Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Technologia DriveGuard Run-Flat będzie dostępna w najnowszych modelach marki Bridgestone

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu firma Bridgestone ogłosiła, że jej technologia DriveGuard Run-Flat, która do tej pory była zarezerwowana dla niektórych rodzajów produktów, będzie dostępna w najnowszych modelach opon tej marki.

Bridgestone wyposaża swoje opony w technologię DriveGuard

Bridgestone wyposaża swoje opony w technologię DriveGuard. © Bridgestone

Technologia wysokiej klasy dostępna dla wszystkich

Możliwość przejechania 80 km z prędkością 80 km/h na przebitej oponie nie będzie już przywilejem tylko niektórych użytkowników. Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu firma Bridgestone ogłosiła, że jej sztandarowa technologia DriveGuard Run-Flat zostanie wdrożona do produkcji różnych linii opon tej marki. Ta decyzja, która zostanie wprowadzona w życie w listopadzie 2018 r., oznacza zmianę kierunku działań firmy w stosunku do opony DriveGuard, która dotychczas była odrębnym modelem ogumienia.

Odtąd technologia DriveGuard Run-Flat (RFT) będzie dostępna w następujących oponach z najpopularniejszych linii marki Bridgestone:

-       w letnich oponach Turanza, których najnowszy model T005 wszedł do sprzedaży w zeszłym roku,

-       w oponach zimowych Blizzak,

-       w całorocznych oponach Weather Control A005 wprowadzonych na rynek na początku roku.

Tak więc niektóre rozmiary wymienionych opon będą wyposażone w tę technologię zarówno w przypadku ogumienia montowanego fabrycznie, jak i opon na wymianę. Jest to nowość, której nie wprowadził jeszcze żaden inny producent. Opony DriveGuard RFT mogą być montowane w dowolnych samochodach wyposażonych w system TPMS obowiązkowy dla nowych aut od 1 listopada 2014 r.

„Firma Bridgestone przywiązuje dużą wagę do rozwoju technologii Run-Flat” – mówi Paolo Ferrari, prezes firmy Bridgestone EMEA. „Jako pierwsi pokazaliśmy ją szerokiej publiczności ponad 30 lat temu i nadal w nią wierzymy. [...] Zwiększając jej dostępność, umożliwiamy korzystanie z niej większej liczbie kierowców, którzy mogą kontynuować jazdę niezależnie od przeszkód”.

CZYTAJ TAKŻE

Systemy TPMS niedługo obowiązkowe w SUV-ach i lekkich pojazdach użytkowych

Rada Unii Europejskiej zaproponowała przepisy rozszerzające obowiązek stosowania systemów monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) na lekkie pojazdy użytkowe i SUV-y.

Hexonic i Aeroflow: dwa modele inteligentnych opon przyszłości od firmy Hankook

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w niemieckim Essen Hankook zaprezentował dwa prototypowe modele opon opracowane w ramach projektu Design Innovation. Opony „Aeroflow” i „Hexonic” to nowatorskie podejście do mobilności i technologii jutra, która znajdzie zastosowanie zarówno w samochodach miejskich, jak i autach wyścigowych.

Skąd pochodzą producenci? Południowokoreańskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Hankook? Gdzie produkuje się opony Nexen oraz Kumho? Poznaj najważniejsze koreańskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach ogumienia z Korei Południowej.

Skąd pochodzą producenci? Indyjskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Apollo? Gdzie produkuje się opony CEAT oraz MRF? Poznaj najważniejsze indyjskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach z tego kraju.