Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Michelin Uptis – obsypane nagrodami bezpowietrzne opony, których nie da się przebić

Na początku 2019 roku Michelin zaprezentował prototyp odpornych na przebicie opon Uptis (z ang. Unique Puncture-proof Tire System), które powstały dzięki dodatkowym nakładom francuskiego producenta na badania i rozwój. Efekt tych prac został doceniony prestiżowymi nagrodami za innowacyjne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa, oszczędności i zrównoważonego transportu.

Odporne na przebicie, bezpowietrzne opony Michelin Uptis nagrodzone za innowacyjność

Michelin podejmie współpracę rozwojową z General Motors, aby wspólnie wprowadzić na rynek trzykrotnie nagrodzone w tym roku opony bezpowietrzne Uptis. © Michelin

Odporne na przebicie opony Michelin Uptis z trzema nagrodami

Odporne na przebicie opony Michelin Uptis zostały w tym roku wyróżnione trzema nagrodami w kategoriach innowacja i opona roku: GOLDEN STEERING WHEEL Award 2019 przyznaną przez niemiecką grupę prasową Auto Bild, COYOTE Automobile Award 2020 we Francji przyznawany przez europejską społeczność Coyote oraz AVT ACES Award 2020 przyznawaną przez amerykański magazyn Autonomous Vehicle Technology. Nagrody te stanowią doskonałe zwieńczenie przeszło dziesięcioletniego wysiłku badawczego nad innowacyjnym ogumieniem. 

Michelin po raz pierwszy zaprezentował prototyp opon Uptis podczas imprezy Movin’On 2019 poświęconej zagadnieniom zrównoważonej mobilności. Ogumienie opracowane w oparciu o najnowszej generacji rozwiązania „airless” (tj. bez powietrza) to prawdziwy przełom w zakresie konstrukcji i zastosowanych materiałów, co ma pozytywny wpływ zarówno na środowisko, jak i bezpieczeństwo na drodze.

Odporne na przebicie opony Michelin Uptis – bezpieczeństwo i zrównoważona mobilność

Dzięki innowacyjnej konstrukcji opon Michelin Uptis po prostu nie da się przebić. Oto technologiczny przełom, który zdecydowanie podniesie poziom bezpieczeństwa na drodze. Z punktu widzenia gospodarki i biznesu, odporne na przebicie opony mogą okazać się bardzo interesującym rozwiązaniem dla właścicieli flot pojazdów i zawodowych kierowców, ponieważ oznaczają krótszy czas przestoju oraz zdecydowanie mniejsze nakłady na konserwację. To rozwiązanie bezpieczne, oszczędne i sprzyjające zrównoważonej mobilności, a zarazem przyjazne dla środowiska z uwagi na mniejszą ilość odpadów i marnowanych surowców.

Michelin zakłada, że pierwsze seryjne opony Uptis wejdą do sprzedaży w 2024 roku. Mając to na względzie, francuski producent podpisał umowę w sprawie dalszych badań i współpracy rozwojowej z koncernem samochodowym General Motors.

 

Opony Michelin Uptis: całkowita odporność na przebicie

© Michelin

CZYTAJ TAKŻE

Goodyear w Lexusie LF-30 – opony chłodzące silnik w trakcie jazdy

Targi motoryzacyjne Genewa 2020 to znakomita okazja do zaprezentowania innowacyjnych pomysłów na transport przyszłości. Podczas imprezy zaprezentowano prototyp elektrycznego Lexusa LF-30 wyposażonego w komplet opon Goodyear zaprojektowanych z myślą o poprawie funkcjonalności tego luksusowego samochodu.

Samochodowy szyk Pirelli i Junya Watanabe na Tygodniu Mody w Paryżu

Ubrania spod znaku znanego producenta opon zaczynają być modne. Pirelii i kreator mody Junya Watanabe zaprezentowali na Tygodniu Mody w Paryżu nową, czteroczęściową kolekcję odzieży męskiej na sezon jesień/zima 2020. To odważna linia ubrań łączących modę vintage ze sportami motorowymi.

Jak producenci ogumienia walczą z globalnym ociepleniem?

W miarę wzrostu świadomości nadciągającej katastrofy ekologicznej, zarówno firmy jak i konsumenci poszukują zrównoważonych rozwiązań mających na celu ograniczenie możliwych szkód. Branża oponiarska nie jest pod tym względem wyjątkiem. Do produkcji opon potrzeba surowców naturalnych i rozmaitych chemikaliów. Zużyte ogumienie wymaga złożonego procesu recyklingu, o ile tylko nie zostało beztrosko porzucone w lesie. W jaki sposób producenci starają się ograniczać negatywny wpływ swojej działalności na środowisko? Jakie podejmują działania na rzecz ekologicznego rozwoju?

Opony bezdętkowe – opis i historia współczesnego ogumienia

Opony bezdętkowe zrobiły zawrotną karierę od czasów ich wynalezienia ponad 90 lat temu. Stosowane są w motocyklach, rowerach szosowych i górskich oraz oczywiście w nowoczesnych samochodach. Czy znasz historię tych opon? Wiesz, kto je wynalazł? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedzi na te pytania.