Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Model Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV na oryginalnym wyposażeniu SUV-a Jaguara E-Pace

Firma Goodyear potwierdziła, że opony jej marki zostały wybrane przez Jaguara jako oryginalne wyposażenie nowego E-Pace. Angielski producent do swojego crossovera wybrał model opon letnich Eagle F1 Asymmetric 3 SUV.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV na oryginalnym wyposażeniu SUV-a Jaguara E-Pace

Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV, także w wersji AllTerrain, na oryginalnym wyposażeniu nowego Jaguara E-Pace. © Jaguar

Wydajna opona do potężnego SUV-a

Koneksje z brytyjskimi firmami zawsze wychodziły Goodyearowi na dobre. Tym razem amerykański producent ogłosił zawarcie porozumienia z angielskim Jaguarem. Na oryginalnym wyposażeniu SUV-a E-Pace znajdzie się flagowy model Eagle F1 Asymmetric 3 SUV, także w wersji All-Terrain, w 6 różnych rozmiarach na felgi od 17 do 21 cali.

Nowy Jaguar E-Pace, dostępny w wersji z napędem przednim lub na cztery koła, potrzebował wszechstronnej opony. Udało się to osiągnąć dzięki marce Goodyear, której inżynierowie opracowali specjalną wersję opony, zgodną ze oczekiwaniami angielskiego producenta.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV

© Goodyear

Opona na miarę oczekiwań Jaguara

Model Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV został opracowany pod kątem konkretnych oczekiwań: niskiego oporu toczenia, niższej wagi i dobrych osiągów w terenie. Amerykański producent zoptymalizował także osiągi podczas hamowania i jazdy w każdych warunkach. W dwóch rozmiarach opon opracowanych do Jaguara E-Pace zastosowano także technologię „SoundComfort”, czyli warstwę pianki zmniejszającej poziom hałasu w kabinie.

W przypadku modelu Eagle F1 Asymmetric SUV AT przeznaczonego do bardziej terenowego Jaguara E-Pace, Goodyear zastosował szersze rowki, aby poprawić właściwości jezdne na nieutwardzonych drogach. Wykorzystano również pogłębioną rzeźbę w celu poprawy osiągów w warunkach zimowych.

Nick Harley, dyrektor ds. wyposażenia oryginalnego w Goodyear EMEA, cieszy się z tak owocnej współpracy i mówi: „Projektowanie i tworzenie oryginalnego wyposażenia do nowych modeli grupy Jaguar Land Rover po raz kolejny dowodzi, że marka Goodyear potrafi zrozumieć i stosować się do wymogów stawianych przez producentów pojazdów klasy premium”. „Goodyear nadal oferuje najlepsze wrażenia z jazdy, zapewniając kierowcom Jaguarów wysokie osiągi, komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach”, dodaje.

CZYTAJ TAKŻE

Z jakich krajów pochodzą producenci opon? Chińskie marki ogumienia

Z jakiego kraju pochodzą opony Wanli? Skąd wywodzą się marki Sailun albo Doublestar? Które chińskie marki opon są najlepsze? Odkryj listę chińskich marek oraz licznych chińskich firm branży oponiarskiej produkujących w Chinach. Być może dzięki niej zmienisz swoje spojrzenie na chińskie opony.

Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV na oryginalnym wyposażeniu auta DS7 Crossback

Firmy Goodyear i DS Automobiles podpisały nową umowę o współpracy w zakresie oryginalnego wyposażenia. Letnie opony Eagle F1 Asymmetric 3 SUV będą fabrycznie montowane w SUV-ach DS7 Crossback.

Opony Kumho Ecsta PS91 na pierwszym wyposażeniu BMW serii 5

Firma Kumho Tyre poinformowała, że jej opony UHP Ecsta PS91 wejdą w skład pierwszego wyposażenia samochodów BMW serii 5.

Usługa „Mobox” firmy Bridgestone, czyli opony w abonamencie

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu japoński producent Bridgestone zaprezentował nową abonamentową usługę w zakresie ogumienia i utrzymania samochodów.