Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Nexen Breathre: opona koncepcyjna, która oczyszcza powietrze

Południowokoreański producent Nexen przedstawił na niemieckich targach The Tire Cologne swoją koncepcyjną oponę ekologiczną Breathre.

Marka Nexen prezentuje swoją oponę ekologiczną Breathre podczas The Tire Cologne

Firma Nexen przedstawiła swoją oponę koncepcyjną na targach The Tire Cologne w Niemczech. © Nexen

Opona filtrująca powietrze

A gdyby tak w przyszłości opony oczyszczały powietrze? Po firmie Goodyear, która przedstawiła koncepcyjną oponę Oxygene w Genewie, kolej na markę Nexen: zaprezentowała ona swoją koncepcję Breathre. Ta innowacyjna opona, której nazwa powstała z połączenia słów „Breathe” (oddychać) i „Tire” (opona), ma w zamyśle jej twórców zmierzyć się z problemami środowiskowymi, a w szczególności z zanieczyszczeniem powietrza drobnymi cząstkami. Breathre składa się z wentylatora, filtra, wirnika i czujników LED, które umożliwiają działanie opony na wzór klasycznych urządzeń do oczyszczania powietrza.

„Breathre proponuje nowy model w przemyśle, szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym większość mieszkańców stref miejskich oddycha zanieczyszczonym powietrzem niespełniającym wymogów norm Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)” – powiedział podczas prezentacji projektu John Bosco Kim, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Nexen Europe. „Jesteśmy dumni, mogąc pokazać światu naszą oponę przyjazną dla środowiska i mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować pracę nad kolejnymi innowacjami, które przyczynią się do tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości”.

Opona Nexen Breathre spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Została zaprezentowana nieoficjalnie, jednak była już finalistką konkursu „International Design Excellence Awards” (IDEA) w 2017 r., otrzymując jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu.

CZYTAJ TAKŻE

Eagle F1 SuperSport: ultra sportowe opony Goodyear

Goodyear zaprezentował nową gamę opon Ultra Ultra High Performance (UUHP). Semi-slicki Eagle F1 SuperSport powstały z inspiracji najbardziej spektakularnymi osiągnięciami w sportach motorowych, aby zapewnić kierowcom jeszcze lepszą wydajność.

Kalendarz Pirelli 2019: Laetitia Casta i Gigi Hadid w krainie marzeń

Pirelli zaprezentował przyszłoroczne wydanie swojego słynnego kalendarza na uroczystej gali w Mediolanie. 46. odsłona przygotowana przez fotografika Alberta Watsona nosi tytuł „Dreaming” i skupia się na ukazaniu sfery marzeń.

Systemy TPMS niedługo obowiązkowe w SUV-ach i lekkich pojazdach użytkowych

Rada Unii Europejskiej zaproponowała przepisy rozszerzające obowiązek stosowania systemów monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) na lekkie pojazdy użytkowe i SUV-y.

Hexonic i Aeroflow: dwa modele inteligentnych opon przyszłości od firmy Hankook

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w niemieckim Essen Hankook zaprezentował dwa prototypowe modele opon opracowane w ramach projektu Design Innovation. Opony „Aeroflow” i „Hexonic” to nowatorskie podejście do mobilności i technologii jutra, która znajdzie zastosowanie zarówno w samochodach miejskich, jak i autach wyścigowych.