Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Kalendarz Pirelli 2020 „w poszukiwaniu Julii”

47. edycja kalendarza Pirelli „W poszukiwaniu Julii” przenosi nas w realia ponadczasowej tragedii szekspirowskiej „Romeo i Julia”. Kalendarz, po raz pierwszy w historii zrealizowany przez włoskiego fotografa Paolo Roversiego, zaprezentowano publiczności w Teatro Filarmonico w Weronie, czyli w mieście, w którym rozgrywa się historia dramatu.

Kalendarz Pirelli 2020 – Claire Foy jako Julia w obiektywie Paolo Roversiego

Szekspirowska bohaterka Julia w naturalnej scenerii z przyćmionym oświetleniem. © Pirelli

Nowy kalendarz Pirelli i film krótkometrażowy

Paolo Roversi podjął eksperyment łączący projekt fotograficzny i filmowy, czego efektem – obok samego kalendarza – jest towarzyszący mu film krótkometrażowy nakręcony w maju 2019 r. Ten 18-minutowy obraz pokazuje, jak twórca rozmawia ze światowej sławy aktorkami, próbując odnaleźć w nich duszę Julii „drzemiącą w każdej kobiecie”. Młodą Julię Kapulet odgrywają kolejno Claire Foy, Mia Goth, Chris Lee, Indya Moore, Rosalía, Stella Roversi, Yara Shahidi, Kristen Stewart oraz Emma Watson, ukazując pełen wachlarz emocji i uczuć.

Kalendarz Pirelli 2020 – Claire Foy w obiektywie Paolo Roversiego

© Pirelli

Kalendarz Pirelli 2020 – Rosalia w obiektywie Paolo Roversiego

© Pirelli

Film podzielono na dwie części. W pierwszej aktorki pojawiają się na planie bez makijażu i kostiumów. Opowiadają, kim dla nich jest postać Julii, powoli odsłaniając przed widzem swoje wnętrze. Następnie, już w kostiumach, wchodzą w rolę bohaterki. Tak oto rzeczywistość przeplata się z fikcją, a granica między dwoma światami zaciera się przez celowo rozmyte obrazy.

Kalendarz Pirelli 2020 – Stella Roversi w obiektywie Paolo Roversiego

© Pirelli

Kalendarz Pirelli 2020 – Stella Roversi jako szekspirowska Julia w obiektywie Paolo Roversiego

© Pirelli

– Szukałem czystej i całkowicie niewinnej duszy, łączącej siłę, piękno, czułość i odwagę... znalazłem ją w blasku oczu, w gestach i słowach Emmy, Yary, Indyi i Mii. W uśmiechu i łzach Kristen i Claire. W głosie i śpiewie Chris i Rosalii. W Stelli dojrzałem niewinność. Ponieważ w każdej kobiecie jest Julia, której nigdy nie przestanę szukać – opowiada Paolo Roversi o pracy nad kalendarzem Pirelli.

Kalendarz Pirelli to więcej niż zwykły przedmiot, to dzieło sztuki

Przez pryzmat historii tragicznej miłości Romea i Julii Paolo Roversi chciał ukazać na swoich zdjęciach połączenie piękna i miłości, prostoty i siły. Wychodząc od „poszukiwania Julii” doszedł do koncepcji kalendarza jako oryginalnego dzieła graficznego silnie inspirowanego librettem opery. Na 132 stronach znajdziemy 58 wysmakowanych kolorowych i czarno-białych fotografii okraszonych fragmentami ze sztuki Szekspira. Zdjęcia ukazują rozmaite oblicza „Julii” i widoki Werony. Złote litery, rysunki na nieboskłonie, daty i nazwiska aktorek dodają kalendarzowi poetyckiego uroku.

Kalendarz Pirelli 2020 – Indya Moore w obiektywie Paolo Roversiego

© Pirelli

Kalendarz Pirelli 2020 – Emma Watson w obiektywie Paolo Roversiego

© Pirelli

Więcej materiałów z kręcenia filmu i z sesji zdjęciowych do najnowszego kalendarza Pirelli można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej: www.pirellicalendar.com

Kalendarz Pirelli 2019: Leatitia Casta i Gigi Hadid w krainie marzeń

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Uptis – obsypane nagrodami bezpowietrzne opony, których nie da się przebić

Na początku 2019 roku Michelin zaprezentował prototyp odpornych na przebicie opon Uptis (z ang. Unique Puncture-proof Tire System), które powstały dzięki dodatkowym nakładom francuskiego producenta na badania i rozwój. Efekt tych prac został doceniony prestiżowymi nagrodami za innowacyjne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa, oszczędności i zrównoważonego transportu.


Cyber Tyre – opony w technologii 5G od Pirelli

Na branżowej imprezie zorganizowanej przez stowarzyszenie 5GAA (Automotive Association), do którego należy m.in. firma Pirelli, Włosi pokazali możliwości zastosowania nowoczesnych usług opartych o technologię 5G. Chodzi o inteligentne ogumienie Cyber Tyre, które za pośrednictwem sieci może informować kierowcę i inne pojazdy w okolicy o warunkach panujących na drodze.

Pirelli P Zero World otwiera luksusowe centrum montażu ogumienia w Melbourne

Po Los Angeles (2016), Monachium (2017), Monako (2018) i Dubaju (początek 2019) przyszła wreszcie pora na inaugurację pierwszego centrum montażu P Zero World na antypodach, a dokładnie w Melbourne. W ten sposób Pirelli dociera ze swoim uznanym ogumieniem już na czwarty kontynent. Co poza tym? Marka oferuje klientom prestiżowe produkty i usługi.

Conti CARE – prototypowe opony Continental

Niemiecki producent ogumienia Continental zaprezentował na targach IAA we Frankfurcie innowacyjny prototyp opony zintegrowanej z felgą, która potrafi łączyć się z zewnętrzną aplikacją pozwalającą na lepsze zarządzanie mobilnością.