Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Michelin Uptis – obsypane nagrodami bezpowietrzne opony, których nie da się przebić

Na początku 2019 roku Michelin zaprezentował prototyp odpornych na przebicie opon Uptis (z ang. Unique Puncture-proof Tire System), które powstały dzięki dodatkowym nakładom francuskiego producenta na badania i rozwój. Efekt tych prac został doceniony prestiżowymi nagrodami za innowacyjne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa, oszczędności i zrównoważonego transportu.

Odporne na przebicie, bezpowietrzne opony Michelin Uptis nagrodzone za innowacyjność

Michelin podejmie współpracę rozwojową z General Motors, aby wspólnie wprowadzić na rynek trzykrotnie nagrodzone w tym roku opony bezpowietrzne Uptis. © Michelin

Odporne na przebicie opony Michelin Uptis z trzema nagrodami

Odporne na przebicie opony Michelin Uptis zostały w tym roku wyróżnione trzema nagrodami w kategoriach innowacja i opona roku: GOLDEN STEERING WHEEL Award 2019 przyznaną przez niemiecką grupę prasową Auto Bild, COYOTE Automobile Award 2020 we Francji przyznawany przez europejską społeczność Coyote oraz AVT ACES Award 2020 przyznawaną przez amerykański magazyn Autonomous Vehicle Technology. Nagrody te stanowią doskonałe zwieńczenie przeszło dziesięcioletniego wysiłku badawczego nad innowacyjnym ogumieniem. 

Michelin po raz pierwszy zaprezentował prototyp opon Uptis podczas imprezy Movin’On 2019 poświęconej zagadnieniom zrównoważonej mobilności. Ogumienie opracowane w oparciu o najnowszej generacji rozwiązania „airless” (tj. bez powietrza) to prawdziwy przełom w zakresie konstrukcji i zastosowanych materiałów, co ma pozytywny wpływ zarówno na środowisko, jak i bezpieczeństwo na drodze.

Odporne na przebicie opony Michelin Uptis – bezpieczeństwo i zrównoważona mobilność

Dzięki innowacyjnej konstrukcji opon Michelin Uptis po prostu nie da się przebić. Oto technologiczny przełom, który zdecydowanie podniesie poziom bezpieczeństwa na drodze. Z punktu widzenia gospodarki i biznesu, odporne na przebicie opony mogą okazać się bardzo interesującym rozwiązaniem dla właścicieli flot pojazdów i zawodowych kierowców, ponieważ oznaczają krótszy czas przestoju oraz zdecydowanie mniejsze nakłady na konserwację. To rozwiązanie bezpieczne, oszczędne i sprzyjające zrównoważonej mobilności, a zarazem przyjazne dla środowiska z uwagi na mniejszą ilość odpadów i marnowanych surowców.

Michelin zakłada, że pierwsze seryjne opony Uptis wejdą do sprzedaży w 2024 roku. Mając to na względzie, francuski producent podpisał umowę w sprawie dalszych badań i współpracy rozwojowej z koncernem samochodowym General Motors.

 

Opony Michelin Uptis: całkowita odporność na przebicie

© Michelin

CZYTAJ TAKŻE

Kalendarz Pirelli 2020 „w poszukiwaniu Julii”

47. edycja kalendarza Pirelli „W poszukiwaniu Julii” przenosi nas w realia ponadczasowej tragedii szekspirowskiej „Romeo i Julia”. Kalendarz, po raz pierwszy w historii zrealizowany przez włoskiego fotografa Paolo Roversiego, zaprezentowano publiczności w Teatro Filarmonico w Weronie, czyli w mieście, w którym rozgrywa się historia dramatu.

Cyber Tyre – opony w technologii 5G od Pirelli

Na branżowej imprezie zorganizowanej przez stowarzyszenie 5GAA (Automotive Association), do którego należy m.in. firma Pirelli, Włosi pokazali możliwości zastosowania nowoczesnych usług opartych o technologię 5G. Chodzi o inteligentne ogumienie Cyber Tyre, które za pośrednictwem sieci może informować kierowcę i inne pojazdy w okolicy o warunkach panujących na drodze.

Pirelli P Zero World otwiera luksusowe centrum montażu ogumienia w Melbourne

Po Los Angeles (2016), Monachium (2017), Monako (2018) i Dubaju (początek 2019) przyszła wreszcie pora na inaugurację pierwszego centrum montażu P Zero World na antypodach, a dokładnie w Melbourne. W ten sposób Pirelli dociera ze swoim uznanym ogumieniem już na czwarty kontynent. Co poza tym? Marka oferuje klientom prestiżowe produkty i usługi.

Conti CARE – prototypowe opony Continental

Niemiecki producent ogumienia Continental zaprezentował na targach IAA we Frankfurcie innowacyjny prototyp opony zintegrowanej z felgą, która potrafi łączyć się z zewnętrzną aplikacją pozwalającą na lepsze zarządzanie mobilnością.