Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Nexen Breathre: opona koncepcyjna, która oczyszcza powietrze

Południowokoreański producent Nexen przedstawił na niemieckich targach The Tire Cologne swoją koncepcyjną oponę ekologiczną Breathre.

Marka Nexen prezentuje swoją oponę ekologiczną Breathre podczas The Tire Cologne

Firma Nexen przedstawiła swoją oponę koncepcyjną na targach The Tire Cologne w Niemczech. © Nexen

Opona filtrująca powietrze

A gdyby tak w przyszłości opony oczyszczały powietrze? Po firmie Goodyear, która przedstawiła koncepcyjną oponę Oxygene w Genewie, kolej na markę Nexen: zaprezentowała ona swoją koncepcję Breathre. Ta innowacyjna opona, której nazwa powstała z połączenia słów „Breathe” (oddychać) i „Tire” (opona), ma w zamyśle jej twórców zmierzyć się z problemami środowiskowymi, a w szczególności z zanieczyszczeniem powietrza drobnymi cząstkami. Breathre składa się z wentylatora, filtra, wirnika i czujników LED, które umożliwiają działanie opony na wzór klasycznych urządzeń do oczyszczania powietrza.

„Breathre proponuje nowy model w przemyśle, szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym większość mieszkańców stref miejskich oddycha zanieczyszczonym powietrzem niespełniającym wymogów norm Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)” – powiedział podczas prezentacji projektu John Bosco Kim, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Nexen Europe. „Jesteśmy dumni, mogąc pokazać światu naszą oponę przyjazną dla środowiska i mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować pracę nad kolejnymi innowacjami, które przyczynią się do tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości”.

Opona Nexen Breathre spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Została zaprezentowana nieoficjalnie, jednak była już finalistką konkursu „International Design Excellence Awards” (IDEA) w 2017 r., otrzymując jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu.

CZYTAJ TAKŻE

Enliten – technologia Bridgestone dla bardziej ekologicznych opon

Japoński producent ogumienia Bridgestone zaprezentował najnowszą technologię „Enliten”, która umożliwi produkcję opon bardziej przyjaznych dla środowiska. Technologia ta pozwala zmniejszyć zużycie paliwa, emisję CO2 i opór toczenia nawet o 20%.


Pirelli we współpracy z Pumą stworzą buty inspirowane oponami

Włoski producent ogumienia Pirelli zaprezentował nowy model obuwia stworzony we współpracy z Pumą. Czerpiące ze stylistyki opon sportowych buty o nazwie Replicat-X dopełnią kolekcję luksusowych produktów z serii Pirelli Design.

Nokian Tyres stawia na bardziej ekologiczne opony

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres dokłada wszelkich starań, aby podnieść ekologiczną wartość swoich opon. Nowe rozwiązania pozwolą w samej tylko Europie zaoszczędzić setki hektolitrów paliwa.

Michelin Uptis – opony odporne na przebicie w naszych samochodach już od 2024 roku?

Podczas ostatniego szczytu zrównoważonej mobilności Movin’On Michelin i General Motors zaprezentowali prototyp bezpowietrznych opon do samochodów osobowych. Innowacyjne ogumienie pod nazwą Uptis ma wejść do sprzedaży w 2024 roku.