Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Technologia DriveGuard Run-Flat będzie dostępna w najnowszych modelach marki Bridgestone

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu firma Bridgestone ogłosiła, że jej technologia DriveGuard Run-Flat, która do tej pory była zarezerwowana dla niektórych rodzajów produktów, będzie dostępna w najnowszych modelach opon tej marki.

Bridgestone wyposaża swoje opony w technologię DriveGuard

Bridgestone wyposaża swoje opony w technologię DriveGuard. © Bridgestone

Technologia wysokiej klasy dostępna dla wszystkich

Możliwość przejechania 80 km z prędkością 80 km/h na przebitej oponie nie będzie już przywilejem tylko niektórych użytkowników. Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu firma Bridgestone ogłosiła, że jej sztandarowa technologia DriveGuard Run-Flat zostanie wdrożona do produkcji różnych linii opon tej marki. Ta decyzja, która zostanie wprowadzona w życie w listopadzie 2018 r., oznacza zmianę kierunku działań firmy w stosunku do opony DriveGuard, która dotychczas była odrębnym modelem ogumienia.

Odtąd technologia DriveGuard Run-Flat (RFT) będzie dostępna w następujących oponach z najpopularniejszych linii marki Bridgestone:

-       w letnich oponach Turanza, których najnowszy model T005 wszedł do sprzedaży w zeszłym roku,

-       w oponach zimowych Blizzak,

-       w całorocznych oponach Weather Control A005 wprowadzonych na rynek na początku roku.

Tak więc niektóre rozmiary wymienionych opon będą wyposażone w tę technologię zarówno w przypadku ogumienia montowanego fabrycznie, jak i opon na wymianę. Jest to nowość, której nie wprowadził jeszcze żaden inny producent. Opony DriveGuard RFT mogą być montowane w dowolnych samochodach wyposażonych w system TPMS obowiązkowy dla nowych aut od 1 listopada 2014 r.

„Firma Bridgestone przywiązuje dużą wagę do rozwoju technologii Run-Flat” – mówi Paolo Ferrari, prezes firmy Bridgestone EMEA. „Jako pierwsi pokazaliśmy ją szerokiej publiczności ponad 30 lat temu i nadal w nią wierzymy. [...] Zwiększając jej dostępność, umożliwiamy korzystanie z niej większej liczbie kierowców, którzy mogą kontynuować jazdę niezależnie od przeszkód”.

CZYTAJ TAKŻE

Opony Bridgestone na oryginalnym wyposażeniu BMW X5 serii 3 i 8

Japoński producent ogumienia Bridgestone ogłosił nawiązanie współpracy z BMW w zakresie dostawy opon do nowych modeli X5 serii 3 i 8.

Bridgestone opracuje opony do jazdy po Księżycu

Bridgestone zapowiedział swój udział w misji kosmicznej planowanej przez Japońską Agencję Aerokosmiczną. Cel: opracowanie opon przystosowanych do jazdy po Księżycu.

Nokian Tyres wyposaży pierwszy na świecie pojazd autonomiczny całkowicie odporny na warunki pogodowe

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres właśnie ogłosił podpisanie umowy na wyposażenie nowego autobusu autonomicznego, który będzie mógł poruszać się w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających, warunkach pogodowych.

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.