Porównaj opony i znajdź je w najlepszej cenie!

Pirelli P Zero World otwiera luksusowe centrum montażu ogumienia w Melbourne

Po Los Angeles (2016), Monachium (2017), Monako (2018) i Dubaju (początek 2019) przyszła wreszcie pora na inaugurację pierwszego centrum montażu P Zero World na antypodach, a dokładnie w Melbourne. W ten sposób Pirelli dociera ze swoim uznanym ogumieniem już na czwarty kontynent. Co poza tym? Marka oferuje klientom prestiżowe produkty i usługi.

Pirelli P Zero World – salon z oponami do prestiżowych samochodów w Melbourne

Nowo otwarty salon P Zero World w jednej z dzielnic Melbourne © Pirelli

P Zero World – luksusowy salon oponiarski

P Zero World to unikalny pomysł marketingowy Pirelli mający na celu promocję wysokowydajnych opon serii P Zero. Najnowszy salon prestiżowej włoskiej marki powstał w australijskim Melbourne. Na powierzchni 1200 m2 urządzono pięć różnych lokali usługowych z ofertą ekskluzywnych produktów przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów i właścicieli luksusowych aut osobowych i sportowych. Mogą oni zapoznać się tam z pełną gamą ogumienia Pirelli, m.in. wydajnymi oponami sportowymi P Zero Trofeo R czy zaprojektowanymi w oparciu o najnowsze technologie produktami z serii Pirelli Collezione, przeznaczonymi do zabytkowych samochodów. Ale P Zero World to nie tylko opony samochodowe. Znajdziemy tu również ogumienie do motocykli i rowerów szosowych. Pirelli Design to z kolei unikatowa kolekcja gadżetów i akcesoriów zaprojektowanych we współpracy z uznanymi światowymi markami jak Montblanc, Puma czy Tecnorib.

P Zero World oferuje ponadto szereg usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów – od naprawy samochodów, poprzez wypożyczanie aut zastępczych aż po spersonalizowane porady dotyczące konkretnych modeli pojazdów. Otwierając ten wyjątkowy salon w Australii, Pirelli jako uznany dostawca wyposażenia do najbardziej prestiżowych aut na świecie chce tym bardziej wzmocnić swoją pozycję w dziedzinie wysokiej klasy produktów i usług dla koneserów motoryzacji.

P Zero World Dubaj – po Los Angeles, Monachium i Monako Pirelli otwiera salon w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Pirelli P Zero World prezentuje najznamienitsze samochody w Melbourne

© Pirelli

Pirelli P Zero – ogumienie wybitnie sportowe

Nowy salon Pirelli powstał w Melbourne, ponieważ to właśnie tam rejestruje się najwięcej luksusowych samochodów na kontynencie. Drugim powodem jest pobliska największa w Australii włoska diaspora.

Nie zapominajmy, że Pirelli to wyłączny dostawca ogumienia dla wielu prestiżowych imprez sportowych, w tym zawodów Formuły 1. Dzięki temu zdobył uznanie takich marek jak Ferrari, Lamborghini czy Maserati. To właśnie te motoryzacyjne perełki zaprezentowano na paradzie podczas uroczystości otwarcia P Zero World w Melbourne, podczas gdy Aventador S i Huracàn Evo wyciskały z opon P Zero siódme poty na torze. Z kolei model Urus z homologowanym ogumieniem Lamborghini posłużył do testów na bezdrożach. Przy okazji zaprezentowania najwybitniejszych osiągnięć w dziedzinie motoryzacji Pirelli chciał pochwalić się jakością i wszechstronnością oferowanych produktów – od opon P Zero i P Zero Corsa przeznaczonych do jazdy sportowej i drogowej po modele Scorpion Winter i All Season do jazdy terenowej.

Pirelli P Zero World – parada prestiżowych samochodów w Albert Park w Melbourne

© Pirelli

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Track Connect w darmowej wersji dla każdego

Od teraz dostępna jest nowa wersja aplikacji Track Connect z darmowymi funkcjami dla każdego. Rozwiązanie proponowane przez firmę Michelin bardzo zmieniło się od czasów premiery pierwszej wersji, która miała miejsce dwa lata temu. Specjaliści z Michelin chcieli stworzyć produkt przyjazny i uwzględniający potrzeby zarówno kierowców zawodowych, jak i amatorów. Z niniejszego artykułu dowiesz się więcej o samej technologii oraz wprowadzonych usprawnieniach. Przeczytasz o trzech nowych trybach działania aplikacji i dowiesz się, jakie auta wyposażone są w moduł Track Connect.

Bridgestone i Microsoft pracują nad poprawą bezpieczeństwa opon

Producenci ogumienia w swoich nowych przedsięwzięciach śmiało wybiegają w przyszłość. Bezpieczeństwo kierowców i pasażerów wymaga kontroli zużycia bieżnika i ciśnienia w kołach, ale nie tylko. Częsta jazda po nierównej nawierzchni prowadzi do stopniowej degradacji opon, a uszkodzone ogumienie może negatywnie wpływać na pracę samochodu. Właśnie dlatego Bridgestone we współpracy z Microsoftem opracowali system bieżącej kontroli stanu opon dedykowany do pojazdów współpracujących z siecią.

Jakie marki opon pochodzą z Niemiec?

Które firmy produkujące opony powstały w Niemczech? Jakie marki ogumienia pochodzą z Niemiec? Continental to nie tylko jedna z najbardziej znanych na świecie marek, która nieustannie zdobywa wysokie miejsca w rozmaitych rankingach opon. To również wielki koncern, do którego należy kilka mniej znanych marek. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać innych niemieckich producentów ogumienia.

Producenci ogumienia próbują zaistnieć na zawodach e-sportowych

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że wielu producentów ogumienia regularnie pojawia się ze swoimi markami na rozmaitych zawodach motorowych, a obecność tę regulują poważnie negocjowane umowy – niekiedy również na wyłączność. Tymczasem w wirtualnym świecie wyłaniają się nowe możliwości współpracy. Wraz z profesjonalizacją graczy, a także za sprawą odwołania licznych tradycyjnych imprez w 2020 roku coraz więcej producentów opon próbuje zaistnieć na wirtualnych torach wyścigowych.