Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Michelin dostarczy wirtualne ogumienie w grze Gran Turismo Sport

Francuski producent ogumienia Michelin poinformował o nawiązaniu porozumienia z Sony i PlayStation w sprawie oficjalnej współpracy w zakresie technologii opon dla gry wyścigowej Gran Turismo.

Michelin partnerstwo z Gran Turismo Sport

Michelin zagości w kultowej grze Gran Turismo Sport © Michelin & Polyphony Digital

Z torów wyścigowych na konsole

Wydana w 2017 roku gra Gran Turismo Sport jest w dalszym ciągu rozwijana przez programistów z Sony. Na wirtualnych trasach w przeznaczonym wyłącznie na konsolę PlayStation tytule, docenianym przez graczy za niespotykany dotąd realizm, w ramach jedynego w swoim rodzaju porozumienia zagości niedługo firma Michelin. Francuski producent został bowiem oficjalnym dostawcą ogumienia dla gry, a także jej partnerem technicznym. Na mocy wieloletniego porozumienia marka z charakterystycznym ludzikiem Bibendum będzie widoczna w wielu miejscach świata Gran Turismo Sport po darmowej aktualizacji.

Nowy dział Michelin pojawi się też w wirtualnym muzeum motoryzacji „Brand Central”. Gracze znajdą tam szczegółowe informacje na temat firmy oraz jej wkładu w rozwój sportów motorowych, opracowanych innowacji itp. Ponadto Michelin zagości w warsztacie tuningowym, dzięki czemu amatorzy konsolowych wyścigów będą mogli jeszcze lepiej dostosować swoje wirtualne pojazdy do poszczególnych rozgrywek, wybierając opony o różnej twardości.

Michelin Gran Turismo gra na konsole

© Polyphony Digital

Współpraca nie tylko wirtualna

Michelin pojawi się nie tylko w samej grze, ale również na turniejach e-sportowych, a w szczególności podczas trzeciego etapu Mistrzostw Gran Turismo World Tour Live organizowanych przez FIA, czyli Fédération Internationale de l’Automobile, która odpowiada m.in. za Mistrzostwa Świata Endurance czy zawody Formuły E.

Ze zgromadzonego podczas tych rozgrywek doświadczenia Michelin czerpie przy opracowywaniu kolejnych wersji opon. W ramach współpracy z Gran Turismo Sport francuski producent ogumienia udostępni Sony wiele rzeczywistych parametrów swoich produktów, co pozwoli jeszcze bardziej podnieść realizm gry.

– Michelin projektuje, testuje i ulepsza opony w wirtualnym środowisku, zanim pierwsze modele faktycznie trafią do produkcji – wyjaśnia Scott Clark, wiceprezes wykonawczy Grupy Michelin ds. motoryzacji, sportów motorowych i doświadczenia na rynek amerykański. – Opracowane w ten sposób innowacyjne rozwiązania są potem precyzyjnie stosowane w prawdziwych oponach. Dzięki połączeniu tej technologii z danymi zgromadzonymi podczas wyścigów Sony będzie mogło urozmaicić aspekt strategiczny rozgrywki o możliwość wyboru ogumienia o konkretnych parametrach. W dłuższej perspektywie chcielibyśmy zwrócić w ten sposób uwagę możliwie największej liczby osób na to, jak istotny wpływ ma firma Michelin na osiągi współczesnych pojazdów wyścigowych.

Obejrzyj film z prezentacją Michelin w Gran Turismo Sport:

CZYTAJ TAKŻE

Conti CARE – prototypowe opony Continental

Niemiecki producent ogumienia Continental zaprezentował na targach IAA we Frankfurcie innowacyjny prototyp opony zintegrowanej z felgą, która potrafi łączyć się z zewnętrzną aplikacją pozwalającą na lepsze zarządzanie mobilnością.

Toyo Tires wkrótce otworzy pierwszy ośrodek badawczo-rozwojowy w Europie

Japoński producent ogumienia Toyo Tires oficjalnie potwierdził zamiar otworzenia nowego ośrodka badawczo-rozwojowego w Niemczech, pierwszej tego typu placówki firmy w Europie.

Falken Tyre pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym gromadzenie energii elektrycznej generowanej przez opony

Japoński producent ogumienia Falken Tyre rozwija technologię, która pozwoli wykorzystać elektryczność statyczną powstającą w trakcie toczenia i odkształcania się opon.

Koncerny motoryzacyjne i stosowane przez nie oznaczenia opon

W niniejszym artykule przedstawimy wiodące koncerny samochodowe i opowiemy, jakie oznaczenia opon stosują niektóre z nich.