Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Skąd pochodzą producenci? Południowokoreańskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Hankook? Gdzie produkuje się opony Nexen oraz Kumho? Poznaj najważniejsze koreańskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach ogumienia z Korei Południowej.

Koreańskie marki opon i producenci ogumienia z Korei Południowej

Poznaj historię najbardziej znanych marek ogumienia z Korei Południowej. © rezulteo

Czy warto kupować opony z Korei?

Na rynku istnieją obecnie trzy liczące się południowokoreańskie marki ogumienia. Z tego wpisu dowiesz się więcej o historii tych azjatyckich firm, które wypracowały sobie uznaną międzynarodową pozycję. Koreańscy producenci stawiają przede wszystkim na ciągłe doskonalenie techniczne, w którym najważniejszą rolę odgrywają ośrodki badawczo-rozwojowe tworzone nie tylko w Azji, ale również w Europie i Ameryce Południowej. Dzięki takiemu podejściu oferowane przez nich opony letnie, zimowe oraz całoroczne zdobywają coraz lepsze noty w różnych testach przeprowadzanych przez niezależne instytucje. Marki te zyskały międzynarodową renomę dzięki sponsoringowi sportowemu, zwłaszcza sportów motorowych oraz piłki nożnej.

Południowokoreańskie opony Hankook

Hankook Tire to koreański producent ogumienia działający od 1941 roku w stolicy Korei Południowej – Seulu, pierwotnie pod nazwą Chosun Tyre. Firma przyjęła swoją obecną nazwę dopiero w 1978 roku. W języku koreańskim Hankook znaczy po prostu „Korea Południowa”. W założeniu ma to więc być flagowa koreańska marka ogumienia. Firma przeznaczyła duże nakłady na inwestycje w rozwój technologii produkcji opon. Obecnie Hankook posiada pięć ośrodków badawczo-rozwojowych mieszczących się w Korei, Niemczech, Chinach, Japonii i Stanach Zjednoczonych i zatrudnia przeszło 22 000 pracowników na całym świecie. Dzięki tym wysiłkom znalazła się na 7 miejscu wśród światowych producentów opon w 2017 roku z łączną sprzedażą na poziomie 104 mln szt. Oprócz opon do samochodów osobowych Hankook produkuje również akumulatory, klocki hamulcowe oraz koła. Hankook bardzo angażuje się w piłkę nożną i jest oficjalnym sponsorem Ligi Europejskiej UEFA, Realu Madryt, AS Monako, Borussii Dortmund i SSC Napoli. Jeżeli chodzi o sporty motorowe, Hankook jest sponsorem oraz wyłącznym dostawcą ogumienia dla DTM – najważniejszej serii wyścigowej samochodów w Niemczech.

Południowokoreańskie opony Kumho

Kumho Tire to południowokoreańska marka ogumienia powstała w 1960 roku w mieście Gwangju. Pierwotna nazwa Samyang Tire została szybko zmieniona na „Kumho” od pierwszego właściciela marki – konglomeratu Kumho Asiana Group. W 2017 roku konglomerat odsprzedał swoje udziały chińskiemu koncernowi Qingdao Doublestar. Kumho Tire zatrudnia prawie 11 000 osób na całym świecie, głównie w sektorze produkcji opon do samochodów osobowych. Aby wzmocnić świadomość swojej marki na świecie, ten południowokoreański producent ogumienia chętnie sponsoruje sportowców. W Stanach Zjednoczonych jest oficjalnym sponsorem ligi koszykarskiej NBA, a w Europie sponsoruje kluby piłkarskie, m.in. Tottenham Hotspur.

Południowokoreańskie opony Nexen

Nexen Tire to kolejny uznany południowokoreański producent ogumienia. Firma założona została w 1942 roku w mieście Yangsan, pierwotnie pod nazwą Heung-A Tire company, potem nazywała się Woosung Tire, aż wreszcie w 2000 roku zmieniła nazwę na Nexen Tire Corporation. Jest to zbitka słów „next” i „century” (ang. nowe stulecie). Nexen powołał do życia sieć ośrodków badawczo-rozwojowych rozmieszczonych w USA, Niemczech i Chinach. Ten południowokoreański gigant produkuje głównie opony do samochodów osobowych, SUV-ów i lekkich aut dostawczych. Firma Nexen mocno angażuje się w sponsorowanie sportowców, zwłaszcza piłkarzy. Jest między innymi oficjalnym sponsorem obecnego mistrza Anglii – Manchester City, australijskiego klubu Melbourne City należącego do tego samego właściciela oraz niemieckiego klubu Eintracht Frankfurt.

CZYTAJ TAKŻE

Sukces firmy Continental w segmencie oryginalnego wyposażenia

Wiodący europejscy producenci samochodów coraz chętniej sięgają po opony Continental.

Już milion razy skorzystano z usługi SnapSkan udostępnionej przez firmę Nokian

Opracowana przez Nokian Tyres cyfrowa usługa badania stanu ogumienia SnapSkan w maju tego roku obsłużyła milionowego użytkownika. Wyniki badań przeprowadzonych w Finlandii pokazują, że 10% kierowców w tym kraju jeździ na niebezpiecznie zużytych oponach.

Enliten – technologia Bridgestone dla bardziej ekologicznych opon

Japoński producent ogumienia Bridgestone zaprezentował najnowszą technologię „Enliten”, która umożliwi produkcję opon bardziej przyjaznych dla środowiska. Technologia ta pozwala zmniejszyć zużycie paliwa, emisję CO2 i opór toczenia nawet o 20%.


Pirelli we współpracy z Pumą stworzą buty inspirowane oponami

Włoski producent ogumienia Pirelli zaprezentował nowy model obuwia stworzony we współpracy z Pumą. Czerpiące ze stylistyki opon sportowych buty o nazwie Replicat-X dopełnią kolekcję luksusowych produktów z serii Pirelli Design.