Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Już milion razy skorzystano z usługi SnapSkan udostępnionej przez firmę Nokian

Opracowana przez Nokian Tyres cyfrowa usługa badania stanu ogumienia SnapSkan w maju tego roku obsłużyła milionowego użytkownika. Wyniki badań przeprowadzonych w Finlandii pokazują, że 10% kierowców w tym kraju jeździ na niebezpiecznie zużytych oponach.

SnapSkan od Nokian Tyres

© Nokian Tyres

Cyfrowa usługa umożliwiająca kontrolę stanu opon

Opony jako jedyny element samochodu mający styczność z nawierzchnią mają istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Mimo to większość kierowców lekceważy regularne kontrole stanu ogumienia. 

Opracowana przez Nokian Tyres usługa SnapSkan pozwala zmierzyć głębokość rowków bieżnika przy użyciu nowoczesnej technologii skanowania 3D. Skanery rozmieszczono na wjazdach lub wyjazdach z parkingów. Opony analizowane są w momencie przejazdu auta przez skaner, a wyniki wysyłane bezpośrednio na smartfon kierowcy. 

Pierwszy skaner SnapSkan zainstalowano w 2016 roku na testowym parkingu w Helsinkach. W maju 2018 roku otwarto kolejne punkty we wszystkich największych miastach w Finlandii oraz jeden w Oslo. Rok później osiągnięto cel w postaci miliona skanów. – Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się poprawić bezpieczeństwo drogowe kolejnych milionów użytkowników – mówi Ville Nikkola, dyrektor ds. konsumentów indywidualnych w Nokian Tyres.

Kierowca milionowego pojazdu przetestowanego przez Nokian SnapSkan

 © Nokian Tyres

Wyniki analiz pokazują skalę zagrożenia

Rezultaty pracy systemu SnapSkan wskazują, że 10% fińskich kierowców używa opon o niebezpiecznie małej grubości bieżnika. Odsetek ten jest niższy w przypadku opon zimowych, ponieważ surowe skandynawskie zimy wymagają naprawdę porządnego ogumienia.

CZYTAJ TAKŻE

Falken Tyre pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym gromadzenie energii elektrycznej generowanej przez opony

Japoński producent ogumienia Falken Tyre rozwija technologię, która pozwoli wykorzystać elektryczność statyczną powstającą w trakcie toczenia i odkształcania się opon.

Koncerny motoryzacyjne i stosowane przez nie oznaczenia opon

W niniejszym artykule przedstawimy wiodące koncerny samochodowe i opowiemy, jakie oznaczenia opon stosują niektóre z nich.

Sukces firmy Continental w segmencie oryginalnego wyposażenia

Wiodący europejscy producenci samochodów coraz chętniej sięgają po opony Continental.

Enliten – technologia Bridgestone dla bardziej ekologicznych opon

Japoński producent ogumienia Bridgestone zaprezentował najnowszą technologię „Enliten”, która umożliwi produkcję opon bardziej przyjaznych dla środowiska. Technologia ta pozwala zmniejszyć zużycie paliwa, emisję CO2 i opór toczenia nawet o 20%.