Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Opony Bridgestone na oryginalnym wyposażeniu BMW X5 serii 3 i 8

Japoński producent ogumienia Bridgestone ogłosił nawiązanie współpracy z BMW w zakresie dostawy opon do nowych modeli X5 serii 3 i 8.

Opony Bridgestone w wyposażeniu BMW

Opony szyte na miarę do wszystkich modeli BMW

Bridgestone oferuje coraz lepsze opony do samochodów elektrycznych BMW, ale nie zaniedbuje segmentu aut spalinowych. Po udanej współpracy przy modelach BMW i3, i3s oraz i8 japoński producent dostarczy oryginalne ogumienie do BMW X5 serii 3 i 8. W przypadku aut elektrycznych najważniejsza była oszczędność i technologia ologic, tym razem liczy się przede wszystkim komfort jazdy oraz dynamika.

Opony do BMW X5

Projektując nowe opony do BMW X5, Bridgestone postawił sobie za cel idealną współpracę ogumienia z zawieszeniem sterowanym elektronicznie, tylnym zawieszeniem wielowahaczowym i adaptacyjnym zawieszeniem pneumatycznym. Po licznych próbach BMW ostatecznie zatwierdził osiem wariantów do felg o średnicy od 18 do 21 cali. Na ogumienie letnie wybrano Alenza 001, a na zimowe – Blizzak LM001. Oba modele korzystają z technologii Run-Flat.

Innowacyjne opony do BMW serii 3

Opony do BMW serii 3 zostały drobiazgowo opracowane przy użyciu oprogramowania 3D. Dzięki temu inżynierowie z Bridgestone uzyskali optymalny rozkład nacisków na podłoże, który gwarantuje znakomitą przyczepność. Nowa mieszanka gumowa pozwoliła istotnie zredukować opór toczenia przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych parametrów wydajnościowych. Na oryginalne wyposażenie aut serii 3 wybrano trzy modele: opony letnie Turanza T005, zimowe Blizzak LM001 oraz całoroczne LS100A.

Opony do BMW serii 8, czyli dynamika przede wszystkim

Przy projektowaniu opon do BMW serii 8 japoński producent dążył przede wszystkim do pogodzenia komfortu jazdy z typowo sportowym charakterem samochodu. Aby sprostać tym wymaganiom, zespół badawczo-rozwojowy Bridgestone zaczął swoją pracę od zera. W efekcie udanych eksperymentów z łączeniem materiałów powstało ogumienie charakteryzujące się bardzo dobrą przyczepnością na różnych typach nawierzchni. Jako oryginalne wyposażenie aut nowej serii 8 BMW zatwierdził dwa modele opon letnich z możliwością zastosowania technologii Run-Flat: Turanza T005 i Potenza S007.

CZYTAJ TAKŻE

Covid-19 – Michelin zamierza produkować milion masek wielorazowego użytku tygodniowo

Giganci przemysłu mobilizują się do walki z koronawirusem. Michelin zapowiedział, że 10 jego zakładów w rożnych krajach Europy aktywnie włączy się do walki z pandemią, produkując maski klasy FFP1 i FFP2.

Goodyear w Lexusie LF-30 – opony chłodzące silnik w trakcie jazdy

Targi motoryzacyjne Genewa 2020 to znakomita okazja do zaprezentowania innowacyjnych pomysłów na transport przyszłości. Podczas imprezy zaprezentowano prototyp elektrycznego Lexusa LF-30 wyposażonego w komplet opon Goodyear zaprojektowanych z myślą o poprawie funkcjonalności tego luksusowego samochodu.

Samochodowy szyk Pirelli i Junya Watanabe na Tygodniu Mody w Paryżu

Ubrania spod znaku znanego producenta opon zaczynają być modne. Pirelii i kreator mody Junya Watanabe zaprezentowali na Tygodniu Mody w Paryżu nową, czteroczęściową kolekcję odzieży męskiej na sezon jesień/zima 2020. To odważna linia ubrań łączących modę vintage ze sportami motorowymi.

Jak producenci ogumienia walczą z globalnym ociepleniem?

W miarę wzrostu świadomości nadciągającej katastrofy ekologicznej, zarówno firmy jak i konsumenci poszukują zrównoważonych rozwiązań mających na celu ograniczenie możliwych szkód. Branża oponiarska nie jest pod tym względem wyjątkiem. Do produkcji opon potrzeba surowców naturalnych i rozmaitych chemikaliów. Zużyte ogumienie wymaga złożonego procesu recyklingu, o ile tylko nie zostało beztrosko porzucone w lesie. W jaki sposób producenci starają się ograniczać negatywny wpływ swojej działalności na środowisko? Jakie podejmują działania na rzecz ekologicznego rozwoju?