Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Nexen Breathre: opona koncepcyjna, która oczyszcza powietrze

Południowokoreański producent Nexen przedstawił na niemieckich targach The Tire Cologne swoją koncepcyjną oponę ekologiczną Breathre.

Marka Nexen prezentuje swoją oponę ekologiczną Breathre podczas The Tire Cologne

Firma Nexen przedstawiła swoją oponę koncepcyjną na targach The Tire Cologne w Niemczech. © Nexen

Opona filtrująca powietrze

A gdyby tak w przyszłości opony oczyszczały powietrze? Po firmie Goodyear, która przedstawiła koncepcyjną oponę Oxygene w Genewie, kolej na markę Nexen: zaprezentowała ona swoją koncepcję Breathre. Ta innowacyjna opona, której nazwa powstała z połączenia słów „Breathe” (oddychać) i „Tire” (opona), ma w zamyśle jej twórców zmierzyć się z problemami środowiskowymi, a w szczególności z zanieczyszczeniem powietrza drobnymi cząstkami. Breathre składa się z wentylatora, filtra, wirnika i czujników LED, które umożliwiają działanie opony na wzór klasycznych urządzeń do oczyszczania powietrza.

„Breathre proponuje nowy model w przemyśle, szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym większość mieszkańców stref miejskich oddycha zanieczyszczonym powietrzem niespełniającym wymogów norm Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)” – powiedział podczas prezentacji projektu John Bosco Kim, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Nexen Europe. „Jesteśmy dumni, mogąc pokazać światu naszą oponę przyjazną dla środowiska i mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować pracę nad kolejnymi innowacjami, które przyczynią się do tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości”.

Opona Nexen Breathre spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Została zaprezentowana nieoficjalnie, jednak była już finalistką konkursu „International Design Excellence Awards” (IDEA) w 2017 r., otrzymując jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu.

CZYTAJ TAKŻE

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.

Show Pirelli P Zero w Genewie

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zapowiedział ciekawe dodatki do swojej serii sportowej P Zero, między innymi specjalne oznakowanie „Elect” oraz ogumienie „Color Edition”, które będzie fabrycznie montowane w niektórych autach.

Goodyear Golden Sahara II – prototyp autonomicznego samochodu z lat 50 z przezroczystymi oponami

Amerykański producent ogumienia Goodyear zaprezentował prototyp samochodu z lat 50, do którego opracował przezroczyste opony. Odnaleziony po latach Golden Sahara II można podziwiać na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie.

Goodyear Aero – prototypowe opony do samochodów latających i autonomicznych

Goodyear nie przestaje zaskakiwać gości międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. W 2016 roku amerykański producent zaprezentował opony kuliste, w zeszłym roku – ogumienie na bazie włókien roślinnych, a na tegorocznych targach pokazuje innowacyjny prototyp opon do autonomicznych samochodów przyszłości.