Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Sukces firmy Continental w segmencie oryginalnego wyposażenia

Wiodący europejscy producenci samochodów coraz chętniej sięgają po opony Continental.

Sukces Continental w segmencie OE

© Continental

Lider w segmencie oryginalnego wyposażenia

Około jednej trzeciej nowych samochodów w Europie trafia do salonów z ogumieniem niemieckiej firmy Continental. Liczba ta wzrasta trzykrotnie w przypadku najlepiej sprzedających się modeli, jak Volkswagen Golf, Renault Clio czy Ford Fiesta. Maksymalny komfort jazdy nawet przy wysokiej prędkości sprawia, że produkty potentata z Hanoweru znajdziemy też w prestiżowych autach sportowych, jak Porsche, Maserati, Maybach i Rolls-Royce. Producenci samochodów elektrycznych, m.in. Audi, Tesla i Renault, doceniają ogumienie Continental zwłaszcza za niskie opory toczenia. 

Portfel klientów Continental nie ogranicza się wyłącznie do europejskich koncernów motoryzacyjnych – dalekowschodnie firmy, jak np. Hyundai, również wykazują zainteresowanie know-how niemieckiego producenta opon.  

Przyczyn tego spektakularnego sukcesu należy upatrywać w ogromnym doświadczeniu inżynierów z Continental oraz w udanej współpracy z innymi spółkami grupy, zajmującymi się m.in. produkcją hamulców i podwozi. Wszystkie opony są drobiazgowo projektowane, a następnie poddawane rygorystycznym testom, aż do uzyskania parametrów wydajnościowych zgodnych ze specyfikacjami konkretnych producentów. Powstałe w ten sposób ogumienie jest specjalnie oznakowane celem potwierdzenia homologacji. Przykładowo oznaczenie „MO” znajdziemy na oponach przeznaczonych do Mercedesa, z kolei produkty dedykowane do BMW są sygnowane gwiazdką (*).

Perspektywy rozwoju

Continental podpisał niedawno kolejne umowy o współpracy w zakresie dostaw oryginalnego wyposażenia pojazdów. W ramach jednej z nich ma zaoferować opony letnie i zimowe do Audi e-tron i Q8/SQ8. Dostarczy również ogumienie do BMW X7, X3M, X3 i Z4 oraz do luksusowego modelu Rolls Royce’a Cullinan. Z kolei Porsche zamierza odtąd korzystać ze specjalistycznej wiedzy Continental w produkcji opon zimowych.

CZYTAJ TAKŻE

Bridgestone i Microsoft pracują nad poprawą bezpieczeństwa opon

Producenci ogumienia w swoich nowych przedsięwzięciach śmiało wybiegają w przyszłość. Bezpieczeństwo kierowców i pasażerów wymaga kontroli zużycia bieżnika i ciśnienia w kołach, ale nie tylko. Częsta jazda po nierównej nawierzchni prowadzi do stopniowej degradacji opon, a uszkodzone ogumienie może negatywnie wpływać na pracę samochodu. Właśnie dlatego Bridgestone we współpracy z Microsoftem opracowali system bieżącej kontroli stanu opon dedykowany do pojazdów współpracujących z siecią.

Jakie marki opon pochodzą z Niemiec?

Które firmy produkujące opony powstały w Niemczech? Jakie marki ogumienia pochodzą z Niemiec? Continental to nie tylko jedna z najbardziej znanych na świecie marek, która nieustannie zdobywa wysokie miejsca w rozmaitych rankingach opon. To również wielki koncern, do którego należy kilka mniej znanych marek. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać innych niemieckich producentów ogumienia.

Producenci ogumienia próbują zaistnieć na zawodach e-sportowych

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że wielu producentów ogumienia regularnie pojawia się ze swoimi markami na rozmaitych zawodach motorowych, a obecność tę regulują poważnie negocjowane umowy – niekiedy również na wyłączność. Tymczasem w wirtualnym świecie wyłaniają się nowe możliwości współpracy. Wraz z profesjonalizacją graczy, a także za sprawą odwołania licznych tradycyjnych imprez w 2020 roku coraz więcej producentów opon próbuje zaistnieć na wirtualnych torach wyścigowych.

Covid-19 – Michelin zamierza produkować milion masek wielorazowego użytku tygodniowo

Giganci przemysłu mobilizują się do walki z koronawirusem. Michelin zapowiedział, że 10 jego zakładów w rożnych krajach Europy aktywnie włączy się do walki z pandemią, produkując maski klasy FFP1 i FFP2.