Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Nowo odkryty gatunek w rezerwacie Michelin Ouro Verde

Naukowcy z rezerwatu przyrodniczego Michelin Ouro Verde w brazylijskim stanie Bahia odkryli nieznany dotychczas gatunek owada. To wspaniała wiadomość w tak ponurych czasach dla bioróżnorodności naszej planety.

Bioróżnorodność w Michelin Ouro Verde – odkrycie nowego gatunku w brazylijskim stanie Bahia

Askola Michelin, czyli nieznany dotychczas gatunek owada odkryty przez naukowców pracujących w ramach programu Michelin Ouro Verde. © Michelin

Nowo odkryty gatunek owada

Koncern Michelin poinformował niedawno o odkryciu nowego gatunku żyjącego w rezerwacie przyrodniczym Ouro Verde w brazylijskim stanie Bahia. Pracujący tam naukowcy natrafili na nieznane dotychczas owady podczas badań nad bioróżnorodnością. Nowo odkryty gatunek nazwany „Askola Michelin” daje promyk nadziei w ciężkiej walce o ratowanie zagrożonej bioróżnorodności naszej planety.

– Występowanie tych owadów potrzebujących do życia nieskazitelnie czystej wody potwierdza, że nasz rezerwat jest pod tym względem naprawdę wyjątkowy – mówi Kevin Flesher, dyrektor rezerwatu przyrodniczego Michelin.

Powszechnie znana ze swoich innowacji technologicznych na rzecz zrównoważonej mobilności firma Michelin po raz kolejny potwierdza chęć wspierania naukowców z UFBA (Federalny Uniwersytet Bahia) i UESC (Państwowy Uniwersytet Santa Cruz) w ochronie zagrożonych ekosystemów.

O rezerwacie przyrodniczym Michelin Ouro Verde

Michelin Ouro Verde to program badawczo-rozwojowo-gospodarczy prowadzony przez francuskiego producenta ogumienia od 2003 roku. Głównym celem programu jest opracowanie metody produkcji opon z naturalnego kauczuku w poszanowaniu dla środowiska, zgodnie z najnowszymi osiągnięciami naukowymi oraz w pełnej harmonii z rozwojem społecznym i wzrostem gospodarczym. Rezerwat przyrodniczy o powierzchni przeszło 3000 hektarów stanowi schronienie dla bogatego, ale niestety zagrożonego ekosystemu.

Działania proekologiczne podejmowane w Michelin Ouro Verde obejmują m.in. odtwarzanie lasów pierwotnych zniszczonych przez działalność człowieka, badania naukowe nad drzewami kauczukowymi oraz przekazywanie lokalnym społecznościom wiedzy i udostępnianie terenów pod uprawę kauczukowca.

CZYTAJ TAKŻE

Samochodowy szyk Pirelli i Junya Watanabe na Tygodniu Mody w Paryżu

Ubrania spod znaku znanego producenta opon zaczynają być modne. Pirelii i kreator mody Junya Watanabe zaprezentowali na Tygodniu Mody w Paryżu nową, czteroczęściową kolekcję odzieży męskiej na sezon jesień/zima 2020. To odważna linia ubrań łączących modę vintage ze sportami motorowymi.

Jak producenci ogumienia walczą z globalnym ociepleniem?

W miarę wzrostu świadomości nadciągającej katastrofy ekologicznej, zarówno firmy jak i konsumenci poszukują zrównoważonych rozwiązań mających na celu ograniczenie możliwych szkód. Branża oponiarska nie jest pod tym względem wyjątkiem. Do produkcji opon potrzeba surowców naturalnych i rozmaitych chemikaliów. Zużyte ogumienie wymaga złożonego procesu recyklingu, o ile tylko nie zostało beztrosko porzucone w lesie. W jaki sposób producenci starają się ograniczać negatywny wpływ swojej działalności na środowisko? Jakie podejmują działania na rzecz ekologicznego rozwoju?

Opony bezdętkowe – opis i historia współczesnego ogumienia

Opony bezdętkowe zrobiły zawrotną karierę od czasów ich wynalezienia ponad 90 lat temu. Stosowane są w motocyklach, rowerach szosowych i górskich oraz oczywiście w nowoczesnych samochodach. Czy znasz historię tych opon? Wiesz, kto je wynalazł? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedzi na te pytania.

Michelin Uptis – obsypane nagrodami bezpowietrzne opony, których nie da się przebić

Na początku 2019 roku Michelin zaprezentował prototyp odpornych na przebicie opon Uptis (z ang. Unique Puncture-proof Tire System), które powstały dzięki dodatkowym nakładom francuskiego producenta na badania i rozwój. Efekt tych prac został doceniony prestiżowymi nagrodami za innowacyjne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa, oszczędności i zrównoważonego transportu.