Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Firma Pirelli stworzyła specjalne opony P Zero na potrzeby modeli Ferrari Monza SP1 i SP2

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2, zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, będą wyposażone w dopasowane do ich potrzeb opony Pirelli P Zero.

Specjalne opony Pirelli P Zero do Ferrari Monza SP1 et SP2

Pirelli wyposaży nowe modele Ferrari Monza SP1 i SP2 w dopasowane do ich potrzeb opony P Zero. © Ferrari

Wyjątkowa edycja limitowana

Prezentacja nowego modelu Ferrari zawsze jest dużym wydarzeniem. Nic dziwnego, że gdy producent z Maranello dokonuje odsłony dwóch nowych dzieł swoich projektantów z działu „Special Projects” podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu, wybucha euforia. Modele Ferrari Monza SP1 (jednoosobowy) i SP2 (dwuosobowy) są pierwszymi autami z serii „Icona” tej marki, a ich twórcy w dużym stopniu inspirowali się otwartymi autami z lat 50., wykorzystując do ich produkcji najnowocześniejsze współczesne technologie.

Ferrari Monza SP1 na Salonie Samochodowym w Paryżu

© Ferrari

Firma Pirelli przyłączyła się do projektu, zobowiązując się do stworzenia opony zgodnej ze specyfikacjami swoich włoskich kolegów. I tu mamy zupełną nowość: firma Ferrari zamówiła opony do felg o średnicy 21 cali. Zdarzyło się to po raz pierwszy w historii marki! Firma Pirelli stanęła więc przed wyzwaniem polegającym na skonstruowaniu opony o takich samych osiągach jak w przypadku poprzednich modeli zaprojektowanych dla Ferrari, ale w zupełnie nowym rozmiarze. Opony P Zero, szczególnie te przednie, mają przekazywać kierowcy wszystkie dane o specyficznych cechach drogi.

Opona Pirelli P Zero do Ferrari Monza SP1

© Ferrari

Ogumienie odgrywa również kluczową rolę w kwestii całkowitej wagi modeli Ferrari Monza SP1 i SP2. Dlatego firma Pirelli przeprojektowała konstrukcję swojej opony, usuwając z niej tradycyjne wzmocnione osnowy tekstylne przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu sztywności bocznej. To rozwiązanie pozwoliło zaoszczędzić 1,2 kg, co ma ogromne znaczenie dla takich aut wyścigowych jak Monza SP1 i SP2.

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2 będą jeździć na oponach P Zero w rozmiarze 275/30 R21 z przodu i 315/30 R21 z tyłu.

CZYTAJ TAKŻE

Goodyear powraca na Endurance i 24h Le Mans

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział, że od sezonu 2019/2020 powraca na długodystansowe wyścigi World Endurance Championship organizowane przez FIA. Specjalnie na tę okazję przygotował nową gamę opon.

Volkswagen ID.R z ogumieniem Bridgestone ustanawia nowy rekord na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych

Volkswagen ID.R pobił rekord okrążenia pętli północnej na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych. Znakomita wydajność uzyskana we współpracy z producentem ogumienia Bridgestone jest kolejnym świadectwem globalnych przemian w mobilności.

Renault Megane RS Trophy-R z oponami Bridgestone ustanawia nowy rekord szybkości na torze Nürburgring

Renault właśnie zaprezentował nowy model Megane RS Trophy-R, który zapowiada się jako najpotężniejszy kompakt sportowy w historii. Potwierdzają to znakomite wyniki czasowe na legendarnym torze Nürburgring. Wśród wielu nowości technicznych na wyposażeniu auta znalazły się też wyjątkowo wydajne opony Bridgestone Potenza S007.

Opony Falken z homologacją do nowego Porsche Macan

Japoński producent ogumienia Falken ogłosił zawarcie umowy na dostawę opon Azenis FK510 SUV, które będą fabrycznie montowane w luksusowych SUV-ach Porsche Macan.