Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Skąd pochodzą producenci? Tajlandzkie marki opon

Jakie opony produkuje się w Tajlandii? Czy warto je kupować? Zanim podejmiesz decyzję, przeczytaj nasz artykuł, w którym opisujemy najbardziej znane tajlandzkie marki opon.

Tajlandzcy producenci ogumienia i najlepsze opony z Tajlandii

Jakie marki opon pochodzą z Tajlandii? © rezulteo 

Czy warto kupować opony z Tajlandii?

W poprzednich wpisach z naszego azjatyckiego cyklu przedstawiliśmy już między innymi producentów opon z Japonii i Chin, a dzisiaj kolej na tajlandzkie marki ogumienia. Choć producenci z tego kraju nie są jeszcze tak znani jak konkurencyjne firmy z Azji i innych zakątków globu, to trzeba przyznać, że dzielnie walczą o uznanie na międzynarodowych rynkach. Tajlandia jako światowy lider w produkcji naturalnego kauczuku przez wiele lat była i zresztą w dalszym ciągu pozostaje bardzo ważnym krajem dla wielu producentów ogumienia z całego świata. To właśnie tu ulokowali liczne fabryki opon i przenieśli znaczną część swojej produkcji. Wnieśli też know-how, na którym skorzystało kilka lokalnych marek. W chwili obecnej firmy te zaczynają podbój zagranicznych rynków. Z tego wpisu dowiesz się więcej o tajlandzkich producentach ogumienia, ich historii oraz oferowanych produktach.

Tajlandzkie opony Vee Rubber

Założona w 1977 roku przez tajlandzkiego biznesmena Vitora Sukanjanaponga firma Vee Rubber początkowo zajmowała się produkcją opon do rowerów i motocykli. Firma bardzo szybko zdobyła uznanie w Azji i ruszyła na podbój innych kontynentów, zwłaszcza Europy i Ameryki Północnej. Obecnie Vee Rubber zatrudnia przeszło 4000 pracowników na całym świecie, a jej siedziba mieści się w Bangkoku.

Oprócz oryginalnych opon do wielu japońskich motocykli produkuje też ogumienie do niemal wszystkich typów pojazdów: quadów, samochodów osobowych, ciężarówek itd. Vee Rubber jest również właścicielem marki opon Veento sprzedawanych głównie w Stanach Zjednoczonych.

Tajlandzkie opony Deestone

Założona w 1977 roku przez Tajlandczyka Suvita Vongsariyavanicha firma Deestone ma siedzibę w Samut Sakhon, niedaleko stolicy kraju – Bangkoku. Początkowo specjalizowała się głównie w produkcji opon do samochodów ciężarowych i jednośladów, ale od 2007 roku rozszerzyła asortyment o opony radialne do aut osobowych sprzedawane pod marką Deestone oraz Deerubber.

 

Deestone jest również właścicielem marki Thunderer przeznaczonej głównie na rynek amerykański.

CZYTAJ TAKŻE

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.

Show Pirelli P Zero w Genewie

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zapowiedział ciekawe dodatki do swojej serii sportowej P Zero, między innymi specjalne oznakowanie „Elect” oraz ogumienie „Color Edition”, które będzie fabrycznie montowane w niektórych autach.

Goodyear Golden Sahara II – prototyp autonomicznego samochodu z lat 50 z przezroczystymi oponami

Amerykański producent ogumienia Goodyear zaprezentował prototyp samochodu z lat 50, do którego opracował przezroczyste opony. Odnaleziony po latach Golden Sahara II można podziwiać na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie.

Goodyear Aero – prototypowe opony do samochodów latających i autonomicznych

Goodyear nie przestaje zaskakiwać gości międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. W 2016 roku amerykański producent zaprezentował opony kuliste, w zeszłym roku – ogumienie na bazie włókien roślinnych, a na tegorocznych targach pokazuje innowacyjny prototyp opon do autonomicznych samochodów przyszłości.