Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Kumho zapewni oryginalne wyposażenie do Mercedesa klasy G

Południowokoreański producent Kumho Tyre ogłosił, że będzie dostarczać ogumienie do najnowszej generacji Mercedesa-Benza klasy G.

Kumho Mercedes Benz klasy G

Kumho dostarczy opony Solus KL21 jako oryginalne wyposażenie do Mercedesa-Benza klasy G. © Kumho

Opony Solus KL21 jako oryginalne wyposażenie

Kumho pozostaje z Mercedesem-Benzem. Południowokoreańska firma ogłosiła niedawno, że w dalszym ciągu będzie dostarczać opony swojej produkcji jako oryginalne wyposażenie aut klasy G. Do nowej generacji SUV-ów klasy premium niemieckiego giganta wybrano model Solus KL21 o wymiarze 265/60 R18 110H. W efekcie ścisłej współpracy między Kumho i Mercedesem-Benzem powstało ogumienie dostosowane do wyśrubowanych oczekiwań właścicieli tych luksusowych aut. Dzięki temu opony Solus KL21 do SUV-ów klasy G oferują m.in. znakomity komfort jazdy. Południowokoreański producent twierdzi, że specjalnie opracowany bieżnik z mikrokrzemionki zapewnia lepszą przyczepność tak na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Model Solus KL21 ma ponadto odznaczać się niższym oporem toczenia i większą trwałością.

 – Ten kontrakt potwierdza nasze osiągnięcia na polu badawczo-rozwojowym oraz know-how w zakresie produkcji – mówi Junro Song, prezes Kumho Tire Europe. – Ścisła współpraca pozwala nam utrzymać poziom techniczny, którym niewielu producentów może się pochwalić. Projektowanie i testowanie ogumienia do nowych generacji pojazdów polega m.in. na eksperymentowaniu z najnowszymi technologiami i materiałami celem uzyskania opon o mniejszej masie lub korzystniejszych oporach toczenia (...), a także opracowania modeli o rozmiarach dotychczas niedostępnych na rynku. – Według Junro Songa współpraca z producentami samochodów to dla firmy Kumho doskonała okazja do wprowadzania kolejnych innowacji. – Doświadczenie zdobyte podczas tych eksperymentów pozwala nam również ulepszać już istniejące produkty, np. poprzez zastosowanie nowocześniejszych mieszanek gumowych. Dlatego właśnie zamierzamy w przyszłości coraz bardziej zacieśniać współpracę z Mercedesem.

CZYTAJ TAKŻE

Nokian Tyres wyposaży pierwszy na świecie pojazd autonomiczny całkowicie odporny na warunki pogodowe

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres właśnie ogłosił podpisanie umowy na wyposażenie nowego autobusu autonomicznego, który będzie mógł poruszać się w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających, warunkach pogodowych.

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.

Show Pirelli P Zero w Genewie

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zapowiedział ciekawe dodatki do swojej serii sportowej P Zero, między innymi specjalne oznakowanie „Elect” oraz ogumienie „Color Edition”, które będzie fabrycznie montowane w niektórych autach.

Goodyear Golden Sahara II – prototyp autonomicznego samochodu z lat 50 z przezroczystymi oponami

Amerykański producent ogumienia Goodyear zaprezentował prototyp samochodu z lat 50, do którego opracował przezroczyste opony. Odnaleziony po latach Golden Sahara II można podziwiać na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie.