Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Genewa 2018: Goodyear prezentuje prototyp nowej inteligentnej opony

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie amerykańska firma Goodyear przedstawiła prototyp opony inteligentnej opracowany z myślą o operatorach flot samochodowych.

Goodyear Chip in tire

Nowa opona inteligentna Goodyear oparta jest na technologii “Chip in Tire”. © Goodyear

Ułatwić zarządzanie obsługą opon informując szybko i skutecznie

Goodyear lubi innowacje. Po zaprezentowaniu w Genewie ekologicznej opony Oxygene oraz prototypu opony przeznaczonej do samochodów elektrycznych, amerykański producent proponuje nowatorskie rozwiązanie dla flot samochodowych.

Oparta na koncepcie zwanym « Chip in Tire » firmy Dunlop, nowa technologia Goodyear pozwala na przekazywanie wszelkich danych dotyczących opony w czasie rzeczywistym i przy pomocy aplikacji mobilnej. Jest to możliwe dzięki czujnikom obecnym w strukturze opony oraz pracującym w chmurze algorytmom. Informacje na temat numeru identyfikacyjnego opony i jej statusu są stale aktualizowane i przekazywane bezpośrednio do operatora floty.

Wyprzedzić potrzeby konsumentów nadążając za postępem motoryzacji

Poziom ciśnienia, stopień zużycia, obciążenie pojazdu, temperatura… Wszystkie te informacje mają umożliwić operatorom aktywne i efektywne zarządzanie obsługą opon, istotne zarówno dla klienta jak i dla prawidłowego funkcjonowania modelu biznesowego.

Goodyear inteligentnej opony

© Goodyear

Tę nowatorską propozycję Goodyear przedstawia z myślą o wciąż rozwijającej się współdzielonej motoryzacji. W 2015 roku wspólnie przejechane kilometry stanowiły 4% globalnego ruchu kołowego. Szacuje się, że do 2030 r. odsetek ten wzrośnie do 25%. 

«Potrzeby konsumentów i operatorów flot zmieniają się w miarę ewolucji motoryzacji» - wyjaśnia Chris Delaney, Prezes Goodyear w regionie Europa, Bliski Wschód i Azja. «Goodyear z wyprzedzeniem myśli o produktach, usługach i doświadczeniach, które zaspokoją te potrzeby w przyszłości.»

CZYTAJ TAKŻE

Eagle F1 SuperSport: ultra sportowe opony Goodyear

Goodyear zaprezentował nową gamę opon Ultra Ultra High Performance (UUHP). Semi-slicki Eagle F1 SuperSport powstały z inspiracji najbardziej spektakularnymi osiągnięciami w sportach motorowych, aby zapewnić kierowcom jeszcze lepszą wydajność.

Kalendarz Pirelli 2019: Laetitia Casta i Gigi Hadid w krainie marzeń

Pirelli zaprezentował przyszłoroczne wydanie swojego słynnego kalendarza na uroczystej gali w Mediolanie. 46. odsłona przygotowana przez fotografika Alberta Watsona nosi tytuł „Dreaming” i skupia się na ukazaniu sfery marzeń.

Systemy TPMS niedługo obowiązkowe w SUV-ach i lekkich pojazdach użytkowych

Rada Unii Europejskiej zaproponowała przepisy rozszerzające obowiązek stosowania systemów monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) na lekkie pojazdy użytkowe i SUV-y.

Hexonic i Aeroflow: dwa modele inteligentnych opon przyszłości od firmy Hankook

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w niemieckim Essen Hankook zaprezentował dwa prototypowe modele opon opracowane w ramach projektu Design Innovation. Opony „Aeroflow” i „Hexonic” to nowatorskie podejście do mobilności i technologii jutra, która znajdzie zastosowanie zarówno w samochodach miejskich, jak i autach wyścigowych.