Tu znajdziesz najlepsze opony w najlepszej cenie

rezulteo pomaga wybrać i kupić opony

Z jakich krajów pochodzą producenci opon? Amerykańskie marki opon

W jakim kraju powstała grupa Goodyear? Skąd pochodzą marki Uniroyal, BFGoodrich czy Cooper Tires? Przedstawiamy ciąg dalszy naszej serii o producentach opon. Tym razem o markach amerykańskich!

Amerykańskie marki opon

Czy znasz marki i producentów opon pochodzących ze Stanów Zjednoczonych? © rezulteo

Goodyear

W 1898 roku Goodyear otworzył swoją pierwszą fabrykę w amerykańskim mieście Akron w stanie Ohio. Marka początkowo występowała pod nazwą… Dunlop i produkowała opony do rowerów i wozów. Na skutek samochodowego „boomu” przedsiębiorstwo szybko zmieniło nazwę na Goodyear i stało się firmą międzynarodową. W 1999 roku Goodyear wykupił nawet prawa do marki Dunlop w Europie i Ameryce Północnej, stając się tym samym jednym z najpotężniejszych producentów opon.

Firestone

Firma Firestone powstała w 1900 roku w „światowej stolicy kauczuku” – mieście Akron w stanie Ohio. Po restrukturyzacji przeprowadzonej w latach 80. firma przeniosła się do Chicago i została przejęta przez Bridgestone.

Cooper Tires

Cooper Tires to także amerykański producent opon. Firma Cooper Tires, założona w 1914 r. w amerykańskim mieście Akron w stanie Ohio, na swoją obecną nazwę czekała aż do 1946 roku. Producent przeniósł wówczas swoją siedzibę do Findlay w stanie Ohio. Grupa Cooper jest obecnie właścicielem różnych submarek opon, takich jak brytyjski Avon Tyres. Marka Cooper Tires działa obecnie w kilkunastu krajach na całym świecie.

BFGoodrich

Twórcą marki BFGoodrich, która szybko zyskała uznanie na całym świecie, był doktor Benjamin Franklin Goodrich (B.F.G). A gdzie mieściła się pierwsza fabryka? Oczywiście w Akron w Ohio! BFGoodrich, specjalista w dziedzinie opon 4x4 i wyścigów samochodowych, w 1990 roku dołączył do Grupy Michelin.

Uniroyal

Uniroyal lub „United States Rubber Company” to – jak sama nazwa wskazuje – amerykańska firma produkująca opony, założona w 1892 roku w Naugatuck w stanie Connecticut. Po trwającej kilka lat fuzji z marką BFGoodrich i przeniesieniu się do dawnej siedziby firmy... w Akron w stanie Ohio, w 1990 roku Uniroyal dołączył do Grupy Michelin. Europejski oddział marki należy z kolei do grupy Continental.

General Tire

Nie trudno się domyślić, że marka General Tire także narodziła się w Akron, stolicy amerykańskiego  przemysłu gumowego. A stało się to  w 1915 roku. Firma rozszerzyła swoją działalność w latach 40. a oddział zajmujący się oponami został przejęty przez Continental w 1987 roku.

Inne marki pochodzące z USA

Inne amerykańskie marki opon to: Dean Tires, Mastercraft Tires, Definity Tires, Roadmaster Tires, Mickey Thompson Tires and Wheels, Dayton Tires, Kelly Tires.

CZYTAJ TAKŻE

Firma Hankook sponsorem AS Monaco przez dwa najbliższe sezony piłkarskie

Koreański producent opon Hankook poinformował o nawiązaniu współpracy partnerskiej z klubem AS Monaco na 2 najbliższe sezony mistrzostw ligi francuskiej.

Falken sponsorem klubu Atlético Madryt w sezonie 2018/2019

Japoński producent opon Falken ogłosił podpisanie nowej umowy partnerskiej z hiszpańskim klubem piłki nożnej Atlético Madryt. Firma Falken, traktująca priorytetowo działania sponsorskie na rzecz piłki nożnej, poszerza w ten sposób swoje europejskie portfolio.

Dwa modele opon marki Bridgestone będą fabrycznie montowane w BMW X3

Japoński producent opon Bridgestone poinformował, że dwa modele wytwarzanych przez niego opon otrzymały homologację jako część pierwszego wyposażenia SUV-a BMW X3.

Opony Run Flat marki Pirelli otrzymały ponad 500 homologacji

Pirelli dokonuje bilansu strategii „Perfect Fit” i informuje o ponad 500 homologacjach przyznanych oponom Run Flat.