Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Kalendarz Pirelli 2019: Laetitia Casta i Gigi Hadid w krainie marzeń

Pirelli zaprezentował przyszłoroczne wydanie swojego słynnego kalendarza na uroczystej gali w Mediolanie. 46. odsłona przygotowana przez fotografika Alberta Watsona nosi tytuł „Dreaming” i skupia się na ukazaniu sfery marzeń.

„Dreaming”: Kalendarz Pirelli 2019 ze zdjęciami rozmarzonych gwiazd

W Kalendarzu Pirelli 2019 pośród licznych gwiazd m.in. modelki Gigi Hadid i Laetitia Casta. © Albert Watson

Doborowa obsada

Co roku Pirelli zaprasza największe sławy fotografii do pracy nad kolejną edycją kultowego już kalendarza. Po Timie Walkerze, który przygotował wydanie na 2018 rok, zaszczyt ten przypadł szkockiemu fotografikowi Albertowi Watsonowi. Zaproponowany przez niego Kalendarz Pirelli 2019 koncentruje się na ukazaniu sfery marzeń na portretach gwiazd ze świata filmu, tańca i mody. Do finalnej wersji trafiło 40 ujęć, które tworzą oniryczny krajobraz utrzymany w iście filmowej atmosferze. Spotkamy tu roznegliżowaną Laetitię Castę u boku tancerza Siergieja Połunina pogrążonego w marzeniach o karierze malarza.

„Dreaming”: Kalendarz Pirelli 2019 ze zdjęciem top modelki Laetitii Casty

© Albert Watson

Gigi Hadid odgrywa rolę kobiety z wyższych sfer, która poszukuje swojego miejsca w wielkim świecie w towarzystwie zaufanego przyjaciela, projektanta Alexandra Wanga.

„Dreaming”: Kalendarz Pirelli 2019 ze zdjęciem modelki Gigi Hadid i kreatora mody Alexandra Wanga

© Albert Watson

Aktorka Julia Garner wciela się w fotografkę portretującą Astrid Eikę – modelkę w poszukiwaniu sławy.

„Dreaming”: Kalendarz

© Albert Watson

Z kolei Misty Copeland opowiada historię tancerki, która pragnie rozwinąć skrzydła w blasku Paryża. U jej boku Calvin Royal III.

„Dreaming”: Kalendarz Pirelli 2019 ze zdjęciem tancerki Misty Copeland

© Albert Watson

„Specjalnie dla Pirelli chciałem zrobić coś innego. Coś skoncentrowanego na samej istocie fotografii” – wyjaśnia Albert Watson, fotografik zajmujący się przygotowaniem Kalendarza Pirelli na 2019 rok. „Zamysł polegał na stworzeniu czegoś w rodzaju scenariusza filmowego. W efekcie powstały cztery krótkometrażowe opowieści w panoramicznym formacie 16:9, które przedstawiają naszych bohaterów w dążeniu do realizacji marzeń. Przez pryzmat marzeń chciałem ukazać nadzieję bohaterów i ich sposób myślenia o przyszłości” – dodaje fotografik, który swoje dzieło zrealizował na sesjach w Miami i Nowym Jorku.

„Dreaming”: Kalendarz Pirelli 2019 ze zdjęciem modelki Gigi Hadid

© Albert Watson

„Dreaming”: Kalendarz Pirelli 2019 ze zdjęciem top modelki Laetitii Casty

© Albert Watson

Obejrzyj wideo prezentujące kulisy pracy nad Kalendarzem Pirelli 2019:

CZYTAJ TAKŻE

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.

Show Pirelli P Zero w Genewie

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zapowiedział ciekawe dodatki do swojej serii sportowej P Zero, między innymi specjalne oznakowanie „Elect” oraz ogumienie „Color Edition”, które będzie fabrycznie montowane w niektórych autach.

Goodyear Golden Sahara II – prototyp autonomicznego samochodu z lat 50 z przezroczystymi oponami

Amerykański producent ogumienia Goodyear zaprezentował prototyp samochodu z lat 50, do którego opracował przezroczyste opony. Odnaleziony po latach Golden Sahara II można podziwiać na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie.

Goodyear Aero – prototypowe opony do samochodów latających i autonomicznych

Goodyear nie przestaje zaskakiwać gości międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. W 2016 roku amerykański producent zaprezentował opony kuliste, w zeszłym roku – ogumienie na bazie włókien roślinnych, a na tegorocznych targach pokazuje innowacyjny prototyp opon do autonomicznych samochodów przyszłości.