Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Firma Pirelli stworzyła specjalne opony P Zero na potrzeby modeli Ferrari Monza SP1 i SP2

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2, zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, będą wyposażone w dopasowane do ich potrzeb opony Pirelli P Zero.

Specjalne opony Pirelli P Zero do Ferrari Monza SP1 et SP2

Pirelli wyposaży nowe modele Ferrari Monza SP1 i SP2 w dopasowane do ich potrzeb opony P Zero. © Ferrari

Wyjątkowa edycja limitowana

Prezentacja nowego modelu Ferrari zawsze jest dużym wydarzeniem. Nic dziwnego, że gdy producent z Maranello dokonuje odsłony dwóch nowych dzieł swoich projektantów z działu „Special Projects” podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu, wybucha euforia. Modele Ferrari Monza SP1 (jednoosobowy) i SP2 (dwuosobowy) są pierwszymi autami z serii „Icona” tej marki, a ich twórcy w dużym stopniu inspirowali się otwartymi autami z lat 50., wykorzystując do ich produkcji najnowocześniejsze współczesne technologie.

Ferrari Monza SP1 na Salonie Samochodowym w Paryżu

© Ferrari

Firma Pirelli przyłączyła się do projektu, zobowiązując się do stworzenia opony zgodnej ze specyfikacjami swoich włoskich kolegów. I tu mamy zupełną nowość: firma Ferrari zamówiła opony do felg o średnicy 21 cali. Zdarzyło się to po raz pierwszy w historii marki! Firma Pirelli stanęła więc przed wyzwaniem polegającym na skonstruowaniu opony o takich samych osiągach jak w przypadku poprzednich modeli zaprojektowanych dla Ferrari, ale w zupełnie nowym rozmiarze. Opony P Zero, szczególnie te przednie, mają przekazywać kierowcy wszystkie dane o specyficznych cechach drogi.

Opona Pirelli P Zero do Ferrari Monza SP1

© Ferrari

Ogumienie odgrywa również kluczową rolę w kwestii całkowitej wagi modeli Ferrari Monza SP1 i SP2. Dlatego firma Pirelli przeprojektowała konstrukcję swojej opony, usuwając z niej tradycyjne wzmocnione osnowy tekstylne przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu sztywności bocznej. To rozwiązanie pozwoliło zaoszczędzić 1,2 kg, co ma ogromne znaczenie dla takich aut wyścigowych jak Monza SP1 i SP2.

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2 będą jeździć na oponach P Zero w rozmiarze 275/30 R21 z przodu i 315/30 R21 z tyłu.

CZYTAJ TAKŻE

Najlepsze ogumienie semi-slick 2019 – 8 najlepszych opon wyścigowych z homologacją do jazdy po drogach publicznych

Segment opon typu semi-slick przeżywa obecnie okres dynamicznego rozwoju. Wydajność ogumienia w coraz większym stopniu wpływa na osiągi super i hipersamochodów. Poznaj nasz wybór najlepszych semi-slicków, w którym uwzględniliśmy zarówno największe hity w tej kategorii ogumienia, jak i produkty przeznaczone dla osób ze skromniejszym budżetem.

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Specjalnie zaprojektowana opona Pirelli P Zero wejdzie w skład pierwszego wyposażenia modelu Aston Martin Rapide E

Firma Pirelli rozpoczęła kolejny etap współpracy z marką Aston Martin. Włoski producent będzie wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego elektrycznego modelu Rapide E, który zostanie wyposażony w „szyte na miarę” opony P Zero.

Pirelli dostarczy opony P Zero jako oryginalne wyposażenie modelu Aston Martin DBS Superleggera

Firma Pirelli potwierdziła, że DBS Superleggera, nowy model coupé marki Aston Martin, będzie wyposażony w jej opony P Zero udoskonalone specjalnie na tę okazję.