Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Opony Bridgestone na oryginalnym wyposażeniu BMW X5 serii 3 i 8

Japoński producent ogumienia Bridgestone ogłosił nawiązanie współpracy z BMW w zakresie dostawy opon do nowych modeli X5 serii 3 i 8.

Opony Bridgestone w wyposażeniu BMW

Opony szyte na miarę do wszystkich modeli BMW

Bridgestone oferuje coraz lepsze opony do samochodów elektrycznych BMW, ale nie zaniedbuje segmentu aut spalinowych. Po udanej współpracy przy modelach BMW i3, i3s oraz i8 japoński producent dostarczy oryginalne ogumienie do BMW X5 serii 3 i 8. W przypadku aut elektrycznych najważniejsza była oszczędność i technologia ologic, tym razem liczy się przede wszystkim komfort jazdy oraz dynamika.

Opony do BMW X5

Projektując nowe opony do BMW X5, Bridgestone postawił sobie za cel idealną współpracę ogumienia z zawieszeniem sterowanym elektronicznie, tylnym zawieszeniem wielowahaczowym i adaptacyjnym zawieszeniem pneumatycznym. Po licznych próbach BMW ostatecznie zatwierdził osiem wariantów do felg o średnicy od 18 do 21 cali. Na ogumienie letnie wybrano Alenza 001, a na zimowe – Blizzak LM001. Oba modele korzystają z technologii Run-Flat.

Innowacyjne opony do BMW serii 3

Opony do BMW serii 3 zostały drobiazgowo opracowane przy użyciu oprogramowania 3D. Dzięki temu inżynierowie z Bridgestone uzyskali optymalny rozkład nacisków na podłoże, który gwarantuje znakomitą przyczepność. Nowa mieszanka gumowa pozwoliła istotnie zredukować opór toczenia przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych parametrów wydajnościowych. Na oryginalne wyposażenie aut serii 3 wybrano trzy modele: opony letnie Turanza T005, zimowe Blizzak LM001 oraz całoroczne LS100A.

Opony do BMW serii 8, czyli dynamika przede wszystkim

Przy projektowaniu opon do BMW serii 8 japoński producent dążył przede wszystkim do pogodzenia komfortu jazdy z typowo sportowym charakterem samochodu. Aby sprostać tym wymaganiom, zespół badawczo-rozwojowy Bridgestone zaczął swoją pracę od zera. W efekcie udanych eksperymentów z łączeniem materiałów powstało ogumienie charakteryzujące się bardzo dobrą przyczepnością na różnych typach nawierzchni. Jako oryginalne wyposażenie aut nowej serii 8 BMW zatwierdził dwa modele opon letnich z możliwością zastosowania technologii Run-Flat: Turanza T005 i Potenza S007.

CZYTAJ TAKŻE

Bridgestone opracuje opony do jazdy po Księżycu

Bridgestone zapowiedział swój udział w misji kosmicznej planowanej przez Japońską Agencję Aerokosmiczną. Cel: opracowanie opon przystosowanych do jazdy po Księżycu.

Nokian Tyres wyposaży pierwszy na świecie pojazd autonomiczny całkowicie odporny na warunki pogodowe

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres właśnie ogłosił podpisanie umowy na wyposażenie nowego autobusu autonomicznego, który będzie mógł poruszać się w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających, warunkach pogodowych.

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.

Show Pirelli P Zero w Genewie

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zapowiedział ciekawe dodatki do swojej serii sportowej P Zero, między innymi specjalne oznakowanie „Elect” oraz ogumienie „Color Edition”, które będzie fabrycznie montowane w niektórych autach.