Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Kumho zapewni oryginalne wyposażenie do Mercedesa klasy G

Południowokoreański producent Kumho Tyre ogłosił, że będzie dostarczać ogumienie do najnowszej generacji Mercedesa-Benza klasy G.

Kumho Mercedes Benz klasy G

Kumho dostarczy opony Solus KL21 jako oryginalne wyposażenie do Mercedesa-Benza klasy G. © Kumho

Opony Solus KL21 jako oryginalne wyposażenie

Kumho pozostaje z Mercedesem-Benzem. Południowokoreańska firma ogłosiła niedawno, że w dalszym ciągu będzie dostarczać opony swojej produkcji jako oryginalne wyposażenie aut klasy G. Do nowej generacji SUV-ów klasy premium niemieckiego giganta wybrano model Solus KL21 o wymiarze 265/60 R18 110H. W efekcie ścisłej współpracy między Kumho i Mercedesem-Benzem powstało ogumienie dostosowane do wyśrubowanych oczekiwań właścicieli tych luksusowych aut. Dzięki temu opony Solus KL21 do SUV-ów klasy G oferują m.in. znakomity komfort jazdy. Południowokoreański producent twierdzi, że specjalnie opracowany bieżnik z mikrokrzemionki zapewnia lepszą przyczepność tak na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Model Solus KL21 ma ponadto odznaczać się niższym oporem toczenia i większą trwałością.

 – Ten kontrakt potwierdza nasze osiągnięcia na polu badawczo-rozwojowym oraz know-how w zakresie produkcji – mówi Junro Song, prezes Kumho Tire Europe. – Ścisła współpraca pozwala nam utrzymać poziom techniczny, którym niewielu producentów może się pochwalić. Projektowanie i testowanie ogumienia do nowych generacji pojazdów polega m.in. na eksperymentowaniu z najnowszymi technologiami i materiałami celem uzyskania opon o mniejszej masie lub korzystniejszych oporach toczenia (...), a także opracowania modeli o rozmiarach dotychczas niedostępnych na rynku. – Według Junro Songa współpraca z producentami samochodów to dla firmy Kumho doskonała okazja do wprowadzania kolejnych innowacji. – Doświadczenie zdobyte podczas tych eksperymentów pozwala nam również ulepszać już istniejące produkty, np. poprzez zastosowanie nowocześniejszych mieszanek gumowych. Dlatego właśnie zamierzamy w przyszłości coraz bardziej zacieśniać współpracę z Mercedesem.

CZYTAJ TAKŻE

Falken Tyre pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym gromadzenie energii elektrycznej generowanej przez opony

Japoński producent ogumienia Falken Tyre rozwija technologię, która pozwoli wykorzystać elektryczność statyczną powstającą w trakcie toczenia i odkształcania się opon.

Koncerny motoryzacyjne i stosowane przez nie oznaczenia opon

W niniejszym artykule przedstawimy wiodące koncerny samochodowe i opowiemy, jakie oznaczenia opon stosują niektóre z nich.

Sukces firmy Continental w segmencie oryginalnego wyposażenia

Wiodący europejscy producenci samochodów coraz chętniej sięgają po opony Continental.

Już milion razy skorzystano z usługi SnapSkan udostępnionej przez firmę Nokian

Opracowana przez Nokian Tyres cyfrowa usługa badania stanu ogumienia SnapSkan w maju tego roku obsłużyła milionowego użytkownika. Wyniki badań przeprowadzonych w Finlandii pokazują, że 10% kierowców w tym kraju jeździ na niebezpiecznie zużytych oponach.