Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Hankook wyposaży nowego Forda Focusa Active w opony letnie Ventus Prime 3

Południowokoreański producent ogumienia Hankook zapowiedział, że wyposaży nowego Forda Focusa Active w opony letnie ze swojej oferty – Ventus Prime 3.

Opony Hankook Ventus Prime 3 jako fabryczne wyposażenie nowego Forda Focusa Active

Ford Focus Active będzie oryginalnie wyposażony w ogumienie Hankook Ventus Prime 3. © Ford

Opony dostępne w dwóch rozmiarach

Pod koniec 2018 roku Ford wprowadził na rynek nowy model crossovera – Ford Focus Active. Firma Hankook będąca głównym partnerem Forda w zakresie ogumienia ogłosiła właśnie, że model ten będzie fabrycznie wyposażony we flagowe opony letnie z oferty Hankook, czyli Ventus Prime 3, dostępne w jednym z dwóch rozmiarów: 215/50 R18 i 215/55 R17.

Doceniane za komfort jazdy, uzyskały również wysokie noty za wydajność na suchej nawierzchni w najnowszym teście ADAC. Nie powinno więc dziwić, że opony Hankook Ventus Prime 3 zostały wybrane na oryginalne wyposażenie Forda Focusa Active. – Przy projektowaniu nowych Ventus Prime 3 położyliśmy szczególny nacisk na poprawę parametrów wydajnościowych w zakresie trakcji i hamowania, zwłaszcza na mokrych drogach – mówi Klaus Krause, dyrektor europejskiego ośrodka badawczo-rozwojowego firmy Hankook. – Zastosowanie asymetrycznego bieżnika pozwoliło zwiększyć o 10% efektywną powierzchnię styku opony z jezdnią. Dzięki temu nowy Ford Focus Active z ogumieniem Ventus Prime 3 będzie jeździł zdecydowanie bezpieczniej i z większą precyzją.

To nie pierwsze auto Forda, które wyjedzie z fabryki na oponach Hankook. Ogumienie południowokoreańskiego producenta montowane jest już w wielu modelach tej marki sprzedawanych na całym świecie, m.in. w Fordach Fiesta, Mustang, Explorer i Focus.

.

CZYTAJ TAKŻE

Opony Bridgestone na oryginalnym wyposażeniu BMW X5 serii 3 i 8

Japoński producent ogumienia Bridgestone ogłosił nawiązanie współpracy z BMW w zakresie dostawy opon do nowych modeli X5 serii 3 i 8.

Bridgestone opracuje opony do jazdy po Księżycu

Bridgestone zapowiedział swój udział w misji kosmicznej planowanej przez Japońską Agencję Aerokosmiczną. Cel: opracowanie opon przystosowanych do jazdy po Księżycu.

Nokian Tyres wyposaży pierwszy na świecie pojazd autonomiczny całkowicie odporny na warunki pogodowe

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres właśnie ogłosił podpisanie umowy na wyposażenie nowego autobusu autonomicznego, który będzie mógł poruszać się w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających, warunkach pogodowych.

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.