Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Skąd pochodzą producenci? Indyjskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Apollo? Gdzie produkuje się opony CEAT oraz MRF? Poznaj najważniejsze indyjskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach z tego kraju.

Indyjskie marki opon

Czy znasz indyjskie marki opon? © rezulteo

W ciągu ostatnich lat wiele indyjskich marek opon utorowało sobie drogę na rynki europejskie i światowe. Oto nasz wybór najbardziej znanych indyjskich producentów ogumienia.

Opony Apollo Tyres

Firma Apollo Tyres powstała w 1972 roku w mieście Gurgaon położonym niedaleko stolicy kraju – Nowego Delhi. Z biegiem lat dołączyła do czołówki światowych producentów ogumienia i obecnie sprzedaje swoje produkty w przeszło stu krajach. W fabrykach na terenie Indii i Europy powstają opony do jednośladów, samochodów osobowych, użytkowych i ciężarowych. W 2009 roku firma Apollo Tyres przejęła holenderską markę ogumienia Vredestein, przyspieszając tym samym tempo swej globalnej ekspansji.

Opony MRF

MRF, czyli Madras Rubber Factory, to indyjski producent opon z siedzibą w mieście Ćennaj (Madras) na południowym wschodzie kraju. Wprawdzie firma założona została już w 1946 roku, ale dopiero od 1952 zajmuje się produkcją ogumienia. MRF nawiązała współpracę techniczną z renomowanymi firmami z branży oponiarskiej, jak choćby BF Goodrich czy Marangoni. Specjalizuje się przede wszystkim w produkcji opon do samochodów osobowych, choć w swojej ofercie posiada również ogumienie do jednośladów, aut ciężarowych, pojazdów rolniczych, a także samochodów terenowych.

Opony CEAT

CEAT to producent opon z siedzibą w Mumbaju na północnym wschodzie Indii. Firma ma ciekawą historię. Założył ją w 1924 roku w Turynie Virginio Bruni Tedeschi, dziadek Carli Bruni-Sarkozy, żony byłego prezydenta Francji. W 1958 roku ojciec Carli przeniósł firmę do Indii. CEAT, należąca obecnie do konglomeratu RPG Enterprises, produkuje 15 milionów opon rocznie. W ofercie ma szeroką gamę produktów do różnych pojazdów – samochodów osobowych, jednośladów, maszyn rolniczych, lekkich pojazdów użytkowych, samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych itd.

Opony JK Tyres

JK Tyres to indyjski producent opon z siedzibą w Delhi. Firma powstała w 1974 roku posiada obecnie 9 zakładów produkcyjnych w Indiach i nie tylko. Produkuje niemal 20 milionów opon rocznie. JK Tyres eksportuje do 80 krajów na całym świecie opony do samochodów osobowych, ciężarowych i terenowych.

CZYTAJ TAKŻE

Opony Bridgestone na oryginalnym wyposażeniu BMW X5 serii 3 i 8

Japoński producent ogumienia Bridgestone ogłosił nawiązanie współpracy z BMW w zakresie dostawy opon do nowych modeli X5 serii 3 i 8.

Bridgestone opracuje opony do jazdy po Księżycu

Bridgestone zapowiedział swój udział w misji kosmicznej planowanej przez Japońską Agencję Aerokosmiczną. Cel: opracowanie opon przystosowanych do jazdy po Księżycu.

Nokian Tyres wyposaży pierwszy na świecie pojazd autonomiczny całkowicie odporny na warunki pogodowe

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres właśnie ogłosił podpisanie umowy na wyposażenie nowego autobusu autonomicznego, który będzie mógł poruszać się w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających, warunkach pogodowych.

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.