Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Z jakich krajów pochodzą producenci opon? Chińskie marki ogumienia

Z jakiego kraju pochodzą opony Wanli? Skąd wywodzą się marki Sailun albo Doublestar? Które chińskie marki opon są najlepsze? Odkryj listę chińskich marek oraz licznych chińskich firm branży oponiarskiej produkujących w Chinach. Być może dzięki niej zmienisz swoje spojrzenie na chińskie opony.

Chińskie marki opon: najlepsi producenci opon w Chinach

Poznaj największych chińskich producentów i marki opon oraz ich historię. © rezulteo

Na rynku oponiarskim istnieje wiele chińskich marek. Ten artykuł nie służy ich ocenie, a jedynie ich prezentacji.

Opony Aeolus

Założona w 1965 roku w chińskim mieście Jiaozuo firma Aeolus zaczynała od produkcji opon do ciężkich pojazdów budowlanych. Obecnie Aeolus jest spółką zależną konglomeratu ChemChina i ma w swojej ofercie wiele modeli opon przeznaczonych do różnych zastosowań i różnych rodzajów pojazdów: terenowych, osobowych, ciężarowych, wojskowych, rolniczych, leśnych itd.

Opony Doublestar

Firma powstała z inicjatywy państwa chińskiego prawie 100 lat temu w mieście Qingdao w prowincji Shandong. W 2016 roku marka Doublestar przejęła południowokoreańskiego producenta Kumho. Obecnie posiada 45% udziałów w spółce, zyskując miano największej firmy oponiarskiej w Chinach. Doublestar produkuje opony do samochodów osobowych, SUV-ów, z napędem 4x4 i pojazdów dostawczych.

Opony Linglong

Z produkcją sięgającą ponad 50 milionów opon rocznie, marka Linglong Tire jest jednym z największych chińskich producentów opon. Linglong zamierza stać się jedną z największych firm oponiarskich na świecie i do 2020 roku planuje zwiększyć sprzedaż opon do 90 milionów rocznie. Chiński producent stopniowo ugruntował swoją pozycję na rynkach zagranicznych, a jego opony zostały wybrane na oryginalne wyposażenie wielu samochodów takich producentów jak General Motors, Ford, Volkswagen, Nissan, Fiat czy Hyundai. Najlepsze opony Linglong pochodzą z gamy Greenmax i otrzymały raczej pozytywne opinie w europejskich testach.

Opony Sailun

Utworzona w 2002 roku marka Sailun stała się jedną z najważniejszych firm oponiarskich w Chinach i na świecie ze sprzedażą sięgającą rocznie ponad 30 milionów opon. Chiński producent z siedzibą w Qingdao w prowincji Shandong nawiązał wyłączną współpracę z uniwersytetem naukowo-technologicznym w Qingdao specjalizującym się w badaniach nad gumą. Marka Sailun produkuje wiele opon, w tym opony z gamy Atrezzo do samochodów osobowych, ale także do aut z napędem 4x4, lekkich pojazdów dostawczych i aut ciężarowych. Chińskie opony marki Sailun sprawdziliśmy w jednym z naszych testów.

Opony Triangle

Założona w 1976 roku pod nazwą Shandong Tyre Factory chińska firma oponiarska Triangle powstała tak na prawdę w 2001 roku. Ta chińska marka jest jednym z wiodących producentów, sprzedającym ponad 22 miliony opon rocznie na całym świecie, głównie do samochodów osobowych, terenowych i dostawczych.

Opony Wanli

Wanli jest chińską firmą produkującą opony, założoną przez spółkę South China Tire and Rubber Co w 1988 roku. Rocznie produkuje ponad 12 milionów opon. Marka ma w swojej ofercie wiele modeli do samochodów osobowych, SUV-ów i lekkich pojazdów dostawczych. Siedziba firmy mieści się w Kantonie w Chinach. Opony chińskiej marki Wanli wielokrotnie brały udział w testach ADAC.

Opony Warrior

Warrior jest chińską marką oponiarską, która została założona przez spółkę Double Coin, dawniej Shanghai Tyre & Rubber, we współpracy z firmą Michelin, która od tamtej pory sprzedała swoje udziały w przedsiębiorstwie. Opony tej chińskiej marki, produkującej ogumienie do samochodów osobowych i z napędem 4x4, są dość powszechne w Ameryce Północnej.

CZYTAJ TAKŻE

Opony Bridgestone na oryginalnym wyposażeniu BMW X5 serii 3 i 8

Japoński producent ogumienia Bridgestone ogłosił nawiązanie współpracy z BMW w zakresie dostawy opon do nowych modeli X5 serii 3 i 8.

Bridgestone opracuje opony do jazdy po Księżycu

Bridgestone zapowiedział swój udział w misji kosmicznej planowanej przez Japońską Agencję Aerokosmiczną. Cel: opracowanie opon przystosowanych do jazdy po Księżycu.

Nokian Tyres wyposaży pierwszy na świecie pojazd autonomiczny całkowicie odporny na warunki pogodowe

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres właśnie ogłosił podpisanie umowy na wyposażenie nowego autobusu autonomicznego, który będzie mógł poruszać się w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających, warunkach pogodowych.

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.