Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Opony Bridgestone na oryginalnym wyposażeniu BMW X5 serii 3 i 8

Japoński producent ogumienia Bridgestone ogłosił nawiązanie współpracy z BMW w zakresie dostawy opon do nowych modeli X5 serii 3 i 8.

Opony Bridgestone w wyposażeniu BMW

Opony szyte na miarę do wszystkich modeli BMW

Bridgestone oferuje coraz lepsze opony do samochodów elektrycznych BMW, ale nie zaniedbuje segmentu aut spalinowych. Po udanej współpracy przy modelach BMW i3, i3s oraz i8 japoński producent dostarczy oryginalne ogumienie do BMW X5 serii 3 i 8. W przypadku aut elektrycznych najważniejsza była oszczędność i technologia ologic, tym razem liczy się przede wszystkim komfort jazdy oraz dynamika.

Opony do BMW X5

Projektując nowe opony do BMW X5, Bridgestone postawił sobie za cel idealną współpracę ogumienia z zawieszeniem sterowanym elektronicznie, tylnym zawieszeniem wielowahaczowym i adaptacyjnym zawieszeniem pneumatycznym. Po licznych próbach BMW ostatecznie zatwierdził osiem wariantów do felg o średnicy od 18 do 21 cali. Na ogumienie letnie wybrano Alenza 001, a na zimowe – Blizzak LM001. Oba modele korzystają z technologii Run-Flat.

Innowacyjne opony do BMW serii 3

Opony do BMW serii 3 zostały drobiazgowo opracowane przy użyciu oprogramowania 3D. Dzięki temu inżynierowie z Bridgestone uzyskali optymalny rozkład nacisków na podłoże, który gwarantuje znakomitą przyczepność. Nowa mieszanka gumowa pozwoliła istotnie zredukować opór toczenia przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych parametrów wydajnościowych. Na oryginalne wyposażenie aut serii 3 wybrano trzy modele: opony letnie Turanza T005, zimowe Blizzak LM001 oraz całoroczne LS100A.

Opony do BMW serii 8, czyli dynamika przede wszystkim

Przy projektowaniu opon do BMW serii 8 japoński producent dążył przede wszystkim do pogodzenia komfortu jazdy z typowo sportowym charakterem samochodu. Aby sprostać tym wymaganiom, zespół badawczo-rozwojowy Bridgestone zaczął swoją pracę od zera. W efekcie udanych eksperymentów z łączeniem materiałów powstało ogumienie charakteryzujące się bardzo dobrą przyczepnością na różnych typach nawierzchni. Jako oryginalne wyposażenie aut nowej serii 8 BMW zatwierdził dwa modele opon letnich z możliwością zastosowania technologii Run-Flat: Turanza T005 i Potenza S007.

CZYTAJ TAKŻE

Sukces firmy Continental w segmencie oryginalnego wyposażenia

Wiodący europejscy producenci samochodów coraz chętniej sięgają po opony Continental.

Już milion razy skorzystano z usługi SnapSkan udostępnionej przez firmę Nokian

Opracowana przez Nokian Tyres cyfrowa usługa badania stanu ogumienia SnapSkan w maju tego roku obsłużyła milionowego użytkownika. Wyniki badań przeprowadzonych w Finlandii pokazują, że 10% kierowców w tym kraju jeździ na niebezpiecznie zużytych oponach.

Enliten – technologia Bridgestone dla bardziej ekologicznych opon

Japoński producent ogumienia Bridgestone zaprezentował najnowszą technologię „Enliten”, która umożliwi produkcję opon bardziej przyjaznych dla środowiska. Technologia ta pozwala zmniejszyć zużycie paliwa, emisję CO2 i opór toczenia nawet o 20%.


Pirelli we współpracy z Pumą stworzą buty inspirowane oponami

Włoski producent ogumienia Pirelli zaprezentował nowy model obuwia stworzony we współpracy z Pumą. Czerpiące ze stylistyki opon sportowych buty o nazwie Replicat-X dopełnią kolekcję luksusowych produktów z serii Pirelli Design.