Porównaj opony i znajdź je w najlepszej cenie!

Michelin Track Connect w darmowej wersji dla każdego

Od teraz dostępna jest nowa wersja aplikacji Track Connect z darmowymi funkcjami dla każdego. Rozwiązanie proponowane przez firmę Michelin bardzo zmieniło się od czasów premiery pierwszej wersji, która miała miejsce dwa lata temu. Specjaliści z Michelin chcieli stworzyć produkt przyjazny i uwzględniający potrzeby zarówno kierowców zawodowych, jak i amatorów. Z niniejszego artykułu dowiesz się więcej o samej technologii oraz wprowadzonych usprawnieniach. Przeczytasz o trzech nowych trybach działania aplikacji i dowiesz się, jakie auta wyposażone są w moduł Track Connect.

Michelin Track Connect – komunikacja z oponami na torze dla kierowców zawodowych i amatorów

© Michelin

Czym jest Michelin Track Connect ?

Michelin Track Connect – aplikacja do monitorowania czasów okrążeń i ciśnienia w oponach

© Michelin

Wprowadzony do użytku w marcu 2018 roku Michelin Track Connect to technologia łączności z ogumieniem wykorzystująca umieszczony w oponach czujnik, który na bieżąco monitoruje ich stan oraz ciśnienie i przekazuje te informacje do dedykowanej aplikacji mobilnej. Początkowo omawiane rozwiązanie było dostępne wyłącznie dla opon Pilot Sport Cup 2, a potem także dla nowych Pilot Sport Cup 2 Connect. W założeniu technologia ta ma pomóc kierowcom na torze, podsuwając porady i cenne wskazówki.

Do niedawna z Michelin Track Connect mogli korzystać wyłącznie amatorzy wyścigów z samochodami sportowymi dostosowanymi do jazdy po torach. Francuski producent ogumienia postanowił jednak udostępnić swoje innowacyjne rozwiązanie szerszej publiczności.

Trzy tryby działania aplikacji

Michelin Track Connect – trzy tryby działania do wyboru zależnie od zasobności portfela

© Michelin

W oparciu o doświadczenia zawodowych kierowców i amatorów inżynierowie z Michelin dopracowali aplikację Track Connect, wprowadzając trzy tryby działania. Dzięki temu każdy fan sportowej jazdy znajdzie rozwiązanie na miarę swoich potrzeb:

●      Tryb amatorski – dostępny za darmo dla wszystkich, wystarczy smartfon i dowolne ogumienie. Użytkownicy trybu amatorskiego w Track Connect mogą rejestrować czasy okrążeń, prędkości na odcinkach oraz zmiany ciśnienia w oponach pomiędzy startem a metą. Poza tym dostępna jest też funkcja „Replay” umożliwiająca przeglądanie osiągów na poszczególnych okrążeniach. Z poziomu aplikacji można udostępniać uzyskane wyniki innym użytkownikom oraz chwalić się nimi w mediach społecznościowych, a także porównywać je z osiągnięciami innych kierowców i rzucać konkurentom nowe wyzwania.

●      Tryb ekspert – aktywowany w pakiecie z modułem Track Connect przy zakupie opon Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect. Zawiera wszystkie podstawowe opcje dostępne w trybie amatorskim oraz kilka bardziej zaawansowanych funkcji, które zdecydowanie podnoszą przyjemność z jazdy oraz pozwalają poprawić wyniki na torze. Pierwszą z nich jest możliwość bieżącego monitorowania ciśnienia i temperatury opon. Ponadto system na podstawie danych o modelu pojazdu, stanie nawierzchni oraz warunkach pogodowych generuje wyświetlane przez aplikację wskazówki umożliwiające skrócenie czasu okrążenia.

●      Tryb rajdowy – przeznaczony dla kierowców rajdowych, zarówno amatorów, jak i zawodowców i aktywowany przy zakupie odpowiedniego ogumienia Michelin. To najbardziej rozbudowana wersja Track Connect, która umożliwia zaawansowaną optymalizację osiągów podczas wyścigu. Aplikacja wyświetla spersonalizowane wskazówki generowane przy uwzględnieniu modelu auta, sposobu jego użytkowania, typu zamontowanych opon oraz warunków jazdy. Dostępne są również bieżące informacje na temat ciśnienia w oponach, a ich zakres można określić w konfiguracji. Ponadto aplikacja potrafi ostrzegać o ewentualnym przebiciu opony, nawet gdy powietrze ucieka bardzo powoli. Ten tryb uzyskał aprobatę FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) na wszystkie zawody rajdowe na szczeblu krajowym.

W jakich samochodach można korzystać z aplikacji Track Connect?

Michelin Track Connect do Renault Clio Rally

© Michelin

Michelin Track Connect w wersji rajdowej będzie fabrycznie montowane w nowym Renault Clio Rally. Standardowe wyposażenie obejmuje skrzynkę przyłączeniową oraz 4 czujniki zabudowane w oponach.

Z kolei Michelin Track Connect w wersji amatorskiej dostępny jest już w 26 krajach świata, a w 18 można korzystać z trybu ekspert. Równolegle Michelin wprowadza na rynek 47 rozmiarów opon serii Pilot Sport Cup 2 Connect przystosowanych do współpracy z aplikacją. Z trybu ekspert korzysta już 270 kierowców, a ponad 6000 używa podstawowej wersji. 

O cenę Michelin Track Connect najlepiej spytać najbliższego renomowanego dystrybutora ogumienia.

CZYTAJ TAKŻE

Bridgestone i Microsoft pracują nad poprawą bezpieczeństwa opon

Producenci ogumienia w swoich nowych przedsięwzięciach śmiało wybiegają w przyszłość. Bezpieczeństwo kierowców i pasażerów wymaga kontroli zużycia bieżnika i ciśnienia w kołach, ale nie tylko. Częsta jazda po nierównej nawierzchni prowadzi do stopniowej degradacji opon, a uszkodzone ogumienie może negatywnie wpływać na pracę samochodu. Właśnie dlatego Bridgestone we współpracy z Microsoftem opracowali system bieżącej kontroli stanu opon dedykowany do pojazdów współpracujących z siecią.

Jakie marki opon pochodzą z Niemiec?

Które firmy produkujące opony powstały w Niemczech? Jakie marki ogumienia pochodzą z Niemiec? Continental to nie tylko jedna z najbardziej znanych na świecie marek, która nieustannie zdobywa wysokie miejsca w rozmaitych rankingach opon. To również wielki koncern, do którego należy kilka mniej znanych marek. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać innych niemieckich producentów ogumienia.

Producenci ogumienia próbują zaistnieć na zawodach e-sportowych

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że wielu producentów ogumienia regularnie pojawia się ze swoimi markami na rozmaitych zawodach motorowych, a obecność tę regulują poważnie negocjowane umowy – niekiedy również na wyłączność. Tymczasem w wirtualnym świecie wyłaniają się nowe możliwości współpracy. Wraz z profesjonalizacją graczy, a także za sprawą odwołania licznych tradycyjnych imprez w 2020 roku coraz więcej producentów opon próbuje zaistnieć na wirtualnych torach wyścigowych.

Covid-19 – Michelin zamierza produkować milion masek wielorazowego użytku tygodniowo

Giganci przemysłu mobilizują się do walki z koronawirusem. Michelin zapowiedział, że 10 jego zakładów w rożnych krajach Europy aktywnie włączy się do walki z pandemią, produkując maski klasy FFP1 i FFP2.