Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Hankook wyposaży nowego Forda Focusa Active w opony letnie Ventus Prime 3

Południowokoreański producent ogumienia Hankook zapowiedział, że wyposaży nowego Forda Focusa Active w opony letnie ze swojej oferty – Ventus Prime 3.

Opony Hankook Ventus Prime 3 jako fabryczne wyposażenie nowego Forda Focusa Active

Ford Focus Active będzie oryginalnie wyposażony w ogumienie Hankook Ventus Prime 3. © Ford

Opony dostępne w dwóch rozmiarach

Pod koniec 2018 roku Ford wprowadził na rynek nowy model crossovera – Ford Focus Active. Firma Hankook będąca głównym partnerem Forda w zakresie ogumienia ogłosiła właśnie, że model ten będzie fabrycznie wyposażony we flagowe opony letnie z oferty Hankook, czyli Ventus Prime 3, dostępne w jednym z dwóch rozmiarów: 215/50 R18 i 215/55 R17.

Doceniane za komfort jazdy, uzyskały również wysokie noty za wydajność na suchej nawierzchni w najnowszym teście ADAC. Nie powinno więc dziwić, że opony Hankook Ventus Prime 3 zostały wybrane na oryginalne wyposażenie Forda Focusa Active. – Przy projektowaniu nowych Ventus Prime 3 położyliśmy szczególny nacisk na poprawę parametrów wydajnościowych w zakresie trakcji i hamowania, zwłaszcza na mokrych drogach – mówi Klaus Krause, dyrektor europejskiego ośrodka badawczo-rozwojowego firmy Hankook. – Zastosowanie asymetrycznego bieżnika pozwoliło zwiększyć o 10% efektywną powierzchnię styku opony z jezdnią. Dzięki temu nowy Ford Focus Active z ogumieniem Ventus Prime 3 będzie jeździł zdecydowanie bezpieczniej i z większą precyzją.

To nie pierwsze auto Forda, które wyjedzie z fabryki na oponach Hankook. Ogumienie południowokoreańskiego producenta montowane jest już w wielu modelach tej marki sprzedawanych na całym świecie, m.in. w Fordach Fiesta, Mustang, Explorer i Focus.

.

CZYTAJ TAKŻE

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.

Show Pirelli P Zero w Genewie

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zapowiedział ciekawe dodatki do swojej serii sportowej P Zero, między innymi specjalne oznakowanie „Elect” oraz ogumienie „Color Edition”, które będzie fabrycznie montowane w niektórych autach.

Goodyear Golden Sahara II – prototyp autonomicznego samochodu z lat 50 z przezroczystymi oponami

Amerykański producent ogumienia Goodyear zaprezentował prototyp samochodu z lat 50, do którego opracował przezroczyste opony. Odnaleziony po latach Golden Sahara II można podziwiać na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie.

Goodyear Aero – prototypowe opony do samochodów latających i autonomicznych

Goodyear nie przestaje zaskakiwać gości międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. W 2016 roku amerykański producent zaprezentował opony kuliste, w zeszłym roku – ogumienie na bazie włókien roślinnych, a na tegorocznych targach pokazuje innowacyjny prototyp opon do autonomicznych samochodów przyszłości.