Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Kalendarz Pirelli 2019: Laetitia Casta i Gigi Hadid w krainie marzeń

Pirelli zaprezentował przyszłoroczne wydanie swojego słynnego kalendarza na uroczystej gali w Mediolanie. 46. odsłona przygotowana przez fotografika Alberta Watsona nosi tytuł „Dreaming” i skupia się na ukazaniu sfery marzeń.

„Dreaming”: Kalendarz Pirelli 2019 ze zdjęciami rozmarzonych gwiazd

W Kalendarzu Pirelli 2019 pośród licznych gwiazd m.in. modelki Gigi Hadid i Laetitia Casta. © Albert Watson

Doborowa obsada

Co roku Pirelli zaprasza największe sławy fotografii do pracy nad kolejną edycją kultowego już kalendarza. Po Timie Walkerze, który przygotował wydanie na 2018 rok, zaszczyt ten przypadł szkockiemu fotografikowi Albertowi Watsonowi. Zaproponowany przez niego Kalendarz Pirelli 2019 koncentruje się na ukazaniu sfery marzeń na portretach gwiazd ze świata filmu, tańca i mody. Do finalnej wersji trafiło 40 ujęć, które tworzą oniryczny krajobraz utrzymany w iście filmowej atmosferze. Spotkamy tu roznegliżowaną Laetitię Castę u boku tancerza Siergieja Połunina pogrążonego w marzeniach o karierze malarza.

„Dreaming”: Kalendarz Pirelli 2019 ze zdjęciem top modelki Laetitii Casty

© Albert Watson

Gigi Hadid odgrywa rolę kobiety z wyższych sfer, która poszukuje swojego miejsca w wielkim świecie w towarzystwie zaufanego przyjaciela, projektanta Alexandra Wanga.

„Dreaming”: Kalendarz Pirelli 2019 ze zdjęciem modelki Gigi Hadid i kreatora mody Alexandra Wanga

© Albert Watson

Aktorka Julia Garner wciela się w fotografkę portretującą Astrid Eikę – modelkę w poszukiwaniu sławy.

„Dreaming”: Kalendarz

© Albert Watson

Z kolei Misty Copeland opowiada historię tancerki, która pragnie rozwinąć skrzydła w blasku Paryża. U jej boku Calvin Royal III.

„Dreaming”: Kalendarz Pirelli 2019 ze zdjęciem tancerki Misty Copeland

© Albert Watson

„Specjalnie dla Pirelli chciałem zrobić coś innego. Coś skoncentrowanego na samej istocie fotografii” – wyjaśnia Albert Watson, fotografik zajmujący się przygotowaniem Kalendarza Pirelli na 2019 rok. „Zamysł polegał na stworzeniu czegoś w rodzaju scenariusza filmowego. W efekcie powstały cztery krótkometrażowe opowieści w panoramicznym formacie 16:9, które przedstawiają naszych bohaterów w dążeniu do realizacji marzeń. Przez pryzmat marzeń chciałem ukazać nadzieję bohaterów i ich sposób myślenia o przyszłości” – dodaje fotografik, który swoje dzieło zrealizował na sesjach w Miami i Nowym Jorku.

„Dreaming”: Kalendarz Pirelli 2019 ze zdjęciem modelki Gigi Hadid

© Albert Watson

„Dreaming”: Kalendarz Pirelli 2019 ze zdjęciem top modelki Laetitii Casty

© Albert Watson

Obejrzyj wideo prezentujące kulisy pracy nad Kalendarzem Pirelli 2019:

CZYTAJ TAKŻE

Eagle F1 SuperSport: ultra sportowe opony Goodyear

Goodyear zaprezentował nową gamę opon Ultra Ultra High Performance (UUHP). Semi-slicki Eagle F1 SuperSport powstały z inspiracji najbardziej spektakularnymi osiągnięciami w sportach motorowych, aby zapewnić kierowcom jeszcze lepszą wydajność.

Systemy TPMS niedługo obowiązkowe w SUV-ach i lekkich pojazdach użytkowych

Rada Unii Europejskiej zaproponowała przepisy rozszerzające obowiązek stosowania systemów monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) na lekkie pojazdy użytkowe i SUV-y.

Hexonic i Aeroflow: dwa modele inteligentnych opon przyszłości od firmy Hankook

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w niemieckim Essen Hankook zaprezentował dwa prototypowe modele opon opracowane w ramach projektu Design Innovation. Opony „Aeroflow” i „Hexonic” to nowatorskie podejście do mobilności i technologii jutra, która znajdzie zastosowanie zarówno w samochodach miejskich, jak i autach wyścigowych.

Skąd pochodzą producenci? Południowokoreańskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Hankook? Gdzie produkuje się opony Nexen oraz Kumho? Poznaj najważniejsze koreańskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach ogumienia z Korei Południowej.