Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Już milion razy skorzystano z usługi SnapSkan udostępnionej przez firmę Nokian

Opracowana przez Nokian Tyres cyfrowa usługa badania stanu ogumienia SnapSkan w maju tego roku obsłużyła milionowego użytkownika. Wyniki badań przeprowadzonych w Finlandii pokazują, że 10% kierowców w tym kraju jeździ na niebezpiecznie zużytych oponach.

SnapSkan od Nokian Tyres

© Nokian Tyres

Cyfrowa usługa umożliwiająca kontrolę stanu opon

Opony jako jedyny element samochodu mający styczność z nawierzchnią mają istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Mimo to większość kierowców lekceważy regularne kontrole stanu ogumienia. 

Opracowana przez Nokian Tyres usługa SnapSkan pozwala zmierzyć głębokość rowków bieżnika przy użyciu nowoczesnej technologii skanowania 3D. Skanery rozmieszczono na wjazdach lub wyjazdach z parkingów. Opony analizowane są w momencie przejazdu auta przez skaner, a wyniki wysyłane bezpośrednio na smartfon kierowcy. 

Pierwszy skaner SnapSkan zainstalowano w 2016 roku na testowym parkingu w Helsinkach. W maju 2018 roku otwarto kolejne punkty we wszystkich największych miastach w Finlandii oraz jeden w Oslo. Rok później osiągnięto cel w postaci miliona skanów. – Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się poprawić bezpieczeństwo drogowe kolejnych milionów użytkowników – mówi Ville Nikkola, dyrektor ds. konsumentów indywidualnych w Nokian Tyres.

Kierowca milionowego pojazdu przetestowanego przez Nokian SnapSkan

 © Nokian Tyres

Wyniki analiz pokazują skalę zagrożenia

Rezultaty pracy systemu SnapSkan wskazują, że 10% fińskich kierowców używa opon o niebezpiecznie małej grubości bieżnika. Odsetek ten jest niższy w przypadku opon zimowych, ponieważ surowe skandynawskie zimy wymagają naprawdę porządnego ogumienia.

CZYTAJ TAKŻE

Cyber Tyre – opony w technologii 5G od Pirelli

Na branżowej imprezie zorganizowanej przez stowarzyszenie 5GAA (Automotive Association), do którego należy m.in. firma Pirelli, Włosi pokazali możliwości zastosowania nowoczesnych usług opartych o technologię 5G. Chodzi o inteligentne ogumienie Cyber Tyre, które za pośrednictwem sieci może informować kierowcę i inne pojazdy w okolicy o warunkach panujących na drodze.

Pirelli P Zero World otwiera luksusowe centrum montażu ogumienia w Melbourne

Po Los Angeles (2016), Monachium (2017), Monako (2018) i Dubaju (początek 2019) przyszła wreszcie pora na inaugurację pierwszego centrum montażu P Zero World na antypodach, a dokładnie w Melbourne. W ten sposób Pirelli dociera ze swoim uznanym ogumieniem już na czwarty kontynent. Co poza tym? Marka oferuje klientom prestiżowe produkty i usługi.

Conti CARE – prototypowe opony Continental

Niemiecki producent ogumienia Continental zaprezentował na targach IAA we Frankfurcie innowacyjny prototyp opony zintegrowanej z felgą, która potrafi łączyć się z zewnętrzną aplikacją pozwalającą na lepsze zarządzanie mobilnością.

Michelin dostarczy wirtualne ogumienie w grze Gran Turismo Sport

Francuski producent ogumienia Michelin poinformował o nawiązaniu porozumienia z Sony i PlayStation w sprawie oficjalnej współpracy w zakresie technologii opon dla gry wyścigowej Gran Turismo.