Tu znajdziesz najlepsze opony w najlepszej cenie

rezulteo pomaga wybrać i kupić opony

Technologia DriveGuard Run-Flat będzie dostępna w najnowszych modelach marki Bridgestone

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu firma Bridgestone ogłosiła, że jej technologia DriveGuard Run-Flat, która do tej pory była zarezerwowana dla niektórych rodzajów produktów, będzie dostępna w najnowszych modelach opon tej marki.

Bridgestone wyposaża swoje opony w technologię DriveGuard

Bridgestone wyposaża swoje opony w technologię DriveGuard. © Bridgestone

Technologia wysokiej klasy dostępna dla wszystkich

Możliwość przejechania 80 km z prędkością 80 km/h na przebitej oponie nie będzie już przywilejem tylko niektórych użytkowników. Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu firma Bridgestone ogłosiła, że jej sztandarowa technologia DriveGuard Run-Flat zostanie wdrożona do produkcji różnych linii opon tej marki. Ta decyzja, która zostanie wprowadzona w życie w listopadzie 2018 r., oznacza zmianę kierunku działań firmy w stosunku do opony DriveGuard, która dotychczas była odrębnym modelem ogumienia.

Odtąd technologia DriveGuard Run-Flat (RFT) będzie dostępna w następujących oponach z najpopularniejszych linii marki Bridgestone:

-       w letnich oponach Turanza, których najnowszy model T005 wszedł do sprzedaży w zeszłym roku,

-       w oponach zimowych Blizzak,

-       w całorocznych oponach Weather Control A005 wprowadzonych na rynek na początku roku.

Tak więc niektóre rozmiary wymienionych opon będą wyposażone w tę technologię zarówno w przypadku ogumienia montowanego fabrycznie, jak i opon na wymianę. Jest to nowość, której nie wprowadził jeszcze żaden inny producent. Opony DriveGuard RFT mogą być montowane w dowolnych samochodach wyposażonych w system TPMS obowiązkowy dla nowych aut od 1 listopada 2014 r.

„Firma Bridgestone przywiązuje dużą wagę do rozwoju technologii Run-Flat” – mówi Paolo Ferrari, prezes firmy Bridgestone EMEA. „Jako pierwsi pokazaliśmy ją szerokiej publiczności ponad 30 lat temu i nadal w nią wierzymy. [...] Zwiększając jej dostępność, umożliwiamy korzystanie z niej większej liczbie kierowców, którzy mogą kontynuować jazdę niezależnie od przeszkód”.

CZYTAJ TAKŻE

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu: Michelin pokazuje możliwości swoich opon używanych

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu francuski producent Michelin podkreślał skuteczność swoich opon nawet w przypadku wysokiego stopnia ich zużycia.

Bridgestone wprowadza na rynek My Speedy, aplikację na smartfony ułatwiającą serwisowanie auta

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu firma Bridgestone pokazała swoją aplikację na smartfony My Speedy, która pozwala kierowcy sprawdzać stan auta w czasie rzeczywistym.

Opony Vredestein będą fabrycznie montowane w autach Volkswagen Touareg

Holenderski producent Vredestein poinformował, że będzie dostawcą opon letnich i całorocznych do SUV-a Touareg marki Volkswagen.

Pirelli otwiera swój trzeci salon P Zero World w Monako

Włoski producent opon Pirelli otworzył w Monte Carlo swój nowy, drugi w Europie, salon P Zero World.