Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Genewa 2018: Goodyear prezentuje prototyp nowej inteligentnej opony

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie amerykańska firma Goodyear przedstawiła prototyp opony inteligentnej opracowany z myślą o operatorach flot samochodowych.

Goodyear Chip in tire

Nowa opona inteligentna Goodyear oparta jest na technologii “Chip in Tire”. © Goodyear

Ułatwić zarządzanie obsługą opon informując szybko i skutecznie

Goodyear lubi innowacje. Po zaprezentowaniu w Genewie ekologicznej opony Oxygene oraz prototypu opony przeznaczonej do samochodów elektrycznych, amerykański producent proponuje nowatorskie rozwiązanie dla flot samochodowych.

Oparta na koncepcie zwanym « Chip in Tire » firmy Dunlop, nowa technologia Goodyear pozwala na przekazywanie wszelkich danych dotyczących opony w czasie rzeczywistym i przy pomocy aplikacji mobilnej. Jest to możliwe dzięki czujnikom obecnym w strukturze opony oraz pracującym w chmurze algorytmom. Informacje na temat numeru identyfikacyjnego opony i jej statusu są stale aktualizowane i przekazywane bezpośrednio do operatora floty.

Wyprzedzić potrzeby konsumentów nadążając za postępem motoryzacji

Poziom ciśnienia, stopień zużycia, obciążenie pojazdu, temperatura… Wszystkie te informacje mają umożliwić operatorom aktywne i efektywne zarządzanie obsługą opon, istotne zarówno dla klienta jak i dla prawidłowego funkcjonowania modelu biznesowego.

Goodyear inteligentnej opony

© Goodyear

Tę nowatorską propozycję Goodyear przedstawia z myślą o wciąż rozwijającej się współdzielonej motoryzacji. W 2015 roku wspólnie przejechane kilometry stanowiły 4% globalnego ruchu kołowego. Szacuje się, że do 2030 r. odsetek ten wzrośnie do 25%. 

«Potrzeby konsumentów i operatorów flot zmieniają się w miarę ewolucji motoryzacji» - wyjaśnia Chris Delaney, Prezes Goodyear w regionie Europa, Bliski Wschód i Azja. «Goodyear z wyprzedzeniem myśli o produktach, usługach i doświadczeniach, które zaspokoją te potrzeby w przyszłości.»

CZYTAJ TAKŻE

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.

Show Pirelli P Zero w Genewie

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zapowiedział ciekawe dodatki do swojej serii sportowej P Zero, między innymi specjalne oznakowanie „Elect” oraz ogumienie „Color Edition”, które będzie fabrycznie montowane w niektórych autach.

Goodyear Golden Sahara II – prototyp autonomicznego samochodu z lat 50 z przezroczystymi oponami

Amerykański producent ogumienia Goodyear zaprezentował prototyp samochodu z lat 50, do którego opracował przezroczyste opony. Odnaleziony po latach Golden Sahara II można podziwiać na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie.

Goodyear Aero – prototypowe opony do samochodów latających i autonomicznych

Goodyear nie przestaje zaskakiwać gości międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. W 2016 roku amerykański producent zaprezentował opony kuliste, w zeszłym roku – ogumienie na bazie włókien roślinnych, a na tegorocznych targach pokazuje innowacyjny prototyp opon do autonomicznych samochodów przyszłości.