Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Jak Nokian Tyres i europejscy kierowcy wyobrażają sobie opony przyszłości?

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres przeprowadził internetowy sondaż, w którym kierowcy z pięciu krajów Europy odpowiadali, jak wyobrażają sobie opony przyszłości.

Nokian przepowiada przyszłość opon na podstawie oczekiwań europejskich kierowców

Firma Nokian przeprowadziła wśród kierowców sondaż, aby dowiedzieć się, jakie opony produkować w przyszłości. © Nokian

Internetowy sondaż w pięciu krajach Europy

Niemcy, Włochy, Francja, Czechy i Polska. To właśnie w tych pięciu krajach firma Nokian Tyres prowadziła swój internetowy sondaż. W okresie od grudnia 2018 do stycznia 2019 r. 4100 kierowców z ww. krajów odpowiedziało, czego oczekuje od swoich przyszłych opon.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

44% respondentów życzyłoby sobie bardziej niezawodnych opon, a 34% chciałoby, żeby ogumienie mogło samoczynnie dostosowywać się do różnych warunków drogowych przy użyciu zaawansowanej technologii. To oczekiwania, które Nokian chce już wkrótce spełnić dzięki zastosowaniu koncepcji internetu rzeczy w odniesieniu do opon. – Czujniki umieszczone w oponach mogą mierzyć stopień zużycia bieżnika i ostrzegać kierowcę o konieczności wymiany ogumienia – wyjaśnia Teemu Soini, kierownik ds. nowych technologii w Nokian Tyres. – Mogą również zasugerować kierowcy, aby przełożył opony z tylnej osi na przednią i odwrotnie celem wyrównania stopnia zużycia bieżnika, co pozwoli przejechać więcej kilometrów na tym samym komplecie. Wpisuje się to w oczekiwania 25% respondentów, którzy mają nadzieję, że w przyszłości opony będą zużywać się wolniej niż obecnie.

Odpowiednie rozwiązania technologiczne już istnieją i są stosowane przez niektórych producentów, ale do ich upowszechnienia jeszcze daleka droga. – Obecnie istnieje bardzo niewiele zastosowań dla inteligentnych opon nowej generacji. Ale to na pewno się zmieni w ciągu najbliższych pięciu lat – ocenia Teemu Soini.

CZYTAJ TAKŻE

Opony Bridgestone na oryginalnym wyposażeniu BMW X5 serii 3 i 8

Japoński producent ogumienia Bridgestone ogłosił nawiązanie współpracy z BMW w zakresie dostawy opon do nowych modeli X5 serii 3 i 8.

Bridgestone opracuje opony do jazdy po Księżycu

Bridgestone zapowiedział swój udział w misji kosmicznej planowanej przez Japońską Agencję Aerokosmiczną. Cel: opracowanie opon przystosowanych do jazdy po Księżycu.

Nokian Tyres wyposaży pierwszy na świecie pojazd autonomiczny całkowicie odporny na warunki pogodowe

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres właśnie ogłosił podpisanie umowy na wyposażenie nowego autobusu autonomicznego, który będzie mógł poruszać się w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających, warunkach pogodowych.

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.