Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Genewa 2018: Goodyear prezentuje prototyp nowej inteligentnej opony

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie amerykańska firma Goodyear przedstawiła prototyp opony inteligentnej opracowany z myślą o operatorach flot samochodowych.

Goodyear Chip in tire

Nowa opona inteligentna Goodyear oparta jest na technologii “Chip in Tire”. © Goodyear

Ułatwić zarządzanie obsługą opon informując szybko i skutecznie

Goodyear lubi innowacje. Po zaprezentowaniu w Genewie ekologicznej opony Oxygene oraz prototypu opony przeznaczonej do samochodów elektrycznych, amerykański producent proponuje nowatorskie rozwiązanie dla flot samochodowych.

Oparta na koncepcie zwanym « Chip in Tire » firmy Dunlop, nowa technologia Goodyear pozwala na przekazywanie wszelkich danych dotyczących opony w czasie rzeczywistym i przy pomocy aplikacji mobilnej. Jest to możliwe dzięki czujnikom obecnym w strukturze opony oraz pracującym w chmurze algorytmom. Informacje na temat numeru identyfikacyjnego opony i jej statusu są stale aktualizowane i przekazywane bezpośrednio do operatora floty.

Wyprzedzić potrzeby konsumentów nadążając za postępem motoryzacji

Poziom ciśnienia, stopień zużycia, obciążenie pojazdu, temperatura… Wszystkie te informacje mają umożliwić operatorom aktywne i efektywne zarządzanie obsługą opon, istotne zarówno dla klienta jak i dla prawidłowego funkcjonowania modelu biznesowego.

Goodyear inteligentnej opony

© Goodyear

Tę nowatorską propozycję Goodyear przedstawia z myślą o wciąż rozwijającej się współdzielonej motoryzacji. W 2015 roku wspólnie przejechane kilometry stanowiły 4% globalnego ruchu kołowego. Szacuje się, że do 2030 r. odsetek ten wzrośnie do 25%. 

«Potrzeby konsumentów i operatorów flot zmieniają się w miarę ewolucji motoryzacji» - wyjaśnia Chris Delaney, Prezes Goodyear w regionie Europa, Bliski Wschód i Azja. «Goodyear z wyprzedzeniem myśli o produktach, usługach i doświadczeniach, które zaspokoją te potrzeby w przyszłości.»

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Uptis – opony odporne na przebicie w naszych samochodach już od 2024 roku?

Podczas ostatniego szczytu zrównoważonej mobilności Movin’On Michelin i General Motors zaprezentowali prototyp bezpowietrznych opon do samochodów osobowych. Innowacyjne ogumienie pod nazwą Uptis ma wejść do sprzedaży w 2024 roku.

Co drugi francuski kierowca jeździ na zużytych lub niedopompowanych oponach – alarmuje Auto Plus

Dziennikarze czasopisma Auto Plus udali się w teren i przebadali opony w 200 francuskich samochodach w mieście, na wsi i na autostradach. W ponad połowie aut stwierdzono poważne usterki ogumienia.

Opony Bridgestone na oryginalnym wyposażeniu BMW X5 serii 3 i 8

Japoński producent ogumienia Bridgestone ogłosił nawiązanie współpracy z BMW w zakresie dostawy opon do nowych modeli X5 serii 3 i 8.

Bridgestone opracuje opony do jazdy po Księżycu

Bridgestone zapowiedział swój udział w misji kosmicznej planowanej przez Japońską Agencję Aerokosmiczną. Cel: opracowanie opon przystosowanych do jazdy po Księżycu.