Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Skąd pochodzą producenci? Indyjskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Apollo? Gdzie produkuje się opony CEAT oraz MRF? Poznaj najważniejsze indyjskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach z tego kraju.

Indyjskie marki opon

Czy znasz indyjskie marki opon? © rezulteo

W ciągu ostatnich lat wiele indyjskich marek opon utorowało sobie drogę na rynki europejskie i światowe. Oto nasz wybór najbardziej znanych indyjskich producentów ogumienia.

Opony Apollo Tyres

Firma Apollo Tyres powstała w 1972 roku w mieście Gurgaon położonym niedaleko stolicy kraju – Nowego Delhi. Z biegiem lat dołączyła do czołówki światowych producentów ogumienia i obecnie sprzedaje swoje produkty w przeszło stu krajach. W fabrykach na terenie Indii i Europy powstają opony do jednośladów, samochodów osobowych, użytkowych i ciężarowych. W 2009 roku firma Apollo Tyres przejęła holenderską markę ogumienia Vredestein, przyspieszając tym samym tempo swej globalnej ekspansji.

Opony MRF

MRF, czyli Madras Rubber Factory, to indyjski producent opon z siedzibą w mieście Ćennaj (Madras) na południowym wschodzie kraju. Wprawdzie firma założona została już w 1946 roku, ale dopiero od 1952 zajmuje się produkcją ogumienia. MRF nawiązała współpracę techniczną z renomowanymi firmami z branży oponiarskiej, jak choćby BF Goodrich czy Marangoni. Specjalizuje się przede wszystkim w produkcji opon do samochodów osobowych, choć w swojej ofercie posiada również ogumienie do jednośladów, aut ciężarowych, pojazdów rolniczych, a także samochodów terenowych.

Opony CEAT

CEAT to producent opon z siedzibą w Mumbaju na północnym wschodzie Indii. Firma ma ciekawą historię. Założył ją w 1924 roku w Turynie Virginio Bruni Tedeschi, dziadek Carli Bruni-Sarkozy, żony byłego prezydenta Francji. W 1958 roku ojciec Carli przeniósł firmę do Indii. CEAT, należąca obecnie do konglomeratu RPG Enterprises, produkuje 15 milionów opon rocznie. W ofercie ma szeroką gamę produktów do różnych pojazdów – samochodów osobowych, jednośladów, maszyn rolniczych, lekkich pojazdów użytkowych, samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych itd.

Opony JK Tyres

JK Tyres to indyjski producent opon z siedzibą w Delhi. Firma powstała w 1974 roku posiada obecnie 9 zakładów produkcyjnych w Indiach i nie tylko. Produkuje niemal 20 milionów opon rocznie. JK Tyres eksportuje do 80 krajów na całym świecie opony do samochodów osobowych, ciężarowych i terenowych.

CZYTAJ TAKŻE

Hexonic i Aeroflow: dwa modele inteligentnych opon przyszłości od firmy Hankook

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w niemieckim Essen Hankook zaprezentował dwa prototypowe modele opon opracowane w ramach projektu Design Innovation. Opony „Aeroflow” i „Hexonic” to nowatorskie podejście do mobilności i technologii jutra, która znajdzie zastosowanie zarówno w samochodach miejskich, jak i autach wyścigowych.

Skąd pochodzą producenci? Południowokoreańskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Hankook? Gdzie produkuje się opony Nexen oraz Kumho? Poznaj najważniejsze koreańskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach ogumienia z Korei Południowej.

Z jakich krajów pochodzą producenci opon? Chińskie marki ogumienia

Z jakiego kraju pochodzą opony Wanli? Skąd wywodzą się marki Sailun albo Doublestar? Które chińskie marki opon są najlepsze? Odkryj listę chińskich marek oraz licznych chińskich firm branży oponiarskiej produkujących w Chinach. Być może dzięki niej zmienisz swoje spojrzenie na chińskie opony.

Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV na oryginalnym wyposażeniu auta DS7 Crossback

Firmy Goodyear i DS Automobiles podpisały nową umowę o współpracy w zakresie oryginalnego wyposażenia. Letnie opony Eagle F1 Asymmetric 3 SUV będą fabrycznie montowane w SUV-ach DS7 Crossback.