jeszcze większych prędkości przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu jazdy. Opony UUHP Eagle F1 SuperSport gwarantują maksymalne osiągi aut sportowych zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym.

Profil nowych opon sportowych UUHP Goodyear Eagle F1 SuperSport

© Goodyear

Goodyear Eagle F1 SuperSport – sportowy charakter na drodze

Eagle F1 SuperSport od Goodyear to ogumienie sportowe o znakomitej przyczepności i ponadprzeciętnych osiągach. Środkowe klocki bieżnika zapewniają szybką reakcję opon na manewry kierownicą. Te w strefie barkowej z kolei ułatwiają utrzymanie kontroli nad pojazdem przy gwałtownych zmianach obciążenia na zakrętach.

Bieżnik opon sportowych UUHP Goodyear Eagle F1 SuperSport

© Goodyear

Mimo że opony Goodyear Eagle F1 SuperSport zostały zaprojektowane głównie z myślą o jeździe po suchych drogach, całkiem nieźle sobie radzą także na mokrej nawierzchni. Amerykański producent opracował w tym celu wyjątkową mieszankę gumową na bazie specjalnie dobranych składników. Trzy strefy środkowe opon są zoptymalizowane pod kątem wydajności i bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni, natomiast partie skrajne zapewniają prawidłowe zachowanie ogumienia na suchych drogach. Dzięki temu kierowca może przy suchej pogodzie wycisnąć maksimum ze swego auta na zakrętach, a jednocześnie nie musi martwić się o hamowanie czy komfort jazdy na mokrej nawierzchni. 

Opony sportowe UUHP Goodyear Eagle F1 SuperSport będą wchodziły do sprzedaży w okresie od lutego do maja 2019 roku w 25 rozmiarach pasujących do felg o średnicy od 18 do 21 cali. Przeznaczone są do aut takich jak Volkswagen Golf GTI, BMW M3, Mercedes-AMG C63 czy Porsche 911 Turbo.

Goodyear Eagle F1 SuperSport R – wydajność przede wszystkim

W modelu Goodyear Eagle F1 SuperSport R jeszcze lepiej widać sportowy charakter. Mimo, że to wciąż opony stworzone do jazdy po drogach, to dzięki znakomitej przyczepności oraz wyjątkowej precyzji doskonale sprawdzają się również na torach wyścigowych. Mieszanka gumowa o wysokiej odporności na tarcie zapewnia ponadprzeciętną przyczepność na suchej nawierzchni. Gumowe „mostki” w rowkach bieżnika ograniczają odkształcenia klocków podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością, zapewniając tym samym bardzo dobrą stabilność jazdy. Zoptymalizowana powierzchnia styku z podłożem umożliwia bardziej wydajne przenoszenie napędu, co korzystnie wpływa na precyzję i komfort jazdy.

Technologia nowych opon sportowych ultra high performance Goodyear Eagle F1 SuperSport R

© Goodyear

Opony sportowe UUHP Goodyear Eagle F1 SuperSport R będą wprowadzane do sprzedaży stopniowo w okresie od lutego do listopada 2019 roku w 10 rozmiarach pasujących do felg o średnicy od 18 do 21 cali. Ogumienie zostało specjalnie zaprojektowane do potężnych aut sportowych jak np. Volkswagen Golf GTI Clubsport, BMW M4 CS czy Porsche 911 GT3.

Nowe opony sportowe Ultra Ultra High Performance Goodyear Eagle F1 SuperSport

© Goodyear

Goodyear Eagle F1 SuperSport RS – bezkompromisowa wydajność na torze

Na przykładzie modelu Eagle F1 SuperSport RS Goodyear pokazuje, jak powinny wyglądać prawdziwie sportowe opony. Wedle zapewnień amerykańskiego producenta to najlepsze ogumienie wyścigowe z homologacją do jazdy po drogach publicznych. Mieszanka gumowa na bazie specjalnie wyselekcjonowanych składników zapewnia bardzo dobrą przyczepność i ponadprzeciętne osiągi na suchej nawierzchni. Ogumienie będzie dostępne od marca 2019 roku w dwóch rozmiarach: 265/35 ZR20 oraz 325/30 ZR21, pasujących np. do Porsche 911 GT2 RS.

Nowe opony sportowe UUHP Goodyear Eagle F1 SuperSport RS

© Goodyear

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Uptis – opony odporne na przebicie w naszych samochodach już od 2024 roku?

Podczas ostatniego szczytu zrównoważonej mobilności Movin’On Michelin i General Motors zaprezentowali prototyp bezpowietrznych opon do samochodów osobowych. Innowacyjne ogumienie pod nazwą Uptis ma wejść do sprzedaży w 2024 roku.

Co drugi francuski kierowca jeździ na zużytych lub niedopompowanych oponach – alarmuje Auto Plus

Dziennikarze czasopisma Auto Plus udali się w teren i przebadali opony w 200 francuskich samochodach w mieście, na wsi i na autostradach. W ponad połowie aut stwierdzono poważne usterki ogumienia.

Opony Bridgestone na oryginalnym wyposażeniu BMW X5 serii 3 i 8

Japoński producent ogumienia Bridgestone ogłosił nawiązanie współpracy z BMW w zakresie dostawy opon do nowych modeli X5 serii 3 i 8.

Bridgestone opracuje opony do jazdy po Księżycu

Bridgestone zapowiedział swój udział w misji kosmicznej planowanej przez Japońską Agencję Aerokosmiczną. Cel: opracowanie opon przystosowanych do jazdy po Księżycu.