Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Nexen Breathre: opona koncepcyjna, która oczyszcza powietrze

Południowokoreański producent Nexen przedstawił na niemieckich targach The Tire Cologne swoją koncepcyjną oponę ekologiczną Breathre.

Marka Nexen prezentuje swoją oponę ekologiczną Breathre podczas The Tire Cologne

Firma Nexen przedstawiła swoją oponę koncepcyjną na targach The Tire Cologne w Niemczech. © Nexen

Opona filtrująca powietrze

A gdyby tak w przyszłości opony oczyszczały powietrze? Po firmie Goodyear, która przedstawiła koncepcyjną oponę Oxygene w Genewie, kolej na markę Nexen: zaprezentowała ona swoją koncepcję Breathre. Ta innowacyjna opona, której nazwa powstała z połączenia słów „Breathe” (oddychać) i „Tire” (opona), ma w zamyśle jej twórców zmierzyć się z problemami środowiskowymi, a w szczególności z zanieczyszczeniem powietrza drobnymi cząstkami. Breathre składa się z wentylatora, filtra, wirnika i czujników LED, które umożliwiają działanie opony na wzór klasycznych urządzeń do oczyszczania powietrza.

„Breathre proponuje nowy model w przemyśle, szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym większość mieszkańców stref miejskich oddycha zanieczyszczonym powietrzem niespełniającym wymogów norm Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)” – powiedział podczas prezentacji projektu John Bosco Kim, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Nexen Europe. „Jesteśmy dumni, mogąc pokazać światu naszą oponę przyjazną dla środowiska i mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować pracę nad kolejnymi innowacjami, które przyczynią się do tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości”.

Opona Nexen Breathre spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Została zaprezentowana nieoficjalnie, jednak była już finalistką konkursu „International Design Excellence Awards” (IDEA) w 2017 r., otrzymując jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu.

CZYTAJ TAKŻE

Z jakich krajów pochodzą producenci opon? Chińskie marki ogumienia

Z jakiego kraju pochodzą opony Wanli? Skąd wywodzą się marki Sailun albo Doublestar? Które chińskie marki opon są najlepsze? Odkryj listę chińskich marek oraz licznych chińskich firm branży oponiarskiej produkujących w Chinach. Być może dzięki niej zmienisz swoje spojrzenie na chińskie opony.

Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV na oryginalnym wyposażeniu auta DS7 Crossback

Firmy Goodyear i DS Automobiles podpisały nową umowę o współpracy w zakresie oryginalnego wyposażenia. Letnie opony Eagle F1 Asymmetric 3 SUV będą fabrycznie montowane w SUV-ach DS7 Crossback.

Opony Kumho Ecsta PS91 na pierwszym wyposażeniu BMW serii 5

Firma Kumho Tyre poinformowała, że jej opony UHP Ecsta PS91 wejdą w skład pierwszego wyposażenia samochodów BMW serii 5.

Usługa „Mobox” firmy Bridgestone, czyli opony w abonamencie

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu japoński producent Bridgestone zaprezentował nową abonamentową usługę w zakresie ogumienia i utrzymania samochodów.